هیدروژل درمان پارکینسون ساخته شد
۱۱۴۳۸۷۸
۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۶
۱ 
محققان هیدروژلی ابداع کرده اند که با تزریق آن به مویرگ مغز مبتلایان به پارکینسون، علائم این بیماری کاهش می یابد.

مهر به نقل از رویترز: محققان استرالیایی هیدروژلی ابداع کرده‌اند که می‌توان از آن برای درمان پارکینسون و احتمالاً بیماری‌های عصبی دیگر استفاده کرد.

محققان دانشگاه ملی استرالیا با همکاری انستیتو علوم عصب شناسی و سلامت ذهنی فلوری از آمینو اسیدها نوعی ژل ابداع کرده‌اند که به مغز افراد مبتلا به پارکینسون تزریق می‌شود و به ترمیم خسارت وارد شده، کمک می‌کند.

هیدروژل درمان پارکینسون ساخته شد

این هیدروژل هنگامی که تکان داده می‌شود به مایع تبدیل می‌شود و به همین دلیل راحت تر در یک مویرگ کوچک مغز قرار می‌گیرد. در مرحله بعد ژل به حالت جامد تغییر شکل می‌دهد و فضاهای خالی با اشکال نا منظم را پر می‌کند. به این ترتیب به انتقال ایمن سلول‌های بنیادی به بخش‌های آسیب دیده مغز کمک می‌کند.

پروفسور دیوید نیسبت در این باره می‌گوید: هنگامی که یک بیمار مبتلا به پارکینسون به بیمارستان مراجعه می‌کند، فقط به یک مداخله درمانی نیاز است تا بسیاری از علائم بیماری طی سال‌های آینده در بدون او کاهش یابد.

این ژل تاکنون روی حیوانات آزمایش شده و برای مقابله با اختلالات ناشی از پارکینسون در موش‌ها کارآمد بوده است. نیسبت امیدوار است آزمایش‌های بالینی این پروژه پس از تأیید ایمنی ژل برای انسان و طی ۵ سال آینده انجام شود.

به گفته این محقق تولید هیدرو ژل مذکور نسبتاً ارزان است و می‌توان پس از تأیید آزمایش بالینی آن را به طور تجاری تولید کرد.

پارکینسون یک اختلال مغزی است که به لرزش دست‌ها و مشکلاتی هنگام راه رفتن، ایجاد توازن و هماهنگی بین اعضای بدن منجر می‌شود. این بیماری با گذر زمان وخیم‌تر می‌شود. با کمک این ژل می‌توان به افراد مبتلا به اختلالات عصب شناختی دیگر مانند سکته نیز کمک کرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج