برکناری و عذرخواهی بابت توهین جنسیتی به زنان
۱۱۴۳۹۵۲
۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۵
۶ 
صحبت‌های عجیب و زشت ادی دمارز گزارشگر باتجربه بلژیکی درباره بازیکنان تیم ملی بسکتبال زنان کشورش باعث ایجاد حواشی بسیار و برکناری او شده است.

خبرورزشی: صحبت‌های عجیب و زشت ادی دمارز گزارشگر باتجربه بلژیکی درباره بازیکنان تیم ملی بسکتبال زنان کشورش باعث ایجاد حواشی بسیار و برکناری او شده است.

برکناری و عذرخواهی بابت توهین جنسیتی به زنان

گزاشگری که به طور اتفاقی حرف‌های توهین آمیزش در مورد یک تیم بسکتبال زنان در المپیک فاش شده، بابت صحبت‌هایش عذرخواهی کرد. او بابت توهین جنسیتی از کار اخراج شده و واکنش‌های شدیدی را نیز از سوی بازیکنان و مدیران تیم‌ها تجربه کرده است.

مسئولان بسکتبال بلژیک و بازیکنان تیم ملی این کشور گفته‌اند که قصد دارند اقدام قانونی علیه ادی دمارز، انجام دهد. گزارشگر باتجربه‌ای که می‌خواست در یک تماس تصویری از همه اعضای تیم بلژیک بابت این اتفاق غذرخواهی کند اما آن‌ها حاضر نشدند عذرخواهی و تماس او را بپذیرند.

دمارز که تجربه حضور در ۵ دوره جام جهانی و جام ملت‌های اروپا را دارد، در یک ارتباط زنده در فیسبوک اظهار نظرهای جنسیتی توهین‌آمیزی را انجام داده. او در لحظه این صحبت‌ها را گفت که فکر می‌کرده که مخاطبانش دیگر صدای او را نمی‌شنوند.

او در مورد «اما میسمن» یکی از بهترین بازیکنان بسکتبال زنان جهان که عضو بلژیک است توهین‌آمیز حرف زده، در مورد ماریوله کاریو دیگر بازیکن تیم گفته: «او یک مرد است» و ستاره ۲۱ ساله بلژیک بیلی ماسی که قد بلندی دارد را غول پیکر و گنده خطاب کرده است! او همچنین در مورد دو خواهر عضو این تیم یعنی کیم و هانه مستداگ گفته که یکی از آنها همجنس‌باز است و دیگری نه! این حرف‌ها باعث شده که این دو خواهر نیز به شدت از او عصبانی شوند و شکایت جداگانه‌ای را علیه او مطرح کنند. کیم در شبکه‌های اجتماعی پاسخ او را داد و هانه نیز در بازگشت به کشورش از بازی‌های المپیک توکیو نوشت: «غیرمحترمانه، دردناک و عذاب آور. خیلی خوشالم که تمام شد و به خانه برگشتیم.»

برکناری و عذرخواهی بابت توهین جنسیتی به زنان

شبکه تلویزیونی بلژیکی VRT این صحبت‌ها را نظر شخصی این گزارشگر خطاب کرده و از برکناری و برخورد با او خبر داده است: «در گزارش مراسم بازگشت مدال‌آوران به کشور، در صفحه فیسبوک، ادی دمارز گزارشگر ورزشی صحبت‌های ناشایستی را در مورد تیم بسکتبال زنان بلژیک مطرح رد. مدیریت شبکه به شدت با این موضوع برخورد می‌کند و آنها را برخلاف سیاست‌های شبکه VRT می‌داند. او از این به بعد در برنامه‌ها حضور نخواهد داشت چون چنین اظهار نظرهایی به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست. در هفته‌های آینده در مورد نوع ادامه همکاری این گزارشگر در این شبکه تصمیم‌گیری خواهد شد.»

دمارز، گزارشگر ۵۳ ساله نیز در بیانیه‌ای بابت این موضوع ناراحتی خود را ابراز کرد: «در اوج تجلیل از مدال‌آواران پرافتخار المپیک، من در فضای شخصی و دور از استودیوی شبکه، اظهارنظرهایی داشتم که در آن حرف‌های نسنجیده‌ای زدم. هرگز قصد توهین به کسی را نداشتم به ویژه از نظر جنسیتی. این واقعاً باعث ناراحتی من است که در بازیهایی که تیم بلژیک اینقدر موفق ظاهر شد، این حرفها باعث ناراحتی و کدورت شود. بنابراین صادقانه بابت این اتفاق از اعضای تیم بلژیک و مسئولان آن عذرخواهی می‌کنم و همچنین از تمام کسانی که احساس می‌کنند به آنها بی‌احترامی شده است.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج