برنامه‌های وزرای دولتِ رئیسی «کپی-پیست» بود
۱۱۴۹۱۲۹
۰۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲
۳ 
فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: من صحبت های وزرا را در زمان جلسات رأی اعتماد رصد کردم، برنامه های اعلامی آنها برنامه های «کپی-پیست» است. چهل سال گذشته را ببنیم برنامه وزرای پیشین نیز همین ها بود، این برنامه ها تنها جملاتی قشنگ هستند که با یکسری کلمات زیبا ساخته می شوند، در پایان کار نیز همه یک جمله را می گویند «پول نداشتیم، شرایط هم آماده نبود پس نشد».

نامه ‌نیوز: فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: من صحبت های وزرا را در زمان جلسات رأی اعتماد رصد کردم، برنامه های اعلامی آنها برنامه های «کپی-پیست» است. چهل سال گذشته را ببنیم برنامه وزرای پیشین نیز همین ها بود، این برنامه ها تنها جملاتی قشنگ هستند که با یکسری کلمات زیبا ساخته می شوند، در پایان کار نیز همه یک جمله را می گویند «پول نداشتیم، شرایط هم آماده نبود پس نشد».

دولت سیزدهم در حالی مستقر شد که بسیاری از کارشناسان و سیاسیون دو جناح درباره کارآمدی دولت تردید دارند.

مصطفی هاشمی طبا درباره میزان عملیاتی بودن برنامه های اعلامی وزرای دولت سیزدهم گفت: معلوم است که نمی توانند این کارها را انجام دهند. به عبارت دیگر هیچ کدام از این برنامه ها نه تحقق پیدا می کند و نه فایده ای دارند. البته کسان دیگری هم بیایند این کارها را نمی توانند انجام دهند.

وی افزود: من صحبت های وزرا را در زمان جلسات رأی اعتماد رصد کردم، برنامه های اعلامی آنها برنامه های «کپی-پیست» است. چهل سال گذشته را ببنیم برنامه وزرای پیشین نیز همین ها بود، این برنامه ها تنها جملاتی قشنگ هستند که با یکسری کلمات زیبا ساخته می شوند، در پایان کار نیز همه یک جمله را می گویند «پول نداشتیم، شرایط هم آماده نبود پس نشد».

این تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه وزرا باید اول ظرفیت های واقعی وزراتخانه تحت مسئولیت شان را بررسی کنند و سپس تصمیم کارشناسانه بگیرند، یادآور شد: بعید می دانم آنها حتی توان استفاده از نظرات کارشناسی را هم داشته باشند. در مجموع معتقدم وزرای دولت سیزدهم کارهای معمولی را شاید نتوانند انجام دهند چه رسد به اینکه بخواهند به وعده های اعلامی خود رسیدگی کنند چون وعده‌ها از آدم ها بزرگترند.

وی با بیان اینکه متأُسفانه خیلی بدبین هستم، افزود: آقای رئیسی همکاران خوبی انتخاب نکرد. واقعا چرا فقط باید در انتخاب وزرا نگاه سیاسی را مدنظر قرار داد؟ در کشور افراد قوی هستند که می شود از آنها استفاده کرد، همه وزرا تنها از یک گروه خاص انتخاب شدند. در حالیکه مملکت پر از نیروهای نخبه و حسابی است.

هاشمی طبا تأکید کرد: اگر می خواهیم وضعیت درست شود باید همه افراد نخبه را جمع کنیم نه آنکه تنها جنبه گرایش سیاسی افراد را مدنظر قرار دهیم.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج