چرا رابرت دنیرو استثنایی است؟
۱۱۳۳۱۳۳
۱۸ تير ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۶
۵ 
رابرت دنیرو بدون شک یکی از ماندگارترین بازیگران تاریخ سینماست و همه ما از تماشاچی مبتدی گرفته تا منتقد سینما، دلیلی برای دوست داشتنش داریم.

برترین‌ها - آرمان رمضانی: رابرت دنیرو بدون شک یکی از ماندگارترین بازیگران تاریخ سینماست و همه ما از تماشاچی مبتدی گرفته تا منتقد سینما، دلیلی برای دوست داشتنش داریم. این بازیگر ۷۷ ساله، تعداد زیادی فیلم فوق‌العاده در کارنامه‌اش دارد که هرکدام از آن‌ها به تنهایی می‌توانست برای یک بازیگر شهرت ابدی به همراه داشته باشد.

چرا رابرت دنیرو استثنایی است؟

در این مقاله قصد داریم به روند آماده شدن دنیرو برای یک نقش بپردازیم و ببینیم آقای نابغه چقدر وقت و انرژی صرف شناخت نقش و داستان فیلم می‌کرده است. در ادامه با هم مرور می‌کنیم که رابرت دنیروی بزرگ برای برخی از مبهوت کننده‌ترین بازی‌هایش، چگونه خود را آماده می‌کرده است.

دنیرو برای پدرخوانده، ۳ ماه در سیسیل زندگی کرد

دلایل زیادی برای دوست داشتن سری پدرخوانده وجود دارد و یکی از آن‌ها بهره بردن از سه اعجوبه بازیگری، مارلون براندو، رابرت دنیرو و آل پاچینو است. دنیرو در دومین فیلم سری پدرخوانده در نقش ویتو کورلئونه جوان ایفای نقش می‌کرد.

چرا رابرت دنیرو استثنایی است؟

هرچند رابرت دنیرو در آن زمان بازیگر حرفه‌ای و مشهوری بود، اما برای نزدیک شدن به ویتو کورلئونه به سیسیل سفر کرد و برای ۳ ماه آنجا زندگی کرد. در این مدت دنیرو زبان، لهجه، آداب و رسوم و ویژگی‌های رفتاری مردم آن منطقه را آموخت و با اعتماد به نفس بیشتری جلوی دوربین قرار گرفت.

دنیرو برای گاو خشمگین ۳۰ کیلو وزن اضافه کرد و بوکس حرفه‌ای آموخت

در دنیای بازیگری تغییرات جزئی در ظاهر بازیگر برای ایفای یک نقش خاص امری عادی تلقی می‌شود، اما دنیرو پا را فراتر گذاشت. او برای بازی در نقش جیک لاموتا در درام-بیوگرافی گاو خشمگین رژیم غذایی سختی را برای چاق شدن رعایت کرد و در عین حال تمرینات دشواری برای حجیم شدن بدنش انجام می‌داد.

چرا رابرت دنیرو استثنایی است؟

رابرت دنیرو همچنین برای این فیلم تمرینات اختصاصی برای یادگیری بوکس داشت و جالب است بدانید خود جیک لاموتا (بوکسوری که فیلم گاو خشمگین درباره زندگی اوست) دنیرو را تمرین می‌داد. دنیرو آنقدر این تمرینات را جدی گرفت که حتی پس از پایان فیلم‌برداری گاو خشمگین در چند تورنمنت رده پایین بوکس شرکت کرد.

چرا رابرت دنیرو استثنایی است؟

کار کردن به عنوان راننده تاکسی

ممکن نیست علاقمند به سینما باشید و بازی دنیرو در فیلم راننده تاکسی را تحسین نکنید. این فیلم فوق‌العاده درباره یک راننده تاکسی به نام ترویس است که در سرش با مسائل زیادی سر و کله می‌زند.

چرا رابرت دنیرو استثنایی است؟

دنیرو برای درک بیشتر شرایط نقشش پیش از فیلم‌برداری، آخر هفته‌های زیادی را به عنوان راننده تاکسی کار کرد تا برای خلق یکی از ماندگارترین شخصیت‌های تاریخ سینما مهیا شود.

کاهش ۱۵ کیلوگرمی وزن برای راننده تاکسی

ترویس شخصیت اصلی فیلم راننده تاکسی در کنار رنج بردن از مشکلات مختلف روانی، اوضاع مالی به سامانی هم نداشت.

چرا رابرت دنیرو استثنایی است؟

این موضوعات و ویژگی‌های دیگر ترویس، اسکورسیزی و دنیرو را به این نتیجه رساند که او برای این نقش بیش از حد چاق و تندرست است. در نهایت دنیرو برای بازی در فیلم راننده تاکسی ۱۵ کیلوگرم کاهش وزن داشت.

به هم زدن نظم دندان‌ها برای فیلم تنگه وحشت

در این فیلم دنیرو قرار بود نقش یکی از پست‌ترین آدم‌های روی زمین را بازی کند. در فیلم تنگه وحشت، مکس کدی خلافکاری بود که به جرم تجاوز محکوم شده و حالا قصد انتقام از وکیلی را داشت که او را به زندان انداخته بود.

چرا رابرت دنیرو استثنایی است؟

دنیرو پس از تحقیق و مشورت با تیم نویسنده فیلم، تصمیم گرفت ظاهرش را با برخی تغییرات به شخصیت مکس نزدیکتر کند. یکی از این تغییرات رفتن پیش دندانپزشک و نامرتب کردن دندان‌هایش بود. این پروسه پرهزینه و عجیب باعث باورپذیرتر بودن بازی دنیرو در تنگه وحشت شد.

این بازیگر برای این فیلم همچنین از برنامه غذایی و تمرینی خاصی بهره می‌برد تا اندامی شبیه‌تر به یک متجاوز انتقام‌جو داشته باشد. جالب است بدانید در حین این تمرینات دنیرو توانست درصد چربی بدنش را به عدد قابل توجه ۴% برساند.

ده‌ها سفر فقط برای یک نقش

برای بازی در فیلم شکارچی گوزن، دنیرو احتمالا یکی از وسیع‌ترین کار‌های تحقیقاتی را برای بازی در یک فیلم انجام داد. در این فیلم قرار بود دنیرو سوِیج و واکن نقش سه رفیق علاقمند به شکار گوزن را بازی کنند که هر سه در کارخانه فولاد کار می‌کنند. زندگی این سه رفیق البته پس از تجربه جنگ به کلی تغییر می‌کند.

چرا رابرت دنیرو استثنایی است؟

دنیرو برای بازی در شکارچی گوزن، در شرایطی که در چند پروژه دیگر هم مشغول بود و وقت برای سر خاراندن نداشت، به نقاط مختلفی از آمریکا سفر کرد و از نزدیک زندگی کارگران صنعت فولاد را آموخت. تیم سازنده فیلم در شروع فیلم‌برداری از حجم وسیع اطلاعات دنیرو در مورد صنعت فولاد و جزئیات زندگی کارگرانش مبهوت مانده بود.

چرا رابرت دنیرو استثنایی است؟

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج