برای هفتاد سالگی حسین علیزاده
۱۱۴۷۴۱۵
۰۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۱
۱ 
شهرام صارمی نوازنده و پژوهشگر موسیقی ایرانی به بهانه سالروز تولد حسین علیزاده آهنگساز و نوازنده شناخته شده موسیقی ایرانی یادداشتی را منتشر کرد.

خبرگزاری مهر: شهرام صارمی نوازنده و پژوهشگر موسیقی ایرانی به بهانه سالروز تولد حسین علیزاده آهنگساز و نوازنده شناخته شده موسیقی ایرانی یادداشتی را منتشر کرد.

برای هفتاد سالگی حسین علیزاده

شهرام صارمی از نوازندگان و پژوهشگران حوزه موسیقی، روز دوشنبه اول شهریور به بهانه هفتادمین سالروز تولد حسین علیزاده آهنگساز و نوازنده پیشکسوت موسیقی ایرانی یادداشتی را منتشر کرد.

در بخشی از متن یادداشت شهرام صارمی آمده است:

بیش از چهار دهه است که با موسیقی حسین علیزاده همراهیم. آثاری که هر یک بیانگر نگاه والای اجتماعی و هنری او به جامعه و موسیقی است. نغماتی که هر یک برای ما دنیایی از خاطره، شادمانی، لذت و غم را در بر داشته، با آن ها زیسته ایم و بخش عمده‌ای از خاطرات موسیقی ما را رقم زده است. آثاری که هر یک به نوبه خود تحول و شوقی را در دوستداران موسیقی هنری برانگیخته است.

هیچگاه نتوانسته ام به طور کامل احساسم را نسبت به او بیان کنم. احساسی را که هرچه زمان پیش می رود و هرچه او را بیشتر می شناسم، عمیق تر می شود. احترام به او، احترام به حقانیت فرهنگ و هنر کشورمان، احترام به موسیقی ایران، احترام به پایمردی و ایستادگی در برابر هجمه های ضد فرهنگ و هنر، و احترام به شخصیت و فداکاری او در این ارتباط است. احترام به او، احترام به شخصیتی است که در قامت رفیق، تمام و کمال است.

این نوشتار، نه در خور ارزش‌های والای فرهنگی و هنری او و نه درخور تحلیل علمی آثارش است، فقط یادآور این نکته است که دوستش دارم و همیشه دوستش خواهم داشت و در این روزهای تلخ، پرماتم و نا بسامان که هر روزمان با خبرهای جانسوز، دردناک و ناگوار از جای جای میهن آغاز و به پایان می بریم، آنچه ره توشه ماست، امید است. درس بزرگی که از او فراگرفته ایم ...

به کجاها برد این امید ما را؟ ... به هوایت همه جا در همه حال/ به امیدی بگشایم شب و روز، پر و بال

زادروزش خجسته و مبارک، از آن روزهایی است که شادمانی را دوباره به یادمان می آورد. اول شهریور ... .»

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:45 - 1400/06/01
موسیقی حلال چقدر جوانش نگهداشته ماشالله
Iran, Islamic Republic of
15:02 - 1400/06/01
مرسی که هسی
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1400/06/02
امیدوارم استاد عزیز و هنرمند محبوب 140 ساله شوند و همینطور بمانند و برای فرهنگ و هنر ایران عزیز بدرخشند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج