کارمندان گوگل کمتر از حقشان دستمزد می‌گیرند
۱۱۵۲۷۳۲
۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۰
۲ 
گوگل ظاهرا سال‌هاست که به هزاران کارمند خود کمتر از حق‌شان دستمزد می‌پردازد. این شرکت از مدت‌ها پیش این موضوع را مخفی نگه داشته بود تا تاثیر رسانه‌ای منفی نگیرد. اما حالا احتمالا باید حدود ۱۰۰ میلیون دلار غرامت بپردازد.

دیجیاتو: گوگل ظاهرا سال‌هاست که به هزاران کارمند خود کمتر از حق‌شان دستمزد می‌پردازد. این شرکت از مدت‌ها پیش این موضوع را مخفی نگه داشته بود تا تاثیر رسانه‌ای منفی نگیرد. اما حالا احتمالا باید حدود ۱۰۰ میلیون دلار غرامت بپردازد.

کارمندان گوگل کمتر از حقشان دستمزد می‌گیرند

گوگل در مناطقی مثل آسیا و کشورهایی مثل بریتانیا از قوانین تساوی حقوق تبعیت نکرده است. این قوانین می‌گویند پرداخت حقوق به کارمندان موقت در سمت‌های مشابه باید به اندازه کارمندان دائم باشد. گوگل حقوق کارمندان موقت خود را از طریق آژانس‌های کاریابی پرداخت می‌کرد. منتها این شرکت نرخ پرداخت تطبیقی خود را به‌روز نکرده بود و دستمزدها را با اطلاعات قدیمی پرداخت می‌کرد.

مدیران گوگل در سال ۲۰۱۹ از این موضوع آگاه شدند، اما نگران بودند که حل مشکل همه کارمندان به‌صورت یک‌جا باعث جلب توجه رسانه‌ها شود. در نتیجه تصمیم گرفتند که دست نگه دارند و در عوض قرارداد استخدامی‌های جدید را اصلاح کنند، هرچند می‌دانستند که این اقدام برای رفع مشکل پیش آمده کافی نیست.

سوت‌زنی که از این مسئله باخبر شده، شکایتی را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) برده و با ادعای تبعیض در پرداخت دستمزد خواستار احقاق حقوق کارمندان گوگل شده است. «جان تای»، موسس شرکت Whistleblower Aid می‌گوید گوگل نه تنها قوانین کار نقاط مختلف دنیا را زیر پا گذاشته، بلکه به سرمایه‌گذاران خود درباره دیون حقوق و مالی‌اش اطلاعات اشتباه داده است.

«اسپایرو کارستوس»، مدیر ارشد مطابقت‌های حقوقی گوگل در بیانیه‌ای می‌گوید اگرچه نرخ پرداخت تطبیقی این شرکت در طول سال‌ها افزایش نیافته اما حقوق نیروهای موقت بیشتر شده است. نیویورک تایمز مدعی است که بخشی از مشکل گوگل به خاطر شمار بالاتر نیروهای موقت نسبت به نیروهای دائمی است.

مدیران این شرکت همچنین نگران بودند که با اصلاح یک‌باره پرداختی‌ها، به واحدهایی فشار مالی وارد شود که گوگل بیش از بقیه به آن‌ها متکی است. حالا احتمال داده می‌شود که این شرکت بابت ۹ سال پرداخت دستمزد به کارمندان موقت خود در ۱۶ کشور به پرداخت ۱۰۰ میلیون دلار غرامت محکوم شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج