پاسخ به یک ابهام درباره کتاب «بیست زخم کاری»
۱۱۳۱۴۸۸
۰۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴
۷ 
در پی ساخت سریالی براساس رمان «بیست زخم کاری»، اخبار نادرست زیادی در خبرگزاری‌ها و صفحات مجازی گوناگون منتشر شد مبنی بر فروش فوق‌العاده و بعضاً بازارگرمی ناشر در قطره‌ چکانی ارائه دادن این کتاب. نشر چشمه توضیحاتی ارائه کرد.

برترین‌ها: در پی ساخت سریالی براساس رمان «بیست زخم کاری»، اخبار نادرست زیادی در خبرگزاری‌ها و صفحات مجازی گوناگون منتشر شد مبنی بر فروش فوق‌العاده و بعضاً بازارگرمی ناشر در قطره‌ چکانی ارائه دادن این کتاب. نشر چشمه توضیحاتی ارائه کرد.

پاسخ به یک ابهام درباره کتاب «بیست زخم کاری»

در بخشی از این توضیح آمده:

کتاب «بیست زخم کاری» در سال ۱۳۹۵ منتشر شد و طی سه سال به چاپ چهارم رسید و نامزد جوایز ادبی نیز شد. اما کم‌تر از دو سال پیش، به خواست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تجدیدچاپ این کتاب جلوگیری شد. بنابراین، هنگام ساخت و پخش سریال قصه‌ی این رمان، کتاب در بازار ناموجود بوده و همه‌ی خبرهای فروش این کتاب ناآگاهانه و شاید مغرضانه بوده است. حتی طی چند روز گذشته به‌ناچار جلو فروش نسخه‌ی الکترونیک آن را نیز گرفتیم، که در نبود نسخه‌ی کاغذی روزگار خوشی را پشت‌سر می‌گذاشت.

رایزنی‌های زیادی برای بازپس‌گیری مجوز کتاب انجام شد، که متأسفانه تاکنون به نتیجه نرسیده است. از طرفی به چاپ نرسیدن این کتاب، موجبات سوءاستفاده‌ی دلالان را نیز فراهم کرده و شنیده‌ایم که اشخاصی اقدام به انتشار و توزیع غیرقانونی آن کرده‌اند. و در پرده‌ی آخر ماجرا، از همین هفته‌ و در اپیزود متأخر سریال نام کتاب و ناشر را از تیتراژ برداشته‌اند و این کار را با اپیزودهای قبلی نیز انجام داده‌اند. بنابراین، دیگر هیچ رد و اثری از این کتاب در هیچ کجای این اقتباس وفادار به متن به چشم نمی‌خورد.

بدون شک تمامی این ماجرا برای نویسنده و ناشر، تنها بی‌نصیبان در این میان، بسیار دردناک است و امیدواریم در آینده‌ی نزدیک موانع بر سر راه این کتاب برداشته شود.

روابط‌عمومی نشرچشمه

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج