توهین‌های عجیب سعودی‌ها به مدال آور ایران
۱۱۴۳۰۷۸
۱۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۶
۵ 
بیهوش شدن گنج زاده به دلیل ضربه خطای کاراته کای عربستانی باعث از دست رفتن اولین مدال طلای تاریخ ورزش عربستان در المپیک شد و خشم ورزشدوستان این کشور را به دنبال داشت.

ورزش سه: بیهوش شدن گنج زاده به دلیل ضربه خطای کاراته کای عربستانی باعث از دست رفتن اولین مدال طلای تاریخ ورزش عربستان در المپیک شد و خشم ورزشدوستان این کشور را به دنبال داشت.همشهری آنلاین کاروان ایران امروز سومین مدال طلای خود را در المپیک به دست آورد اما طلای گنج‌زاده در کاراته اما با حاشیه هایی همراه بود؛ در مسابقه فینال او مقابل طارق حمدی، نماینده عربستان سعودی قرار گرفت و در شرایطی که با نتیجه ۴ بر یک عقب بود، ضربه ای که ورزشکار سعودی به صورت کاراته‌کای ایران زد باعث دیسکالیفه شدن او و قهرمانی گنج‌زاده شد.

توهین‌های عجیب سعودی‌ها به مدال آور ایران

در حالی که هنوز ۲ دقیقه از مبارزه باقی مانده بود و طارق حمدی از عربستان با یک ضربه پا به صورت و گردن گنج زاده، کاراته کای ایرانی را بیهوش روی زمین انداخت. داور بالای سر گنج زاده شمارش معکوس را می شمرد و او که خیلی عجیب نقش بر زمین شده بود، هیچ علائمی از خودش نشان نمی‌داد. بعد از دقایقی که پزشکان روی تاتامی آمدند، کار به برانکارد و تعدادی از عوامل اورژانس کشید که تا سجاد گنج زاده را به خاطر مصدومیت شدید بیرون از تاتامی ببرند. در این هنگام و در حالی که سالن در سکوت عجیبی فرو رفته بود، داوران جمع شدند و با یکدیگر مشورت کردند. بعد از لحظاتی داور وسط رای نهایی را به سود کاراته‌کای ایران صادر کرد و گنج‌زاده به مدال طلا رسید.

این مدال طلای عجیب اما واکنش های مختلفی در فضای مجازی نزد کاربران ایرانی و خارجی داشته است. در کنار همه توییت‌ها و مطالبی که ورزشدوستان در داخل کشور منتشر کردند، واکنش عربستانی‌ها به این موضوع هم جالب و البته عجیب بوده است.

سیاری از کاربران عربستانی بعد از مسابقه فینال و بر گردن انداختن مدال طلا توسط گنج‌زاده به صفحه رسمی این ورزشکار برجسته ایرانی در اینستاگرام رفتند و زیر آخرین پست او کامنت هایی گذاشتند.

بخشی از این کامنت ها در عین ناباوری توهین هایی است که سعودی ها به گنج زاده انجام دادند که عجیب به نظر می‌رسد و نشان می‌دهد چقدر آنها از شکست ورزشکارشان مقابل نماینده ایران دلخور و ناراحت شدند.

ناراحتی عربستانی‌ها از آنجایی بیشتر شده که این کشور در تاریخ رقابت‌های المپیک هیچ مدال طلایی به دست نیاورده بود و اگر این کاراته‌کا به مدال طلا می‌رسید اولین طلای تاریخ این کشور به دست می‌آمد. از این رو کاربران عربستانی خشم خود را از اتفاقات فینال امروز کاراته زیر پست گنج‌زاده خالی کردند. اگر سری به صفحه اینستاگرامی کاراته‌کای ایران بزنید، با کامنت‌هایی که پرچم عربستان عمده آنها است مواجه می‌شوید. ورزشدوستان این کشور با انتشار استیکر پرچم عربستان زیر آخرین پست گنج‌زاده اعتراض خود را نشان دادند.

بخشی دیگر از این کامنت‌ها از سوی عربستانی‌ها اعتراض به داوران است که اعتقاد دارند آنها با روابط پشت پرده مدال طلا را به ایران دادند در حالی که باید گنج‌زاده را بازنده اعلام می‌کردند! این واکنش های عجیب البته موضوعات دیگری نیز در خود گنجانده است.

به عنوان نمونه یکی از کاربران عربستانی با زبان عربی خطاب به گنج زاده نوشته است:‌«خداراشکر که بازیگر خوبی هستی!» تعدادی دیگر از کاربران عربستانی اعتقاد دارند گنج زاده مقابل ضربه طارق حمدی اغراق کرده تا داوران رای به برتری اش بدهند در حالی که روی تاتامی بازی را تا آن دقیقه باخته بود.

یکی دیگر از کاربران عربستانی نوشته: «طلا برای ما بود، شما ادای قهرمان را در می‌آوری»!

این واکنش های عجیب در حالی صورت گرفته که قوانین کاراته در تمام دنیا یکسان است و ضربه‌ای که طارق حمدی به صورت ورزشکار ایران زد، در قوانین این رشته ورزشی جایی ندارد و در بسیاری از مواقع دیده شده که داوران رای به دیسکالیفه شدن کاراته‌کاها بعد از پاانداختن های غیرقانونی داده‌اند.

البته که در همین آخرین پست سجاد گنج‌زاده پیام های تبریک و روحیه‌بخش هموطنان خودمان به خوبی نشان می‌دهد که این کاراته‌کا کارش را به درستی انجام داده و توانسته با مدال خوشرنگ خود دل مردم ایران را که به افتخارآفرینی های ورزشکاران عادت دارند، شاد کند.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:03 - 1400/05/17
همیشه شعبون یه دفعه هم رمضون
Iran, Islamic Republic of
09:58 - 1400/05/17
بللللله .... این بازتاب تمام فحشایی که تو این سالها تو فجازی نثار کل جهان کردیم نوش جونمون
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۷
نوش جون خودت کلا صدنفرم نبودن زیر پرج گنج زاده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج