تصمیم پرریسک حیایی و صالحی در «ساخت ایران»
۱۱۵۱۰۰۲
۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۴
۱ 
پس از سریال‌هایی مانند «قلب یخی»، «شهرزاد» و «هیولا»، تازه‌ترین سریالی که در فصل جدیدی ادامه یافته، مجموعه کمدی «ساخت ایران» است که فصل سوم آن با تغییر کارگردان و بازیگران جلوی دوربین رفته. مجید صالحی بازیگر جدید این فصل است و جایگزین محمدرضا گلزار شده است، امین حیایی نیز که در دو فصل قبلی حضور داشت، همچنان در «ساخت ایران 3» ایفای نقش می‌کند. تغییرات این مجموعه در فصل سوم تا چه اندازه می‌تواند در موفقیت سریال تاثیرگذار باشد؟

روزنامه خراسان: پس از سریال‌هایی مانند «قلب یخی»، «شهرزاد» و «هیولا»، تازه‌ترین سریالی که در فصل جدیدی ادامه یافته، مجموعه کمدی «ساخت ایران» است که فصل سوم آن با تغییر کارگردان و بازیگران جلوی دوربین رفته. مجید صالحی بازیگر جدید این فصل است و جایگزین محمدرضا گلزار شده است، امین حیایی نیز که در دو فصل قبلی حضور داشت، همچنان در «ساخت ایران 3» ایفای نقش می‌کند. تغییرات این مجموعه در فصل سوم تا چه اندازه می‌تواند در موفقیت سریال تاثیرگذار باشد؟

تصمیم پرریسک حیایی و صالحی در «ساخت ایران»

تکرار زوج گلزار و حیایی در «ساخت ایران»

سریال «ساخت ایران» اولین‌بار سال 90، به کارگردانی محمدحسین لطیفی ساخته شد. در این مجموعه دو ستاره محبوب و پرطرفدار ، محمدرضا گلزار و امین حیایی ایفای نقش می‌کردند و زوج کمدی سریال بودند. حضور این بازیگران تاثیر خودش را گذاشت و «ساخت ایران» مورد توجه مخاطبان قرار گرفت. امین حیایی در این مجموعه نقش یک دزد بیکار، ابله و ساده‌لوح به نام «غلام» را برعهده داشت که با دزدیدن اختراع یک دکتر، مدارک او و جعل هویتش از کشور خارج می‌شود و تلاش می‌کند از اختراع او سوءاستفاده کند. گلزار نیز نقش «جمشید» دوست «غلام» را ایفا می‌کرد. ترکیب بازیگران سریال برگ برنده مهمی برای این مجموعه بود و قصه سرگرم‌کننده آن نیز توانست مورد توجه قرار بگیرد.

موفق نبودن «ساخت ایران 2»

پس از گذشت شش سال، فصل دوم سریال «ساخت ایران» این‌بار توسط برزو نیک‌نژاد ساخته شد. زوج کمدی اصلی سریال یعنی گلزار و امین حیایی در «ساخت ایران 2» نیز حضور داشتند و بازیگران مختلفی مانند محسن کیایی، سحر دولتشاهی، سارا بهرامی، مهران احمدی و امیرحسین رستمی به سریال اضافه شدند. امین حیایی در این سریال کاملا خودش را تکرار کرد. علاوه بر گریم و چهره تکراری، بازی امین حیایی، طرز راه رفتن و لحن صحبت کردن او هم یادآور بازی او در آثار معروفش یعنی «کما» و «اخراجی‌ها» بود. «جمشید» به عنوان شخصیتی برخلاف «غلام» زرنگ و باهوش، نقش سخت و پیچیده‌ای نبود و گلزار نیز حضور متفاوتی در سریال نداشت. محسن کیایی، سحر دولتشاهی و سارا بهرامی نیز نقش ویژه و متفاوتی در این مجموعه نداشتند، بنابراین نتوانستند حضور موفقی در «ساخت ایران 2» داشته باشند. فصل دوم سریال نسبت به فصل اول کمتر با استقبال مواجه شد.

ساخت ادامه سریال با زوج کمدی جدید

اکنون بار دیگر پس از چهار سال، فصل سوم این سریال جلوی دوربین رفته و بهمن گودرزی جای نیک‌نژاد را گرفته است. امین حیایی به عنوان یکی از شخصیت‌های اصلی در این فصل حضور دارد، اما محمدرضا گلزار در فصل سوم غایب است و مجید صالحی جایگزین او شده است. هرچند که گفتیم «ساخت ایران» اتفاق مثبتی در کارنامه بازیگرانش به حساب نمی‌آید، اما در هر صورت مخاطبان سریال «ساخت ایران»، این مجموعه را با زوج گلزار و حیایی می‌شناسند و از ابتدا این سریال را با حضور آن‌ها دنبال کرده‌اند، اکنون معلوم نیست تغییر در ترکیب اصلی بازیگران و اضافه شدن مجید صالحی، تا چه اندازه به نفع سریال باشد.

صالحی و حیایی قبلا در فیلم‌هایی مانند «ثبت با سند برابر است» و «سه بیگانه» با یکدیگر همبازی بوده‌اند و در «ساخت ایران» به عنوان زوج کمدی جدیدی در کنار یکدیگر حضور داشته‌اند. مجید صالحی نیز جزو چهره‌های محبوب کمدی است، اما از یک طرف معمولا در سریال‌های چند فصلی، تغییر در بازیگران اصلی سریال به راحتی از سوی مخاطب پذیرفته نمی‌شود و از طرف دیگر امین حیایی نسبت به چهار سال قبل جایگاه متفاوتی پیدا کرده است.

او طی سال‌های اخیر با ایفای نقش در چند فیلم غیرکمدی، توانایی‌های جدیدی را از خود نشان داده است، بنابراین در چنین شرایطی بازی در «ساخت ایران 3» تصمیم پرریسکی برای او محسوب می‌شود و تولید «ساخت ایران 3» پس از موفق نبودن فصل قبلی و تغییر بازیگران اصلی‌اش، اما و اگرهای زیادی دارد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج