وقتی پلیس از راه دور دست‌بند می‌زند!
۱۱۴۶۴۸۸
۲۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۶
۵ 
در درجه نخست برای مهار افرادی است که دچار بحران سلامت روانی یا تحت تاثیر مواد مخدر و الکل‌اند و به فرمان مجریان قانون پاسخ درست نمی‌دهند و با هدف کاهش تنش موقعیت از آن استفاده می‌شود

مجله تصویری سلاح: بولارپ (BolaWRAP) شاید شبیه به چیزی باشد که از داستان کمیک بتمن خارج شده، اما در واقع ابزاری کمتر کشنده برای مهار افراد است و نیروهای انتظامی و نظامی از آن استفاده می‌کنند.

وقتی پلیس از راه دور دست‌بند می‌زند!

بولارپ، تولید شرکت رپ تکنولوژیز (WRAP Technologies) است و به عنوان یک "دست‌بند از راه دور" توصیف می شود. این دستگاه یک بندِ هشت فوتی (2.44 متر) از جنس کولار (با قلابی در هر دو انتهای خود) را برای محدود کردن حرکت سوژه شلیک می‌کند که می‌تواند دُور دست‌ها یا پاهای سوژه بپیچد و امکان فرار، مشت یا لگد زدن را از او بگیرد.

بولارپ، بردی بین 10 تا 25 فوت (3 تا 8 متر) دارد و بند مهار را با سرعت 513 فوت در ثانیه (156 متر در ثانیه) شلیک می‌کند. سرعت جمع شدن بند به دور سوژه برابر با 270 فوت در ثانیه (82 متر در ثانیه) است.

بند از یک کارتریج شلیک می‌شود که امکان پر کردن دوباره آن وجود دارد و یک تا سه بار دور سوژه می‌پیچد. این دستگاه دارای یک خط دید لیزر سبز برای کمک به مأمور در هدف‌گیری است. قیمت این دستگاه با قابلیت چند بار مصرف حدود یک هزار دلار است. این قیمت، شامل کارتریج و لوازم جانبی هم می‌شود.

وقتی پلیس از راه دور دست‌بند می‌زند!

بولارپ چگونه کار می‌کند؟

به گفتۀ شرکت رپ تکنولوژیز، بولارپ در درجه نخست برای مهار افرادی است که دچار بحران سلامت روانی یا تحت تاثیر مواد مخدر و الکل‌اند و به فرمان مجریان قانون پاسخ درست نمی‌دهند و با هدف کاهش تنش موقعیت از آن استفاده می‌شود. شرکت تولیدکننده بولارپ این محصول را به عنوان ابزار رسیدگی در برخوردهای خشونت‌آمیزتر، مانند مقابله با افراد شرور یا مسلح به سلاح گرم، یا در مهار حوادث بزرگ‌تر مانند شورش‌ها در نظر نمی‌گیرد و توصیه نمی‌کند.

وقتی پلیس از راه دور دست‌بند می‌زند!

فضای اطراف سوژه باید دو تا چهار فوت (60 تا 120 سانتی‌متر) باشد تا امکان به‌کارگیری درست از بولارپ وجود داشته باشد. شلیک بولارپ صدایی شبیه به یک تپانچه ایجاد می‌کند، اما نتیجه بسیار متفاوت است و بدون بروز مشکلی خاص و خون‌ریزی می‌تواند سوژه را مهار کند.

وقتی پلیس از راه دور دست‌بند می‌زند!

به گفتۀ شرکت رپ‌تکنولوژیز، از بولارپ در حال حاضر در 430 ادارۀ پلیس آمریکا و 36 کشور استفاده می‌شود. پلیس لُس آنجلس یکی از نخستین اداراتی است که استفاده از بولارپ را آغاز کرد. در برنامه آزمایشی پلیس لس‌آنجلس، بولارپ با شش مهار موفق از 9 شلیک به عنوان محصولی مؤثر ارزیابی شد.

وقتی پلیس از راه دور دست‌بند می‌زند!

وقتی پلیس از راه دور دست‌بند می‌زند!

وقتی پلیس از راه دور دست‌بند می‌زند!

 

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1400/05/29
لطفا از این سلاح برای مدافعان محیط زیست تهیه کنید از بس تنها و بی کس هستن وسط جنگل ها و بیابان ها با این ملت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج