داستان مرگ 10 ستاره سینما جلوی دوربین
۱۱۴۰۲۴
۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۰
۱۰ 
فکر کنید یک بازیگر در حالی که مشغول آماده شدن برای تصویربرداری پلان بعدی است، ناگهان قلبش می گیرد و در لوکیشن فیلم، جانش را از دست می دهد.

مجله اینترنتی برترین ها

همشهری سرنخ:
مرگ ستاره فیلم در صحنه فیلمبرداری از غم انگیزترین اتفاقاتی است که ممکن است برای یک فیلم رقم بخورد. فکر کنید یک بازیگر در حالی که مشغول آماده شدن برای تصویربرداری پلان بعدی است، ناگهان قلبش می گیرد و در لوکیشن فیلم، جانش را از دست می دهد. 10 برتر این مطلب، مربوط به فیلم هایی است که این اتفاق را تجربه کرده اند و در حین فیلمبرداری بازیگر خود را از دست داده اند.

بازی مرگ/ 1979

بروسلی

برای معرفی بروسلی نیاز به توضیح خاصی نیست، این بازیگر با ابداع حرکت های رزمی و نمایشی در سینما باعث شد در تمام دنیا شهرتی باورنکردنی به دست بیاورد اما این شهرت و محبوبیت زیاد طول نکشید و او در سن 33 سالگی درگذشت. این بازیگر که در سرش توموری داشت، زمانی که در حال بازی در فیلم «بازی مرگ» بود، با سردرد عجیبی روبرو شد. یکی از همکارانش به او یک قرص مسکن داد، بعد از گذشت چند ساعت، بروس لی دیگر نفس نمی کشید و زمانی که او را به بیمارستان رساندند متوجه شدند او فوت کرده است.

10 فیلمی که بازیگران نقش اصلی آن در هنگام تصویربرداری از دنیا رفتند

به گفته پزشکان، وزن مغز او در آن زمان از 1400 به 1575 گرم رسیده بود و به همین دلیل بود که بروسلی دیگر توان مقاومت در برابر این بیماری را نداشت. بعد از مرگ بروسلی، ساخت این فیلم 5 سال به تعویق افتاد و بعد از آن، نویسندگان با تغییر در فیلمنامه اصلی توانستند فیلم را به نتیجه برسانند و بازسازی کنند.


توهم دکتر پارناسوس/ 2009

هیث لجر

مرگ هیث لجر بازیگر فیلم شوالیه تاریکی یکی از جنجالی ترین مرگ هایی بود که اهالی سینما شاهدش بودند، این بازیگر در زمانیکه مشغول ایفای نقش در فیلم توهم دکتر پارناسوس بود به علت مصرف بیش از حد مواد مخدر درگذشت.

10 فیلمی که بازیگران نقش اصلی آن در هنگام تصویربرداری از دنیا رفتند

بعد از هیث لجر، خیلی ها کاندیدشدندتا در نقش دکتر پاناسوس بازی کنند اما قرعه به نام کالین فارل افتاد نه جودلا و نه حتی جانی دپ! در نهایت کارگردان این کار، کریستوفر پلامر را انتخاب کرد تا جایگزین هیث لجر شود.


دسپرادو/ 1995

رائول جولیا

زمانی که فیلم دسپرادو، از محبوبترین فیلم های هالیوود، در دست تهیه و تولید بود، رائول جولیا برای بازی در یکی از نقش های اصلی (Bucho) در نظر گرفته شد، بعد از اینکه چند روز از تصویربرداری گذشت این بازیگر به علت مسمومیت غذایی به بیمارستان انتقال یافت.

10 فیلمی که بازیگران نقش اصلی آن در هنگام تصویربرداری از دنیا رفتند

«رابرت رودریگز»، کارگردان این فیلم که رائول را به بیمارستان برد، در لحظات آخر همراه او بود. رائول بعد از مسمومیت غذایی شدید، سکته مغزی کرد و در حالی که نقشش در این فیلم نیمه کاره مانده بود از دنیا رفت. بعد از او یک بازیگر پرتغالی به اسم خواکیم دی آلمیدا مشغول بازی در نقش او شد.


کلاغ/ 1994

براندون لی

10 فیلمی که بازیگران نقش اصلی آن در هنگام تصویربرداری از دنیا رفتند

براندون، پسر بروسلی است و ماجرای مرگ او یکی از عجیب ترین مرگ هایی بود که در عالم سینما رخ داد و باعث شد او هم مانند پدرش در دوران جوانی از دنیا برود. او در سال 1993 زمانی که مشغول ایفای نقش در فیلم سینمایی «کلاغ» - ساخته مایکل ماسه – بود با شلیک یک اسلحه مگنوم 44 کشته شد. ماجرا هم از این قرار بود که زمانی که این بازیگر مشغول ایفای نقش بود، در یک صحنه به جای گلوله مشقی از گلوله اصلی استفاده شده بود که به این ترتیب وی با شلیک اسلحه، مورد اصابت گلوله واقعی قرار گرفت. زمانی که این بازیگر فوت کرد، همه فکر می کردند در نقشش فرو رفته و مشغول بازی است و عوامل بعد از چند دقیقه، تازه پی به واقعی بودن ماجرا بردند.


شرک/ 1997

کریس فارلی

10 فیلمی که بازیگران نقش اصلی آن در هنگام تصویربرداری از دنیا رفتند

شرک، جزو شخصیت های دوست داشتنی انیمیشن است که همه علاقمندان به انیمیشن در هر سن و سالی که باشند او را دوست دارند. سال 1997  کریس با شرکت فیلمسازی به این نتیجه رسید که صداپیشه این شخصیت شود اما او در حالی که مشغول انجام این کار بود به علت مصرف بیش از حد مواد مخدر درگذشت و صداگذاری شخصیت شرک نصفه و نیمه ماند. البته مایک مایرز بعد از کریس، صداگذاری او را برعهده گرفت و شرک را جاودانه کرد و به همین دلیل است که هیچکس تا امروز شرک را با صدای فارلی نشنیده است.


ترانسفورماتور/ 1986

اورسن ولز

10 فیلمی که بازیگران نقش اصلی آن در هنگام تصویربرداری از دنیا رفتند

شاید سری فیلم های «ترانسفورماتور» را دیده باشید اما این فیلم در مقایسه با انیمیشنی که در گذشته ساخته شده و تاریخ، آن را به عنوان آخرین فیلم اورسن ولز می شناسد هیچ به حساب می آید. ولز زمانی که پشت ماشین تحریر مشغول نوشتن فیلمنامه های جدید برای تلویزیون بود، سکته قلبی کرد و درگذشت. او در آن سال که در تدارک تبلیغات این فیلم بود، 70 سال سن داشت و از نظر جسمانی در وضعیت مناسبی به سر نمی برد و کار زیاد برای او سبب بیماری شد.


پلنگ صورتی/ 1980

پیتر سلرز

10 فیلمی که بازیگران نقش اصلی آن در هنگام تصویربرداری از دنیا رفتند

کارآگاه معروف پلنگ صورتی که با یک ذره بین در تمام طول فیلم دنبال پلنگ صورتی می گشت، در حالی که 55 سال سن داشت و مشغول بازی در دومین دنباله فیلم سینمایی پلنگ صورتی به نام «رد پای پلنگ صورتی» بود درگذشت. او که سال ها بود با مشکلات قلبی دست و پنجه نرم می کرد نتوانست مقابل فشار ناشی از کار طاقت بیاورد و همین فشارها، مرگ او را رقم زد.


ادوو/ 1959

نقشه 9 از فضای خارجی

برخلاف بازیگرانی که به خاطر فیلم های پرمخاطب شان معروف می شوند، «اد وود» کارگردان آمریکایی بود که به خاطر آنکه بدترین فیلم های تاریخ را ساخته و کارگردانی کرده، مشهور شده است. او زمانی که مشغول ساخت فیلم نقشه 9 بود در فقر و گمنامی فوت کرد و جالب است بدانید که این فیلم «بدترین فیلم همه تاریخ سینما» لقب گرفته است. علاوه بر این وود، بدترین کارگردان تاریخ لقب گرفته و جایزه بوقلمون طلایی را از دو تن از منتقدان دریافت کرده است.

10 فیلمی که بازیگران نقش اصلی آن در هنگام تصویربرداری از دنیا رفتند

او همیشه آرزو داشت که شبیه اورسن ولز زندگی کند و به جایگاه او برسد اما این آرزو خیلی خنده دار بود و او تنها وقتی که جایزه «بدترین کارگردان تاریخ» را گرفت، به شهرت دست یافت هر چند این شهرت پس از مرگ او به هیچ درد او نمی خورد.


واگن های شرق/ 1994

جان کندی

جان کندی نزدیک به 20 سال قبل، زمانی که مشغول بازی در فیلم سینمایی واگن های شرق در مکزیکو بود جان خودش را از دست داد. تیم فیلمبرداری برای به پایان رساندن فیلم، چند روز متوالی تا نیمه های شب مشغول کار بودند و در یکی از این شب های پراسترس، جان کندی جان خود را از دست داد.

10 فیلمی که بازیگران نقش اصلی آن در هنگام تصویربرداری از دنیا رفتند

در روز آخر، این بازیگر تا ساعت 10 شب سر کار بود و بعد از خوردن شام به سمت حمام رفت و این آخرین باری بود که دوستانش او را زنده دیدند. جان در چهارم مارس 1994 بر اثر حمله قلبی در حمام محل فیلمبرداری واگن های شرق فوت کرد.


گلادیاتور/ 2000

الیور رید

الیور رید سال ها با مشکل قلبی دست و پنجه نرم می کرد اما اگرچه بارها به او گفته شده بود که به زودی جانش را از دست می دهد اما مرگ زمانی به سراغ او آمد که برای حضور در فیلم سینمایی گلادیاتور ساخته ریدلی اسکات انتخاب شد.

10 فیلمی که بازیگران نقش اصلی آن در هنگام تصویربرداری از دنیا رفتند

او زمانی که در جلوی دوربین فیلمبرداری مشغول نقش آفرینی بود، قلبش از کار افتاده و از دنیا رفت و ریدلی اسکات برای اینکه بتواند فیلمش را به پایان برساند از جلوه های ویژه استفاده کرد و مجبور به تحمل هزینه ای 2 میلیون دلاری شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج