۴ آزادکار ایرانی در فینال کشتی جوانان جهان
۱۱۴۵۹۷۱
۲۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۱
۱ 
۴ آزادکار ایران در ۵ وزن دوم کشتی آزاد جوانان جهان با برتری مقابل رقیبان‌شان، راهی دیدار نهایی شدند.

ایسنا: ۴ آزادکار ایران در ۵ وزن دوم کشتی آزاد جوانان جهان با برتری مقابل رقیبان‌شان، راهی دیدار نهایی شدند.

مسابقات مقدماتی پنج وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان در شهر اوفا روسیه برگزار شد و رحمان عموزاد در وزن ۶۱ کیلوگرم، امیرحسین فیروزپور در وزن ۸۶ کیلوگرم، مهدی حاجیلوئیان در وزن ۹۲ کیلوگرم و علی اکبرپور در وزن ۱۲۵ کیلوگرم با شکست رقبای خود به دیدار فینال راه یافتند.

۴ آزادکار ایرانی در فینال کشتی جوانان جهان

نمایندگان ایران در کشتی‌های خود خوش درخشیدند و حریفانی از کشورهای روسیه و آمریکا را از پیش رو برداشتند. آزادکاران جوان کشتی‌های خوبی را از خود به نمایش گذاشته و توانستند در چندین کشتی رقبای خود را با امتیاز عالی و ضربه فنی شکست دهند.

از نکات جالب مسابقات امروز پیروزی مهدی حاجیلوئیان در سه دیدار خود با امتیاز عالی ۱۰ بر صفر بود و این کشتی‌گیر تا دیدار فینال حتی یک امتیاز به حریفان خود نداد.

در وزن ۶۱ کیلوگرم رحمان عموزاد پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر بارتوز سولتیس از لهستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۲ بر ۲ از سد ابوالفضل نصیراف از آذربایجان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. عموزاد در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر ۷ (ضربه فنی) فئودور بالتویف از روسیه را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. عموزاد در دیدار پایانی به مصاف راویندر از هند می‌رود.

در وزن ۷۴ کیلوگرم سبحان یاری پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۶ بر ۹ مغلوب استامبول ژانیبک اولو از قرقیزستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، یاری از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۸۶ کیلوگرم امیرحسین فیروزپور در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر ۶ جاشوا مورودیون از آلمان را شکست داد. وی در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۹ بر ۴ اسلام کاراتویف از روسیه را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. فیروزپور در این مرحله داویتی کوگواشویلی از گرجستان را با نتیجه عالی ۱۴ بر ۴ از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. فیروزپور در دیدار نهایی به مصاف رحیم ماگامادوف از فرانسه می‌رود.

در وزن ۹۲ کیلوگرم مهدی حاجیلوئیان پس از استراحت در دور اول در دور دوم با با نتیجه ۱۰ بر صفر و امتیاز عالی موحامد گیمری از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر سرگئی سارگیسیان از ارمنستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این با نتیجه ۱۰ بر صفر نیکولاس دی لانگی از آفریقای جنوبی را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. حاجیلوئیان در این دیدار با راکی الام از آمریکا کشتی می‌گیرد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم علی اکبرپور در دور اول با نتیجه ۱۲ بر ۲ و امتیاز عالی ارسلانبک توردوبکوف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت وی در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی آندری بستایف از روسیه را با نتیجه ۶ بر ۳ مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله در یک کشتی نفس‌گیر با نتیجه ۸ بر ۵ از سد ویات هندریکسون از آمریکا گذشت و به دیدار فینال راه یافت. اکبر پور در این دیدار به مصاف لیووا گئورگیان از ارمنستان می‌رود.

رقابت های رده بندی و فینال اوزان فوق عصر فردا (چهارشنبه) برگزار می شود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج