کشف باب‌اسفنجی و پاتریک در دنیای واقعی
۱۱۴۵۷۷۲
۲۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۸
۴ 
در اتفاقی نادر و شگفت‌انگیز، دانشمندان یک اسفنج دریایی زرد و یک ستاره دریایی صورتی که در زندگی واقعی معلق و شبیه این دو شخصیت کارتونی هستند را در کنار کوهی زیر آب به نام Retriever seamount در ۲۰۰ مایلی شرق نیویورک مشاهده کرده‌اند.

عصر ایران: در اتفاقی نادر و شگفت‌انگیز، دانشمندان یک اسفنج دریایی زرد و یک ستاره دریایی صورتی که در زندگی واقعی معلق و شبیه این دو شخصیت کارتونی هستند را در کنار کوهی زیر آب به نام Retriever seamount در ۲۰۰ مایلی شرق نیویورک مشاهده کرده‌اند.

کشف باب اسفنجی و پاتریک در دنیای واقعی

این اسفنج دریایی زرد و ستاره دریایی صورتی شبیه باب اسفنجی و پاتریک هستند.

کارتون باب اسفنجی که از سال ۱۹۹۹ برای اولین بار روی آنتن رفت، یکی از محبوب‌ترین کارتون‌ها در سراسر جهان بوده است. شخصیت اصلی مجموعه Nickelodeon، یک اسفنج دریایی زرد به نام باب اسفنجی و بهترین دوست او، یک ستاره دریایی صورتی به نام پاتریک استار بود.

کریستوفر ماه، دانشمند اداره ملی اقیانوسیه و جو (NOAA)، در گفتگو با اینسایدر گفت: من معمولاً از این رفرنس‌ها اجتناب می‌کنم، اما الان شگفت زده ام که بگویم که می‌توانید باب اسفنجی و پاتریک را در زندگی واقعی ببینید! این حیوانات توسط یک وسیله نقلیه از راه دور (ROVs) که از کشتی Okeanos Explorer NOAA ارسال شده بود، مشاهده شده اند. آن‌ها Hertwigia (اسفنج) و Chondraster (ستاره دریایی) هستند. من در ابتدا فکر کردم مقایسه کردن خنده دار خواهد بود، اما بعد از دیدن تصاویر این کشف بزرگ و رویایی متوجه شدم که با شخصیت‌های کارتونی قابل مقایسه هستند.

کشف باب اسفنجی و پاتریک در دنیای واقعی

ماموریت NOAA Okeanos از سال ۲۰۰۹ و با هدف درک بیشتر در مورد آب‌ها و کف دریا در سواحل ایالات متحده در حال انجام است. داده‌های اولیه جمع آوری شده در طول این مأموریت به حفظ اقتصاد، سلامت و امنیت این کشور کمک می‌کند. ناتی ژاروس، سرپرست ماهیان بی مهره در آکواریوم اقیانوس آرام، در گفتگو با USA Today توضیح داد: ستارگان دریایی در واقع بی مهرگان یا حیوانات بدون ستون فقرات هستند و ماهی نیستند. ستارگان دریایی گاهی اوقات بازو‌های خود را برای غذا خوردن آرام می‌کنند. از آنجایی که ستاره دریایی به صورت عمودی جهت گیری می‌کند، گرانش باعث می‌شود اجزای داخلی آن دچار افت شوند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج