معرفی برندگان جوایز جشنواره فیلم کن
۱۱۳۷۴۱۲
۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۸
۹ 
هفتاد و چهارمین دوره جشنواره فیلم کن در دوران همه‌گیری و سایه افکندن کرونا بر جهان برگزار شد. دوره پیشین جشنواره به دنبال شیوع گسترده «کووید ۱۹» در جهان، برگزار نشد.

خبرآنلاین: هفتاد و چهارمین دوره جشنواره فیلم کن در دوران همه‌گیری و سایه افکندن کرونا بر جهان برگزار شد. دوره پیشین جشنواره به دنبال شیوع گسترده «کووید ۱۹» در جهان، برگزار نشد.

معرفی برندگان جوایز جشنواره فیلم کن

امسال اصغر فرهادی از ایران با فیلم «قهرمان» در این جشنواره شرکت کرد و به همراه سارینا فرهادی و امیر جدیدی در جشنواره حضور پیدا کرد. محسن تنابنده و فرشته صدرعرفایی هم در فیلم «قهرمان» بازی کرده‌اند.

هیات داوری کن هفتاد و چهارم

در هیات داوری هفتاد و چهارمین دوره فیلم کن پنج زن و چهار مرد حضور دارند. میلن فارمر خواننده و ترانه‌سرای فرانسوی، مگی جیلنهال بازیگر سرشناس آمریکایی، ماتی دیاپ فیلمساز فرانسوی سنگالی، جسیکا هاسنر فیلمساز اتریشی و ملانی لوران بازیگر فرانسوی، پنج زن عضو هیات داوری هستند.

این پنج زن در کنار کلیبر مندوسا فیلیو کارگردان برزیلی، طاهر رحیم بازیگر فرانسوی الجزایری و سونگ‌ کانگ‌ هو بازیگر اهل کره‌جنوبی هیات داوری را به ریاست اسپایک لی تشکیل می‌دهند.

مراسم اهدای جوایز با اهدای جایزه به فیلم‌های کوتاه شروع شد. نخل طلای فیلم کوتاه به فیلم «TIAN XIA WU YA» ساخته تانگ ای اهدا شد.

دوربین طلایی کن

دوربین طلایی کن به بهترین فیلم اول اهدا می شود امسال به فیلم «مورینا» ساخته آنتوانت کوشیجانویچ اهدا شد. در این دوره از جشنواره فیلم کن جایزه بخش نوعی نگاه را نیز فیلمی از سینمای روسیه با عنوان «باز کردن مشت‌ها» دریافت کرده بود.

فهرست برندگان جوایز جشنواره فیلم کن

نخل طلایی فیلم کوتاه: «تمام کلاغ‌های دنیا» ساخته تانگ یی

دوربین طلایی: «مورینا» ساخته آنتونتا کوشیانوویچ

این گزارش همگام با برگزاری مراسم به‌روز می‌شود...

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج