اردوی والیبال با مربی ایرانی و کادر متفاوت
۱۱۴۴۰۵۳
۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۶
۱ 
المپیک 2020 توکیو به پایان رسید و پرونده حضور والیبال هم در این رویداد با همه اتفاق‌های ناخوشایندش به پایان رسید.

ایران ورزشی: المپیک 2020 توکیو به پایان رسید و پرونده حضور والیبال هم در این رویداد با همه اتفاق‌های ناخوشایندش به پایان رسید. اگرچه هنوز پاسخ‌های آلکنو به نتیجه توکیو و نتیجه بررسی این اتفاق باقی مانده اما به هر ترتیب باید از این رویداد گذر کرد و به فکر آینده بود. آینده‌ای که خیلی زود از راه رسیده است.

در آخرین ساعات روز دوشنبه بود که فدراسیون والیبال اسامی 15 بازیکن را برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا اعلام کرد. رقابت‌هایی که از مدت‌ها قبل شرایط تیم ایران در آن مشخص شده و تصمیم به حضور ترکیبی از تیم اصلی و بازیکنان بیرون مانده و جوان گرفته شده بود.

هدایت این تیم هم طبق اعلام قبلی به بهروز عطایی سپرده شده بود که یک بار دیگر به طور رسمی اعلام شد و حالا پس از سال‌ها تیم ملی بزرگسالان ایران در یک رویداد رسمی با سرمربی ایران حاضر خواهد شد.

طبق اعلام فدراسیون، میلاد عبادی پور، میثم صالحی، امیرحسین اسفندیار، اسماعیل مسافر، جواد کریمی، علی رمضانی، علی‌اصغر مجرد، رضا عابدینی، امیرحسین توخته، مهدی جلوه، صابر کاظمی، بردیا سعادت، محمدرضا حضرت پور، ابوالفضل قلی‌پور و امین اسماعیل‌نژاد، پانزده بازیکن دعوت شده به اردو هستند تا از میان آنها نفرات نهایی انتخاب شوند.

تیم ملی والیبال ایران در گروه B رقابت‌های قهرمانی آسیا با تیم‌های پاکستان، تایلند و هنگ‌کنگ همگروه است. ایران در اولین بازی خود در تاریخ 21 شهریورماه به مصاف هنگ‌کنگ می‌رود. ملی‌پوشان ایران در تاریخ 22 شهریورماه با تایلند دیدار می‌کنند و در آخرین بازی خود در مرحله گروهی در تاریخ 23 شهریور مقابل پاکستان صف‌آرایی می‌کنند.

گفتنی است اردوی تیم ملی بزرگسالان اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا از روز یکشنبه (24 مردادماه) آغاز می‌شود.

شروع دوران جدید؟

حضور تیم ملی با ترکیبی از نفرات اصلی و بازیکنان خط خورده توسط آلکنو، آن هم تحت هدایت بهروز عطایی و سرپرستی مصطفی کارخانه نشان از تلاش برای آغاز فصلی جدید در والیبال است. والیبالی که گویا بهترین نفرات ممکن را از لحاظ تجربه و کارآیی در کنار یکدیگر جمع کرده تا در رقابت‌های قهرمانی آسیا آزمون نسبتاً مهمی را برگزار کند. آزمونی که قطعاً نقش بسزایی در تصمیم‌گیری‌های آینده درباره سرمربی تیم ملی و نفرات تأثیرگذار در آن خواهد داشت و می‌تواند منجر به یک خانه تکانی اساسی در این تیم شود.

آمدن بهروز عطایی به عنوان سرمربی ایرانی و در کنار آن مصطفی کارخانه به جای امیر خوش‌خبر در قامت سرپرست، تجربه‌ای است که تا آزموده نشود نمی‌توان درباره‌اش اظهارنظر کرد. با تمام اینها از سر گذراندن چنین تجربه‌ای در رقابت‌هایی مانند قهرمانی آسیا یک بازی برد - برد برای والیبال ایران است حتی اگر با شکست روبه‌رو شود.

در بدترین حالت می‌توانیم پس از این رقابت‌ها، گزینه انتخاب مربی و این سیستم و شیوه را کنار بگذاریم و فراموشش کنیم و در بهترین حالت می‌توانیم این رقابت‌ها را مقدمه‌ای کنیم برای مربیان ایرانی در رأس تیم ملی. سال‌های پیش رو زمان پوست‌اندازی و تغییر در تیم ملی والیبال خواهد بود.

ترکیب جوان چه شد؟

تیم بهروز عطایی اگرچه میانگین سنی نسبتاً خوبی دارد و اکثر بازیکنان سن و سال پایینی دارند اما ترکیبی که او برای دعوت به اردو انتخاب کرده، با چیزی پیش از این گفته شده بود فاصله دارد.

در ماه‌های ابتدایی سال که تصمیمات درباره این تیم گرفته شد، قرار بر این بود تا تیم نهایی ترکیبی باشد از برخی نفرات تیم بزرگسالان و تیم جوانان. با این حال حالا می‌بینیم که 9 بازیکن تیم ملی بزرگسالان که در لیگ ملت‌ها و المپیک حاضر بودند، جزو 15 نفر دعوت شده هستند و 4 نفر هم از میان نفراتی که خط زده شده بودند، انتخاب شده‌اند. تنها یک نفر و آن هم قلی‌پور خارج از این چارچوب و از میان جوان‌ها به تیم ملی دعوت شده است.

این اتفاق نشان می‌دهد که خود عطایی هم رقابت‌های پیش رو را به شدت جدی گرفته و از همه بازیکنان موجود نهایت استفاده را خواهد برد تا بتواند از این آزمون سربلند بیرون بیاید. البته که باید به او هم حق داد و پیش از این هم خودش گفته بود که بنا بر هماهنگی‌های انجام شده، همه بازیکنان ملی‌پوش به شرط دعوت باید در خدمت تیم ملی باشند و در رقابت‌های قهرمانی آسیا به میدان بروند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج