این «زندگی نرمال‌ِ» ما کجاست آقایان مسئول؟
۱۱۳۴۱۸۹
۱۵ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۹
۶ 
در شرایطی که اوضاع از هر جهت به سامان نیست به خوبی حس می‌شود که بود و نبود برخی مسئولان تفاوتی ندارد.

روزنامه آفتاب یزد: فروغی مدیر جوان شبکه سه سیما اگر بداند پخش مستقیم فوتبال یورو ۲۰۲۰ چه داغی به دل مردم ایران گذاشته همین امروز دستور می‌دهد که پخش این بازی‌ها متوقف شود! چرا؟ عرض می‌کنم در ادامه.

بنده در زمان پخش این بازی‌ها از شبکه سه بیش از آنکه ذهن و چشمم معطوف به هنرنمایی بازیکنان داخل میدان باشد متمرکز بر هنرنمایی تماشاگران است! فکرش را بکنید؛ در حالیکه ما اینجا درگیر پیک پنجم کرونا هستیم و جرات نمی‌کنیم ماسک خود را قدری پایین بیاوریم مبادا کارمان به بیمارستان بکشد و سرگردان راهرو‌های مریض خانه‌ها شویم، فرنگی‌ها بدون ماسک و رعایت پروتکل‌های جهانی در استادیوم‌ها نظاره گر بازی‌های حساس و زیبای یورو هستند.

این «زندگی نرمال‌ِ» ما کجاست آقایان مسئول؟

این فقط بخشی از داستان است. زیرا بعد از بازی نیز تازه جشن و پایکوبی‌ها شروع می‌شود. البته صدا وسیما این فقره را کمی به مردم رحم کرده و سانسور می‌نماید! وگرنه به داغ‌های دلمان اضافه می‌شد وقتی می‌دیدیم هنگامیکه ما بی‌برق، بی آب، بی واکسن و بی‌چیز‌های دیگر هستیم در آن دیار تقریبا همه چیز نرمال است. اشتباه نشود. مشکل دارند، ولی مشکلات به چالش تبدیل نمی‌شود.

این «زندگی نرمال‌ِ» ما کجاست آقایان مسئول؟

این درحالیست که سوگمندانه اینجا، بر داغ‌ها روز به روز افزوده می‌شود؛ فی المثل در شرایطی که اوضاع از هر جهت به سامان نیست به خوبی حس می‌شود که بود و نبود برخی مسئولان تفاوتی ندارد. به نوعی این افراد موجودات اضافه‌ای در وزارتخانه‌های خود هستند!

مثلا اگر آقای اردکانیان وزیر محترم نیرو از فردا به وزارتخانه نیایند و خدمت همسر و فرزند خود در کانادا باشند چه تغییری در شرایط مردم ایجاد می‌شود؟ در مورد آقای نمکی نیز همین است. وزیر بهداشت الان استعفا دهد، برود وکلاس‌های فن بیان و سخنرانی پرشور راه بیندازد چه تفاوتی در بروز سریالی پیک‌های کرونا می‌کند؟

این «زندگی نرمال‌ِ» ما کجاست آقایان مسئول؟

حضور مدیر و مسئول زمانی محسوس و روشن است که تغییری مثبت در روند ایجاد شود. تمام وزارتخانه‌ها یکسری اقدامات روتین انجام می‌دهند که به خوبی کارمندان جزء نیز از آن خبر دارند و به نحو احسن انجام می‌دهند. این در شرایط بحران و خاص است که ارزش مدیران عالیرتبه، هنرمند و استراتژیک تعیین می‌شود. وگرنه وقتی خشکسالی نباشد، ورشکستگی نباشد، کرونا نباشد و... هر بنی بشری بلد است پشت آن میز بنشیند و حقوق چند ده میلیونی بگیرد.

و، اما عرض پایانی:می خواهید بدانید تفاوت کجاست؟ می‌خواهید بدانید چرا مسائل و مصائب اینجا لاینحل باقی می‌ماند؟ می‌خواهید لمس کنید فرق شعر و شعور چیست؟ فقط کافیست این شب‌ها از شبکه سه صدا وسیما میزبان بازی‌های یورو ۲۰۲۰ شوید. البته اگر برق داشته باشید!

این «زندگی نرمال‌ِ» ما کجاست آقایان مسئول؟

کاربری در این رابطه نوشت: با قطعی برق لامپ‌ها، پکیج، آسانسور، مودم، یخچال/فریزر، درب پارکینگ، آیفون، کامپیوتر، شارژر موبایل/لپ تاپ، تلویزیون، کولر/پنکه، اجاق گاز، پمپ آب و... هم قطع میشه. نه میشه تو خونه موند، نه از بس گرما میشه بیرون رفت و نه میشه فهمید الان تو دنیا چه خبره. مقیاس کوچکی از پایان جهان!

کاربری نوشت: مجری شبکه ورزشِ سیما می‌گه «اپلیکیشن تلویبیون رو نصب کنید تا در زمان‌های قطعی برق هم تماشای برنامه‌های شبکه‌های مختلف صدا و سیما رو از دست ندید!» مرزهای هر چی که فکر کنی رو با هم درید!

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج