مصوبه هیات دولت درباره هدفمندی یارانه‌ها
۱۱۴۹۱۹۹
۰۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۲
۱ 
هیئت دولت در جلسه امروزخود آیین نامه اجرایی منابع و مصارف هدفمندی یارانه ها را اصلاح کرد.

خبرگزاری تسنیم: هیئت وزیران در جلسه بعدازظهر امروز( یکشنبه ) خود به ریاست آیت الله سید ابراهیم رئیسی، پیشنهاد کمیته امداد امام خمینی(ره) مبنی بر اصلاح آیین نامه اجرایی تبصره (14) ماده واحده قانون بودجه سال 1400 کل کشور موضوع منابع و مصارف هدفمندی یارانه ها را به تصویب رساند.

براساس اصلاح آیین نامه اجرایی منابع و مصارف هدفمندی یارانه ها، در اجرای ردیف (26) پرداختی های (مصارف) جدول تبصره (14) در خصوص مسکن محرومین، کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور به عنوان دستگاه اجرایی تعیین شدند.

اعضای دولت در ادامه و در راستای تکالیف مقرر در قانون تدوین و تنقیح قوانین و مقررات کشور که به عنوان یکی از مهم ترین راهکارهای تحقق اصل حاکمیت قانون، پیشگیری و مقابله با فساد و ارتقای کارآمدی و سلامت نظام اداری بوده و انجام آن مورد تکلیف قانونگذار قرار گرفته است، با پیشنهاد مشترک معاونت حقوقی رئیس جمهور و معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده مبنی بر تنقیح مصوبات موضوع زنان موافقت کردند.

مصوبه هیات دولت درباره هدفمندی یارانه‌ها

به موجب این مصوبه، معاونت حقوقی رئیس جمهور موظف است با همکاری معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به نحو مقتضی نسبت به نشر و اطلاع رسانی متن تنقیح شده مصوبات مذکور اقدام نماید.

مصوبه تنقیحی فوق در چهار فهرست «معتبر»، «منسوخ ضمنی و با اجرا منتفی»، «منسوخ صریح و ابطال شده» و «غیر معتبر با انقضای زمان» دسته بندی و تدوین شده است.

لازم به ذکر است، اعلام اعتبار یا نسخ بخشی از یک مصوبه، به مفهوم اعتبار یا عدم اعتبار سایر بخش های آن مصوبه نیست مگر آن که در پیوست ها تصریح ‌شده باشد؛ و نیز اعلام عدم اعتبار یک مصوبه به منزله احیا شدن مصوباتی که قبلا به موجب آن لغو شده است، نمی باشد.

همچنین معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده موظف شد با همکاری معاونت حقوقی رئیس جمهور هر سال نسبت به بروزرسانی پیوست های این تصویب نامه اقدام و آن را برای تصویب به هیئت ‌وزیران ارایه کند.

شمول این تصویب نامه، مصوبات عادی (غیر طبقه بندی‌) هیئت وزیران، کمیسیون‌های موضوع اصل (138) قانون اساسی و نمایندگان ویژه رییس‌جمهور موضوع اصل (127) قانون اساسی، مصرح در موضوع «زنان» تا خرداد سال 1400 است.

** اصلاح آیین نامه اجرایی ساز و کارهای هزینه کرد منابع مربوط به امور پژوهشی شرکت ها، بانک ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت

هیئت وزیران با هدف تأمین نظر مجلس شورای اسلامی درخصوص آیین نامه اجرایی بند (و) تبصره (9) ماده واحده قانون بودجه سال 1400 کل کشور موضوع ساز و کارهای هزینه کرد منابع مربوط به امور پژوهشی شرکت ها، بانک ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت، آن را اصلاح کرد.

بر این اساس، شرکت ‌ها، بانک ‌ها و مؤسسه ‌ها می ‌توانند حداکثر تا 10 درصد از منابع موضوع این آیین ‌نامه را از طریق دانشگاه‌‏ ها و مؤسسات پژوهشی که بر اساس اساسنامه وابسته به وزارتخانه یا سازمان ذی ربط بوده و دارای مجوز از شورای گسترش آموزش‌ عالی هستند، جهاد دانشگاهی و حوزه‌ های علمیه که دارای مجوز تأسیس و فعالیت هستند، در چهارچوب این آیین‌ نامه هزینه کنند.

** موافقت با اصلاح آیین نامه اجرایی پرداخت حق بیمه وکلا، کارگشایان دادگستری و کانون وکلای دادگستری

دولت به منظور تأمین نظر مجلس شورای اسلامی درخصوص ماده (1) آیین نامه اجرایی ماده (8) قانون تشکیل صندوق حمایت از وکلا و کارگشایان دادگستری درخصوص میزان پرداخت سهم حق بیمه ماهانه وکلا، کارگشایان دادگستری و کانون وکلای دادگستری، با اصلاح این آیین نامه موافقت کرد.

به موجب اصلاحیه مذکور، سهم پرداخت حق بیمه ماهانه بیمه شدگان (وکلا و کارگشایان دادگستری) 11 درصد و سهم پرداخت حق بیمه ماهانه توسط کانون وکلای دادگستری یک درصد تعیین می شود.

** واگذاری اعتبار به طرح های واحدهای استانی یا مؤسسات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

هیئت وزیران در اجرای ماده (83) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و به منظور سرعت بخشیدن به تکمیل طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای که اعتبار آنها در قالب سایر منابع و از محل منابع تسهیلات بانکی تأمین می‌گردد، با پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر واگذاری اعتبار به طرح‌های واحدهای استانی یا موسسات وزارت فوق موافقت کرد.

بر اساس این تصمیم، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مجاز است در هر یک از طرح هایی که اعتبار آن از منابع عمومی دولت و سایر منابع، تأمین و برای اجرا به واحدهای استانی یا مؤسسات تابعه و وابسته این وزارت واگذار می گردد، اعتبار مربوط به سایر منابع در اختیار را بر اساس مفاد ماده (75) قانون محاسبات عمومی کشور و دستورالعمل مربوط و اصلاحیه‌های بعدی آن ابلاغ اعتبار نماید.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:18 - 1400/06/08
جلسات نخ نما شده و بدرد نخور
Iran, Islamic Republic of
10:14 - 1400/06/08
خوب این چه ربطی به یارانه دو زار ودهشاهی دارد البته مبلغ مقایسه ایی دو زار دهشاهی وارزش آن از این چهل و پنج هزار تومان فعلی خیلی بیشتر است. مجلس فعلی فقط حرف مفت میزنه تا حالا هیچ کار مثبتی نکرده وآقای رئیسی هم فقط دزدهای نظام را که از خودشان هستند برای تظاهر بعد از چهل و دو سال مثلا گرفتن ولی در اصل فقط به نفع خودشان کار کردند چیزی به غیر گرانیها وتورم های سر سام آور روزانه وساعتی عاید مردم نشده
Iran, Islamic Republic of
10:19 - 1400/06/08
از یکنفر پرسیدند نظرت راجع به هدفمند کردن یارانه ها چیه. گفت والا قرار بود برای خاطر مردم یارانه ها رو هدفمند بکنند. ولی الان دارند برای خاطر یارانه‌ها مردم رو غیرهدفمند می‌کنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج