نظر کمیته علمی کرونا درباره بازگشایی مدارس
۱۱۵۰۵۲۹
۱۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۳
۳ 
دبیر کمیته علمی کشوری کووید۱۹، درباره شرایط و توصیه‌های علمی برای بازگشایی مدارس و برگزاری مراسم پیاده‌روی اربعین توضیح داد.

خبرگزاری ایسنا: دبیر کمیته علمی کشوری کووید۱۹، درباره شرایط و توصیه‌های علمی برای بازگشایی مدارس و برگزاری مراسم پیاده‌روی اربعین توضیح داد.

دکتر عاطفه عابدینی درباره وضعیت بازگشایی مدارس با توجه به شرایط کرونا در کشور، گفت: بحث بازگشایی مدارس یک تصمیم اجرایی است. از نظر ما اگر واکسیناسیون به سطح مناسبی رسیده باشد، شاید سطح ایمنی جامعه قبول کند که یکسری مراکز و فضاها بازگشایی شود. با این حال لازم است که پیک پنجم هم کنترل شده باشد و موتاسیون جدیدی هم نداشته باشیم. بنابراین اکنون برای اظهارنظر قطعی در این زمینه زود است.

وضعیت واکسیناسیون کودکان

عابدینی درباره واکسیناسیون دانش‌آموزان نیز اظهار کرد: در حال حاضر در دنیا واکسن‌هایی برای کودکان مطرح شده و چند پلتفرم تایید شده در دنیا وجود دارد. به عنوان مثال سینوفارم را تا سه سالگی می‌توان تزریق کرد، فایزر مجوز تزریق در نوجوانان را اخذ کرده، اما هنوز باید منتظر باشیم که جواب مطالعات این واکسن‌ها استخراج شود و بعد در ایران هم در این زمینه تصمیم‌گیری شود. واکسن پاستور هم گفته شده که تا ۱۲ سال می‌توانند تزریق کنند که البته فعلا در کوبا مجوز گرفته است.

برگزاری اربعین؛ آری یا خیر؟

وی درباره برگزاری مراسم اربعین در شرایط فعلی کشور و رفتن زائران به عراق، گفت: این موضوع بستگی به مدل شیوع اپیدمی کووید در عراق و ایران دارد و نمی‌توان از اکنون درباره آن اظهارنظر کرد. با توجه به اینکه سعی می‌شود تا حد ممکن پروتکل‌ها رعایت شود، تصمیمات هم در همان زمان گرفته می‌شود.

عابدینی تاکید کرد: در عین حال توصیه همیشگی ما رعایت پروتکل‌های بهداشتی است. بنابراین اکنون نمی‌توان ۱۰۰ درصد گفت که مراسم اربعین برگزار شود یا خیر. بلکه باید ببینیم وضعیت اپیدمی به چه صورت پیش می‌رود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1400/06/12
واکسن به جز ضرر هیچ فایده ای ندارد و مسئولین ذیربط میخواهند از این طریق پول مردم را دزدی کنند
Iran, Islamic Republic of
09:25 - 1400/06/12
تو را به خدا دیگه راه پیمائی اربعین بی خیال بشوید می خواهید لامبدا را بیاورید. موضوع سویه دلتا را چگونه عمل کردید ایا شما مثل چین و هند عمل می کنید.
Iran, Islamic Republic of
09:26 - 1400/06/12
درکل،واکسینه مافعلاخیلی درسطح پایینه،مدارس تعطیل وراه پیمایی اربعین هم بااین وضعیت،واجب نیست!هرکس اعتراض دارد،زن وبچه خودش ببره که انشالله گرفتارنشه؟!!!
Iran, Islamic Republic of
09:30 - 1400/06/12
هر موقع تونستید مثل بابقی کشورها ماسک رو حذف کنید بعد بیاد در باره بازگشایی مدارس صحبت کنید..
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج