راز‌های عجیبی که فقط چند نفر از آن‌ها باخبرند!
۱۱۵۰۰۰۹
۱۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۶
۱ 
راز‌هایی که می‌خوانید راز‌های جالبی هستند که در عین اینکه چندان حساسیت بالایی ندارند، اما در میان برخی ملیت‌ها دارای اهمیت هستند برای همین مثل یک راز باقی مانده است.

برنا: راز‌هایی که می‌خوانید راز‌های جالبی هستند که در عین اینکه چندان حساسیت بالایی ندارند، اما در میان برخی ملیت‌ها دارای اهمیت هستند برای همین مثل یک راز باقی مانده است.

راز‌های عجیبی که فقط چند نفر از آن‌ها با خبرند!

راز‌ها فوق العاده اند، زیرا فقط تعداد کمی از افراد از آن‌ها باخبرند. برخی اسرار از نسلی به نسل بعد منتقل می ‎شوند و بعضی دیگر به مرور زمان از بین می ‎روند.

دستمال‌های شاهنشاهی

ممکن است عجیب به نظر برسد، اما یک روش مخصوص برای تا کردن دستمال وجود دارد که کمتر کسی آن را بلد است. این تکنیک در زمان امپراتوری مجارستان اختراع و به سختی پنهان نگه داشته شد، به طوری که آن را توسط برخی از خدمتگزاران شاهنشاهی به صورت شفاهی از نسلی به نسل دیگر منتقل می ‎کردند. هر وقت که امپراطور غذا می‎ خورد، خدمتگزاران دستمال‌ها را به این روش تا می‎ کردند.

این سنت امروزه هنوز زنده است و فقط ۲ افسر وجود دارند که نگهبان این دانش منحصر به فرد هستند و مردم فقط هنگام ملاقات روسای جمهور یا افراد سلطنتی از کشور‌های دیگر، شانس استفاده از این دستمال‌های شاهنشاهی را دارند.

راز‌های عجیبی که فقط چند نفر از آن‌ها با خبرند!


نام برنده جایزه

مراسم اهدای جوایز اسکار یکی از معتبرترین و مهم‌ترین رویداد‌های سالانه است که اسامی برندگان آن تا آخرین لحظه مخفی نگه داشته می ‎شوند.

کارشناسان و سازمان‌های مختلفی، همه آرا را به صورت دستی پردازش می ‎کنند و فقط ۲ نفر، برد اولتمننز و زیک روزاس می ‎دانند که چه کسانی برنده جایزه اسکار خواهند بود و البته این ۲ نفر هم به دلیل پردازش دستی آرا، ۴۸ ساعت قبل از شروع مراسم از برنده جوایز باخبر می‌شوند.

راز‌های عجیبی که فقط چند نفر از آن‌ها با خبرند!


زبان آیاپانکو

زبان آیاپانکو زبان باستانی مردم مکزیک بود، قبل از این که زبان آن‌ها به مکزیکی تغییر پیدا کند.

پس از استعمار اسپانیا بر مکزیک، این زبان منقرض شد و تمام تلاش‌ها برای آموزش آن به نسل‌های بعدی ناکام ماند.

امروزه تنها ۲ نفر در جهان باقی مانده اند که به این زبان صحبت می ‎کنند، مانوئل سگوویا ۷۵ ساله و ایزیدرو ولازکز ۶۹ ساله که در روستای ایاپا در ایالت جنوبی طبسکو (مکزیک) زندگی می ‎کنند.

متخصصان سعی در جمع آوری و ثبت هرچه بیشتر حقایق در مورد این زبان دارند و آن‌ها به ویژه به تاریخ و فرهنگ این زبان علاقه‌مند هستند، زیرا این زبان به زودی فقط روی کاغذ در دسترس خواهد بود.


معنای نماد‌های گروه لِد زِپیلین

اعضای گروه لِد زِپیلین برای هر یک از اعضای گروهشان ۱ نماد انتخاب کردند و این نماد‌ها را در آلبوم چهارم خود قرار دادند که بعد‌ها به یکی از محبوب‌ترین و افسانه ای‌ترین آلبوم‌های دنیا تبدیل شد.

اکنون فقط دو نفر از اعضای این گروه معنی آن نماد‌ها را می‎ دانند و دو نفر دیگر معنای آن‌ها را فراموش کرده اند.


اثر برگلاس

این اثر مربوط به یک توهم باور نکردنی است که یک جادوگر قادر به یافتن کارت انتخابی در داخل کارتن کارت، بدون دست زدن به آن است و فقط ۲ نفر قادرند که این ترفند را انجام دهند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج