عراق عاشورا را تعطیل رسمی اعلام کرد
۱۱۴۶۱۸۷
۲۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۵
۲ 
عراق فردا (پنج‌شنبه) دهم محرم الحرام را به مناسب عاشورا و شهادت امام حسین (ع) تعطیل رسمی اعلام کرد.

ایسنا: عراق فردا (پنج‌شنبه) دهم محرم الحرام را به مناسب عاشورا و شهادت امام حسین (ع) تعطیل رسمی اعلام کرد.

به نقل از میدل ایست نیوز، دبیرخانه هیئت دولت عراق در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: روز پنجشنبه ۱۹ اوت ۲۰۲۱ به مناسبت دهم محرم الحرام ۱۴۴۳ هجری و سالروز شهادت امام حسین (ع) تعطیل رسمی اعلام شد.

جزئیات طرح پشتیبانی فوریت‌های پزشکی مراسم عاشورا

وزارت بهداشت عراق طرح پشتیبانی فوریت‌های پزشکی را برای مراسم عاشورا آماده کرده است.

«فاضل عکلة الربیعی»، مدیر مرکز عملیات و فوریت‌های پزشکی وزارت بهداشت عراق گفت: وزارت بهداشت، طرح پزشکی ویژه‌ای برای ارائه بهترین خدمات پیشگیرانه، پزشکی، درمانی و پوشش راه‌های منتهی به استان کربلا با تیم‌ها و واحدهای پزشکی به مناسبت مراسم عاشورا آماده کرده است تا بهترین خدمات پیشگیرانه و درمانی به زائران ارائه، و آمادگی حداکثری برای مقابله با هرگونه حوادث فوریتی با هماهنگی با طرف‌های مرتبط تضمین شود.

عراق عاشورا را تعطیل رسمی اعلام کرد

وی در ادامه افزود: این طرح شامل تشکیل اتاق عملیات و هماهنگی مشترک بین وزارت بهداشت، وزارت دفاع و کشور برای تبادل اطلاعات و تسهیل ماموریت تیم‌های پزشکی و بهداشتی و حرکت خودروهای اورژانس برای حمل و نقل هرگونه مورد اورژانسی در حین مراسم و ارتباط مداوم با اداره بهداشت کربلا و ادارات مرتبط برای پیگیری وضعیت و تامین نیازهای لازم می‌شود.

الربیعی اشاره کرد که بخش اورژانس، خودروهای اورژانس را برای پشتیبانی از تلاش‌های پزشکی اداره بهداشت کربلا و حضور در مسیرها اعزام کرده و واحدهای پزشکی ثابت و سیار در مسیرهای زائران مستقر شده‌اند.

وی همچنین بیان کرد که همه داروهای حیاتی و نیازهای ضروری تامین و تهیه شده است و گروه‌هایی برای پیگیری اقدامات پیشگیرانه و آگاهی بخشی به زائران تشکیل شده و هماهنگی و همکاری با هیئت‌ها و دفاتر اماکن دینی و موکب‌های حسینی درخصوص لزوم پایبندی به توصیه‌های بهداشتی برای جلوگیری از مسمومیت غذایی، بیماری‌های قابل انتقال از طریق آب و غذا و تشدید اقدامات پیشگیرانه از ابتلا به ویروس کرونا صورت گرفته است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج