یک طلای باورنکردنی؛ هند قهرمان پرتاب نیزه!
۱۱۴۳۰۶۰
۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰
۴ 
ورزشکار هندی موفق شد با کسب مدال طلا در رقابت‌های پرتاب نیزه المپیک توکیو تاریخ‌ساز شود.

ورزش سه: ورزشکار هندی موفق شد با کسب مدال طلا در رقابت‌های پرتاب نیزه المپیک توکیو تاریخ‌ساز شود.

یک طلای باورنکردنی؛ هند قهرمان پرتاب نیزه!

مرحله نهایی رقابت‌های پرتاب نیزه المپیک توکیو امروز برگزار شد و در کمال شگفتی نیراج چوپرا، ورزشکار هندی موفق شد با پرتابی به متراژ 87.58 مدال طلای این رقابت‌ها را از آن خود کند. بعد از او دو پرتاب‌گر از جمهوری چک یعنی یاکوب(86.67) و وسلی(85.44) صاحب مدال‌های نقره و برنز شدند.

چوپرا بعد از این موفقیت بزرگ گفت: "باورنکردنی به نظر می رسد. این اولین مدال المپیک ما بعد از یک مدت طولانی است و در دو و میدانی برای اولین بار است که ما طلا داریم بنابراین این یک لحظه افتخارآمیز برای من و کشورم است."

یک طلای باورنکردنی؛ هند قهرمان پرتاب نیزه!

چوپرا را با توجه به پرتاب 86.65 در دور مقدماتی وضعیت خوبی را سپری کرد اما شاید فکرش را هم نمی کرد که مدال طلای المپیک را از آن خود کند. او در ادامه گفت: "در دور مقدماتی خیلی خوب پرتاب کردم بنابراین می دانستم که می توانم در فینال بهتر عمل کنم. با این حال نمی دانستم مدالم طلا می شود اما حالا بسیار خوشحالم."

یک طلای باورنکردنی؛ هند قهرمان پرتاب نیزه!

آخرین بار ابینهاو بیندر در ماده 10 متر تفنگ بادی در بازی های 2008 موفق شده بود مدال طلا را برای هند کسب کند و حالا چوپرا این کار را تکرار کرده است. بیندر در صفحه توییتر خود در این باره نوشت: "اولین طلای انفرادی ما ممکن بود بیش از یک قرن طول بکشد اما زمان نسبتا کمی که تو برای انجام این کار نیاز داشتی نشان می دهد که ما به عنوان یک کشور ورزشی، در حال پیشرفت هستیم."

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج