جمشید سماواتیان در بیمارستان بستری شد
۱۱۴۶۲۸۸
۲۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۵
۱ 
جمشید سماواتیان نقاش نوگرای ایرانی که به تازگی به کرونا مبتلا شده بود، اکنون در بیمارستان بستری شده است.

جمشید سماواتیان، نقاش نوگرای ایرانی که به تازگی به کرونا مبتلا شده بود، اکنون در بیمارستان بستری شده است.

نیکنام حسین‌پور _ مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت _ به ایسنا اطلاع داد که این هنرمند چهارشنبه شب ـ 27 مرداد ماه ـ پس از پیگیری‌های صورت گرفته در بیمارستان بانک ملی در چهاراه استانبول بستری شده است ولی در حال حاضر خونریزی شدید دارد.

جمشید سماواتیان در بیمارستان بستری شد
حسین‌پور پیشتر اطلاع داده بود که ۳۰ درصد از ریه این هنرمند در پی ابتلا به کرونا درگیر شده است.

جمشید سماواتیان از چهره‌های نسل دوم نقاشان نوگرای ایران، در دانشکده هنرهای زیبای تهران هنرآموزی کرده است. او هم دوره‌ هنرمندانی چون آیدین آغداشلو، علی‌اکبر صادقی، رویین پاکباز و عباس کیارستمی بوده است. سماواتیان متأثر از هنرهای سنتی و دیوارنگاره‌های عصر صفوی زادگاهش اصفهان به خلق آثاری پرداخته که یادآور و نشان‌دهنده گذر زمان و تخریبی است که بر هنرهای سنتی ایران رفته است.

سماواتیان با تسلط بی‌نظیر بر انواع ابزارها و تکنیک‌های غیرمتعارف، به احیای هنر گذشته ایرانی با نگاهی نو و بن‌مایه‌های انتزاعی اهتمام ورزیده است. او در نقاشی‌های نیمه‌فیگوراتیو خود از موادی چون خاک، گل، گچ، مواد ترکیبی، ورق‌های طلا و نقره همراه با شیوه‌های مختلف پتینه‌کاری بهره می‌گیرد تا فرسودگی، ریختگی و ترک‌ها را به نمایش بگذارد. همین استفاده از مواد غیرمتعارف به آثار او خصوصیتی معاصر بخشیده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج