آقای زالی! چی شد که یهو دلسوز ملت شدی؟
۱۱۴۴۳۵۱
۲۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۰
۳ 
صحبت‌های به ناگهان صریح زالی درباره روند واکسیناسیون و مدیریت کرونا که تماما نهادهای مرتبط به دولت روحانی را نشانه گرفته بود، حسی از منفعت‌طلبی و کاسب‌کاری سیاسی را در افکار عمومی ایجاد کرده است.

برترین‌ها: صحبت‌های به ناگهان صریح زالی درباره روند واکسیناسیون و مدیریت کرونا که تماما نهاد‌های مرتبط به دولت روحانی را نشانه گرفته بود، حسی از منفعت‌طلبی و کاسب‌کاری سیاسی را در افکار عمومی ایجاد کرده، او به ظاهر با اتخاذ یک ژست دلسوزانه از وضعیت وخیم کرونا گفته، اما ظاهرا پشت پرده سیاستی نهفته است و برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی معتقدند این جنس انتقادات در این مقطع، بیشتر سمت و سوی سیاسی دارد، تاریخ مصرف دولت روحانی که گذشته، پس زدنش ضرر که ندارد هیچ، سود هم شاید داشته باشد! اینجا مروری کوتاه به ماجرا داشته‌ایم.

آقای زالی! چی شد که یهو دلسوز ملت شدی؟

اوج‌گیری بحران کرونا و مضیقه‌های درمانی و بهداشتی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران را به افشای ناگفته‌ها واداشته است. علیرضا زالی گفته که وقتی پس از اولین مورد ابتلا در قم خواستار قرنطینه شهر و تعطیلی انتخابات شد، مورد تمسخر قرار گرفت. خبرگزاری ایسنا به نقل از زالی نوشت: «وقتی کارشناسان سازمان جهانی بهداشت به ایران آمدند، ما به‌جای مشورت با آن‌ها، مدام از آن‌ها می‌خواستیم در رسانه‌ها از نظام سلامت ایران تعریف کنند. ما آمار‌های مرگ و میر را از سازمان جهانی بهداشت پنهان کردیم.»

او مرجوع کردن کمک‌های پزشکان بدون مرز از فرودگاه را نیز یادآوری کرده و با به چالش کشیدن چین گفته است: «چرا چین که دوست صمیمی ماست به ما واکسن کافی نمی‌دهد؟»

اوایل فروردین ۱۳۹۹ هواپیمای چارتر پزشکان بدون مرز شامل یک بیمارستان صحرایی، دارو، ماسک، لباس‌های مخصوص کادر پزشکی و اقلام بهداشتی دیگر که از شهر بوردوی فرانسه عازم تهران شده بود، اجازه تخلیه تجهیزات و کمک‌رسانی نیافت و بازگردانده شد.

آقای زالی! چی شد که یهو دلسوز ملت شدی؟

زالی درباره کندی واکسیناسیون و کمبود‌ها افزوده که تحت عنوان گران بودن واکسن، اجازه خرید ندادند در حالی که اینک هزینه دارو‌های کرونا چند برابر واردات واکسن شده است: «حتی اگر شده باید دو برابر قیمت برای خرید واکسن هزینه کرد تا جلوی ابتلا و مرگ و میر‌ها گرفته شود... خبر‌های خیلی تلخ‌تری برای هفته‌های آینده داریم و شرایط بسیار بدتر خواهد شد.»

او هم چنین گفت که ذخیره واکسن تنها برای پنج روز کفاف می‌دهد و برای همین نمی‌توان سرعت واکسیناسیون را افزایش داد: «ما ۷۲۰میلیون یورو خرج رمدسیویر کردیم و این پول را باید خرج واکسن می‌کردیم. چطور در تحریم حاضریم تجهیزات نفتی را سه برابر قیمت بخریم، ولی در مورد واکسن این کار را نمی‌کنیم؟»

این سخنان مشخص می‌کنند که جان مردم برای دست اندرکاران تا چه اندازه اهمیت یا اولویت دارد. زالی گفته که هیچ راهی جز تعطیلی دو هفته‌ای برای کنترل پیک پنجم کرونا در ایران وجود ندارد و این تعطیلی باید بلافاصله اجرا شود.

آقای زالی! چی شد که یهو دلسوز ملت شدی؟

کاربری در این باره نوشت: چه آنموقع که می‌گفت و چه امروز که افشاگری می‌کند، هر دو به خاطر منافعش است و نه چیز دیگر.

دیگری نوشت: آنچه از دعوای زالی و ظریف می‌توان فهمید این است که مصلحت اندیشی و سکوت بر جان مردم اولویت داشته است. هزار اتفاق ناگوار افتاده و مردم به دلیل خطا‌های مسئولان جان باختند و این‌ها می‌گویند سکوت کردیم و کار را ادامه دادیم.

کاربری دیگر نوشت: این آقای زالی نمی‌تونست این حرف‌ها رو یک سال پیش بزنه؟ الان که رفتنی شدن شروع کردن به افشا حقیقت؟ مسئله اصلا مرگ آدم‌ها نیست، فقط و فقط بازی قدرته

دیگری نوشت: صحبت‌های زالی وحشتناکه، بله، ولی اینکه در این مدت سکوت کرده و چیزی نگفته وحشتناک‌تره. ببینید چقدر "جان" برای حفظ صندلی‌ها، قربانی شده.

کاربری در این باره نوشت: سخنان زالی بعد از بروز این فاجعه بیشتر نمک روی زخمه تا افشاگری.

کاربری نوشت: اظهارات زالی فرمانده ستاد مدیریت کرونای تهران الان به چه دردی می‌خورد؟ برای ما که پدر یا مادر، همسر یا فرزند و رفیق از دست دادیم چه فایده‌ای دارد؟

انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:00 - 1400/05/21
کار زالی درسته ، حتی اگر دیر گفته باشه و این بعنوان سند شفاهی در تاریخ میمونه
Iran, Islamic Republic of
07:08 - 1400/05/21
منظور نگارنده از نگارش این متن چیه ؟ آیا نمی دونه ما در کجا زندگی میکنیم یا خودش رو به خواب زده !
Iran, Islamic Republic of
07:29 - 1400/05/21
الان این حرفها هیچ دردی را دوا نمیکنه ،اگر راست می‌گفت و مرد بود و وجود داشت همون موقع میگفت و پای حرفشم هم می ایستاد
پاسخ ها
#ایران هوشیار
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۱
البته سال پیش نمکی از کم کاری های دولت مثل نبستن پرواز های خوزستان انتقاد کرد،چی شد؟یه هجمه راه انداختن که همش زیر سر نمکی هست! به هر حال اگر حرفی واقعی باشه گفتنش بهتر از نگفتنشه.الان خیلیای دیگه تو دولت بودن که رفتن،اونا چرا چیزی نگفتن؟
Iran, Islamic Republic of
07:38 - 1400/05/21
جناب زالی در این فجایع که گفتید پای خودتون هم گیره.اون روز منفعت طلبی نمیذاشت حرف بزنید و امروز باز هم منفعت طلبی اجازه سخن گفتن به شما داده. همیشه دنیا به کام شما و دوستانتون و مسئولین بی وجدان نیست.
Iran, Islamic Republic of
07:38 - 1400/05/21
اینقدر قدرت و ثروت ارزش داره که با جون هزاران نفر بازی کردید
Iran, Islamic Republic of
08:03 - 1400/05/21
گفته ها و نگفته های دکتر زالی چه بخاطر منفعت طلبی باشه و یا در قدرت ماندن فرقی نمیکنه بلکه نشانه این است که وضع وحشتناک بوده و شاید وضعی به مراتب وحشتناکتری در راه باشد.ما که در دنیا آمارهای عجیب و غریب کم نداریم خدای ناکرده شاید در آمار مرگ و میر کرونا هم رکورد دار بشویم.
Iran, Islamic Republic of
08:22 - 1400/05/21
درست یا غلط الان فهمیدیم چه خبره تو مملکت در راستای مبارزه با کرونا...حالا به هر دلیلی افشاگری کرده مهم نیست...مهم اینه فهمیدیم چه خبره...پس واکسن وارد کنید...جمع کنید مسخره بازی وارد نکردن فایزر رو
Iran, Islamic Republic of
08:37 - 1400/05/21
آقا یا خانم نویسنده ی مطلب برو خجالت بکش و از همین دکتر زالی بی لیاقت یاد بگیر هر وقت فهمیدی اشتباه شده اعتراف کنی مردم تو این مملکت که موجودات بی ارزشی هستند، لاقل پیش وجدان خودت خجالت زده نباشی، حالا یک مطلب دیگه به همین بلندی بنویس و از اراجیف متن بالا عذرخواهی کن
Iran, Islamic Republic of
08:40 - 1400/05/21
هرکسی دراوضاع امروزکرونانقش داشته بایدمحاکمه بشه وخلاص
United Arab Emirates
08:50 - 1400/05/21
محاکمه نزدیکه ! این موارد تکرار می شه .
Iran, Islamic Republic of
08:52 - 1400/05/21
بزرگترین بلای جنگ را آمریکا سرژاپن آورد ولی مردم ژاپن بجای مرگ بر آمریکا شعارندادن و علم روز خود را بالا بردن تا جاییکه حتی تلفن روی میز رئیس جمهور آمریکا محصول ژاپن بود، ولی ما فقط شعارمرگ دادیم
Iran, Islamic Republic of
08:58 - 1400/05/21
فقط جمع کنید برید شماها لیاقت ندارید
France
08:59 - 1400/05/21
واکسنو باید رایگان بدن
ولی رمدسیور چند برابر سود براشون داره
Iran, Islamic Republic of
10:21 - 1400/05/21
اینکه میگن ماه پشت ابر نمیمونه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج