بهترین رژیم غذایی برای جلوگیری از سوزش سر دل
۱۱۴۹۹۱۹
۱۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۲
۵ 
اخیراً یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه هاروارد گزارش داده است که بسیاری از افراد می‌توانند با رژیم غذایی و عوامل مرتبط با سبک زندگی از سوزش سر دل جلوگیری کنند. آن‌ها با مطالعه نظرسنجی‌ها در یک دوره ۱۲ ساله، توانستند ویژگی‌های سبک زندگی که سوزش سر دل را کاهش می‌دهد را مشخص کنند.

انتخاب: اخیراً یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه هاروارد گزارش داده است که بسیاری از افراد می‌توانند با رژیم غذایی و عوامل مرتبط با سبک زندگی از سوزش سر دل جلوگیری کنند. آن‌ها با مطالعه نظرسنجی‌ها در یک دوره ۱۲ ساله، توانستند ویژگی‌های سبک زندگی که سوزش سر دل را کاهش می‌دهد را مشخص کنند.

به نقل از هلث لاین، محققان دریافتند که ۲۲ درصد از افرادی که از سوزش سر دل رنج می‌بردند، چاق تلقی می‌شدند، این نتایج نشان می‌دهد که بخش عمده‌ای از روند اجتناب از سوزش سر دل، حفظ وزن سالم است.

این هدف را می‌توان با ورزش منظم و رژیم غذایی سالم انجام داد. این مطالعه همچنین نشان داد که ۲۰ درصد از افراد سیگاری از سوزش سر دل رنج می‌برند، زیرا دخانیات می‌تواند بر غذا‌های اسیدی مری تأثیر بگذارد؛ بنابراین، ارتباط مستقیمی بین خطر سیگار کشیدن و سوزش سر دل مکرر وجود دارد که در نهایت می‌تواند منجر به مشکلات سلامتی بیشتری شود. مصرف منظم دو فنجان (یا بیشتر) چای، قهوه و نوشابه خطر علائم GERD را افزایش می‌دهد.

بهترین رژیم غذایی برای جلوگیری از سوزش سر دل

ورزش برای افرادی که قادر به کاهش علائم GERD خود بودند، یک عامل تعیین کننده بود. فقط ۳۰ دقیقه ورزش در روز تا حد زیادی سوزش سر دل و علائم GERD را کاهش می‌دهد. پیروی از رژیم غذایی سالم برای قلب نیز عامل بسیار مهمی در جلوگیری از سوزش سر دل بود. این رژیم شامل مقدار زیادی غذا‌های گیاهی، حبوبات، غلات کامل و چربی‌ها و پروتئین‌های سالم بود.

ترکیبی از این شیوه زندگی و عوامل رژیم غذایی، خطر ابتلا به علائم GERD و سوزش سر دل در افراد را تا حد زیادی کاهش می‌دهد و به کسانی که مبتلا به GERD هستند کمک می‌کند تا بهتر آن را کنترل کنند. کاهش مصرف گوشت و خوردن غذا‌های گیاهی بیشتر به التهاب مزمن، سلامت قلب، سلامت روانی، اهداف تناسب اندام، نیاز‌های تغذیه‌ای، آلرژی، سلامت روده و موارد دیگر کمک می‌کند، مصرف لبنیات همچنین با بسیاری از مشکلات سلامتی از جمله آکنه، عدم تعادل هورمونی و سرطان، مرتبط است و عوارض جانبی زیادی دارد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج