مخالفت پرحاشیه یک نماینده با گزینه وزارت کشور
۱۱۴۷۸۴۵
۰۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۶
۲ 
در نوبت دوم از جلسه امروز مجلس شورای اسلامی، صلاحیت وزیر پیشنهادی وزارت کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

خبرآنلاین: نماینده مخالف با وزیر پیشنهادی وزارت کشور، گفت: آنقدر قدرت به استانداران داده شده است که ما نمایندگان را هم به اندازه آن ها حساب نمی کنند، نهادهای مردمی روز به روز در حال ضعیف شدن است و نهادهای منصوبی روز به روز قدرت پیدا می کنند.

در نوبت دوم از جلسه امروز مجلس شورای اسلامی، صلاحیت وزیر پیشنهادی وزارت کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بعد از قرائت گزارش ۳ کمیسیون امنیت ملی، عمران و شوراها و امورداخلی که هرسه مهر تایید بر صلاحیت احمد وحیدی برای تصدی این وزارتخانه زدند مجلس وارد نطق مخالفان و موافقان شد.

محمدرضا صباغیان، نماینده بافق که برای مخالفت پشت تریبون قرار گرفته بود بارها سخنانش توسط نمایندگان مجلس با انتقاد روبرو شد. رئیس مجلس هم ۲ بار به او تذکر داد که در موضوع صحبت کند که با ناراحتی و عصبانیت نماینده بافق همراه شد و خواستار این شد که در زمان قانونی که حق اوست اظهاراتش را بیان کند.

محمدرضا صباغیان بافقی، نماینده بافق و مهریز گفت: ما نمایندگان مردم هستیم و ایشان برنامه چهار ساله ای ارائه کردند و ما باید با بررسی خود ایرادها و مشکلات برنامه را مطرح کنیم. برنامه آقای وحیدی ۶۶ درصد با اسناد بالادستی همسو است و از انسجامی هم برخوردار است اما قابل سنجش نیست.

او ادامه داد: امروز یکی از مشکلات جامعه ما که ام المفاسد است، اعتیاد است. برنامه ریزی برای حل این مشکل برعهده وزارت کشور است، اعتیاد یعنی جنگ و دعوا، فقر، سرقت، ناامنی، قتل، خشونت، خودکشی، رها شدن کودکان، افزایش طلاق و ...

این نماینده تاکید کرد: سر ریز این مشکل اجتماعی امروز در جامعه مشهود است، من از آقای وحیدی می خواهم که به سطح شهر، مانند میدان شوش بروند و مصرف مواد مخدر در ملاعام را ببینند. فرزندان خردسال در کنار پدر و مادر خود شاهد مصرف مواد مخدر هستند، مسئول این امر کیست؟ جوانان ما امروز در جلوی چشمانمان در حال نابودی هستند، ما نمایندگان مجلس چه کردیم؟

صباغیان بافقی بیان کرد: مبارزه با این امر در برنامه آقای وحیدی دیده نشده است. شما برای خانواده معتادان چه برنامه ای دارید؟ آیا این مسئله مربوط به وزرای دیگر است؟ خیر در چارچوب کار شماست. باید اقداماتی برای مقابله با ترانزیت مواد مخدر اجرا شود، قطعا مبارزه با اعتیاد مهم است.

او همچنین گفت: آقای وحیدی مردم از شما انتظار دارند و از همه بالاتر خدا از شما انتظار دارد که در این زمینه برنامه ریزی داشته باشید و عمل کنید. نباید شب ها بخوابید تا این امر بهبود پیدا کند. آقای وحیدی ما هر روز درباره سودهای بالای بانکی، فرار مالیاتی، فاصله طبقاتی، اختلاس، طلاق، تورم، رشد اقتصادی منفی، رشد نرخ ارز، قیمت کالاهای اساسی، فرار مغزها و ... در مجلس صحبت می کنیم. شما باید مشکل را دریابید و درصدد حل آن باشید. پس از ۴۳ سال مگر ما می توانیم به مردم پاسخ ندهیم. ما امروز داریم به پست های منصوبی قدرت می دهیم.

این نماینده مجلس اضافه کرد: آنقدر قدرت به استانداران داده شده است که ما نمایندگان را هم به اندازه آن ها حساب نمی کنند، نهادهای مردمی روز به روز در حال ضعیف شدن است و نهادهای منصوبی روز به روز قدرت پیدا می کنند. آقای وزیر شما باید به شوراها قدرت بدهید، اگر مدیریت واحد شهری باشد قطعا مردم قدرت خواهند داشت. متاسفانه فرماندار به جای اینکه ناظر باشد به کار اجرایی می پردازد، این مسایل مانع پیشرفت کشور است.

صباغیان بافقی همچنین گفت: ما برای حل مشکلات آمده ایم اما سیستم به نحوی است که خان درست می کنیم، آقای استاندار یا فرماندار با مسئولیت هایی که به او داده می شود اینچنین است. آنوقت می گوییم چرا پیشرفت نکرده ایم. آقای وحیدی شما امروز برای احزاب چه گفتید؟ احزاب مانند رودخانه های فصلی برخی اوقات خوب هستند و برخی اوقات بد، احزاب باید شناسنامه دار شود. نهادها و تشکل های صنفی باید تقویت شوند، کارگران امروز هیچ پشتوانه ای ندارند و کارفرما هر برخوردی بخواهند با آن ها انجام می دهند.

او افزود: نمایندگان شما هم باید بخواهید تا این اقدامات در کشور محقق شود تا بعدها حسرت نخوریم.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج