اظهارات جنجالی مایلی‌کهن درباره دادکان
۱۱۵۵۵۵۳
۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۴
۴ 
محمد مایلی کهن در جدیدترین اظهاراتش انتقاداتی را علیه دادکان، کی‌روش، استراماچونی، کالدرون و ... مطرح کرد.

خبورزشی: محمد مایلی کهن از وضعیت پرسپولیس و استقلال گرفته تا شرایط کنونی ورزش کشور اظهارات مهمی را مطرح کرد.

مهمترین اظهارات او را در زیر بخوانید:

* واقعاً برایم عجیب است که برخی افراد در طول فصل مرتب از شرایط مالی پرسپولیس می‌نالند ولی ناگهان در یکی دو هفته پایانی همه چیز خوب و عالی می‌شود! قراردادها چهار برابر شده و تمام مشکلات ناگهان مرتفع می‌شود! اگر واقعاً شرایط خوب نیست پس چطور حاضر به تمدید قرارداد می‌شوید؟ اگر شرایط مساعد نیست اصلاً چرا به پرسپولیس می‌آیید؟

* یک بنده خدا در باشگاه خودش یک میلیارد قراداد داشته که تازه آن را هم به طور کامل نمی‌گرفته ولی می‌آید پرسپولیس ۵ میلیارد می‌گیرد و باز هم ناراضی است! واقعاً نمی‌دانم در این وسط چه کسی راست می‌گوید؟ مشکلات به خاطر این است که ما چیزی به نام باشگاه در ایران نداریم.

* گابریل کالدرون پولش را می‌خواهد و شکایتش را هم از طریق قانونی دنبال کرده است. البته این مسئله فقط مختص مربیان و بازیکنان خارجی نیست و شامل حال ایرانی‌ها هم می‌شود. بسیاری از فوتبالیست‌ها و مربیان ایرانی که تأکید می‌کردند تیمی که در آن حضور دارند همه زندگی آنهاست وقتی پای مسائل مالی به میان آمد، حتی یک ریال از قراردادشان را هم نبخشیدند. وقتی ایرانی‌ها طلب خود را نمی‌بخشند چطور انتظار داریم یک چهره خارجی چنین کاری بکند. وقتی یک آدم مرده در دنیای فوتبال را به ایران می‌آورید و او را زنده می‌کنید، باید هزینه‌اش را هم بپردازید.

* ماجرای مربیان خارجی و مطالبات آنها فقط محدود به پرسپولیس نمی‌شود. متأسفانه همین حالا باشگاه استقلال به خاطر شکایت استراماچونی دچار مشکل است. این آقا رویهم ۵ ماه هم سرمربی اینترمیلان نبود ولی او را به ایران آوردند و استقلال را در اختیارش گذاشتند.

اظهارات جنجالی مایلی‌کهن درباره دادکان

* شما نگاه کنید استراماچونی بعد از جدایی از استقلال کجا رفت؟ آیا در اروپا به او تیم دادند؟ آن قدر بیرون نشست تا بتواند مطالباتش را به طور کامل از استقلال بگیرد و دست آخر هم به فوتبال قطر رفت. مطالبات بازیکنان و مربیان خارجی که از تیم‌های ایرانی شکایت می‌کنند تا به حال پرداخت شده و مطمئن باشید در آینده هم پرداخت می‌شود. به قول معروف: این نیز بگذرد.

* خوشبختانه پرسپولیس طی چند سال اخیر نتایج خوبی در لیگ قهرمانان آسیا گرفته است و هم‌اکنون نیز شرایط مناسبی دارد. یحیی گل محمدی به عنوان سرمربی تیم شرایط تیمش را بهتر می‌داند ولی به نظر من پرسپولیس برای این فصل یارگیری خوبی انجام داده و هر کسی را که نیاز داشت، جذب کرده است.

* آقای محمد دادکان یک زمانی به کمتر از سمت ریاست جمهوری قانع نبود ولی حالا برای مدیر شدن در پرسپولیس التماس می‌کند؟ واقعاً چه اتفاقاتی رخ داد که شرایط این‌گونه شده است؟ ایشان می‌گوید مطمئن هستم که پرسپولیس را به من نمی‌دهند. خب سؤال اینجاست که اصلا چرا باید پرسپولیس را به محمد دادکان دهند؟ همین آقا مرتب تأکید می‌کرد که آدم‌های سیاسی نباید در ورزش دخالت کنند ولی فدراسیون محمد دادکان سیاسی‌ترین و نظامی ترین فدراسیون فوتبال پس از انقلاب بود. سردار یعقوبی، آقای آصفی، آقایان شجاعی برهان و سازگارنژاد. آیا این افراد سیاسی و نظامی نبودند؟ مسئله اینجاست که آقایان خوب حرف می‌زنند ولی به قول شاعر «به عمل کار برآید».

* من واقعاً عاشق حسن یزدانی هستم و دلم می‌خواهد این کشتی‌گیر رشید ایرانی همواره در میادین بین‌المللی پرچم کشورمان را بالا ببرد ولی واقعیت امر این است که حسن عزیز در المپیک توکیو مدال نقره گرفت اما آقایان مدعی شدند به دلیل درخواست‌های مکرر، پاداش طلای المپیک به ایشان اختصاص پیدا کرد. خوب اگر واقعاً چنین شیوه‌ای مدنظر بوده چرا در مورد سایر افرادی که در المپیک و پاراالمپیک موفق به کسب مدال نقره شدند، به مرحله اجرا درنیامد؟

* باور کنید شاید خود حسن یزدانی هم راضی نبود که چنین حرکتی در موردش انجام شود. خیلی راحت می‌توانستیم تمام پاداش‌های مدال نقره را به طلا و پاداش‌های مدال برنز را به نقره بدل کنیم. اصلاً این مسئله در بودجه کشور رقمی نمی شد. متأسفانه ما گاهی اوقات اسم فرزندان خودمان را رستم می گذاریم و بعدا خودمان می ترسیم آنها را صدا بزنیم. فرق گذاشتن میان قهرمانان اصلاً کار قشنگی نیست.

* تحت هیچ شرایطی مخالف ورود مربی با دانش خارجی به ورزش ایران نیستم ولی این مسئله نباید به سرخوردگی مربیان ایرانی بدل شود. مدیران فدراسیون والیبال پس از پایان رقابت‌های المپیک مدعی شدند که آقای الکنو فرصت زیادی برای کار کردن نداشته است. خب مگر این افراد از قبل نمی‌دانستند که سرمربی تیم ملی چه زمانی وارد ایران می‌شود و مسابقات المپیک از چه تاریخی آغاز خواهد شد؟ ایشان در یکی از مسابقات سر بازیکنان ما فریاد می‌زد و می‌گفت مگر شما غیرت و تعصب ندارید؟ انصافاً اگر یک مربی ایرانی چنین کاری می‌کرد همین رسانه‌های داخل کشور چه برخوردی با او می‌کردند؟ الان تیم ملی والیبال ما به سلامتی با بهروز عطایی عزیز قهرمان آسیا شد و امیدوارم پیروزی‌هایشان همچنان تداوم پیدا کند ولی یادمان نرود که ورزش برد و باخت دارد بنابراین نباید با یک غوره سردی کنیم و با یک مویز هم گرمی.

* احمد مددی را می‌شناسم و معتقدم سالم کار می‌کند. شرایط استقلال بسیار دشوار بود ولی در همین وضعیت آقای مددی توانست اوضاع را به گونه‌ای فراهم کند تا استقلالی‌ها هشت روز قبل از بازی با الهلال به امارات بروند اردو بزنند. چنین کاری در این وضعیت اقتصادی اصلاً ساده نیست. مددی به نظر من آدم خوبی است و همان‌طور که گفتم، سالم هم کار می‌کند. به نظرم چهره‌های بزرگ استقلال اگر واقعاً این تیم را دوست دارند، باید دور یکدیگر جمع شوند و صاف و پوست‌کنده مشکلات را در قالب گفتمان بیان کنند تا به راهکارهای عملی مناسبی برای بهبود وضعیت این باشگاه برسد.

* برخی صحبت‌ها را شنیده‌ام مبنی بر اینکه چند نفر از حاضران در اردوی استقلال بابت دور بودن محل اقامت آنها از سطح شهر دبی از مدیریت باشگاه گلایه کرده‌اند. خب مگر استقلال برای تفریح راهی امارات شده بود؟ یک ورزشکار حرفه‌ای باید بسیار مراقب استراحت، تمرین، سلامتی و زندگی خصوصی خود باشد.

* رفتاری که با آقای پرویز مظلومی در فرودگاه شد اصلاً کار خوبی نبود. ورزش برد و باخت دارد. همین چند شب پیش بارسلونا در خانه خود با سه گل مغلوب بایرن مونیخ شد ولی چنین حرکاتی را شاهد نبودیم. از طرف دیگر، متأسفانه شرایط فضای مجازی طوری شده که می‌تواند شب را به مخاطبان خود، روز نشان بدهد و بر عکس. در این فضا می‌توان خیلی چیزها را وارونه نشان داد به همین خاطر وقتی صاحب سمت مهمی می‌شوید، باید خود را برای چنین رفتارها و بداخلاقی‌هایی که در مورد تعیین می‌شود نیز آماده کنید.

* وزارت ورزش مبارک آقای حمید سجادی باشد. ایشان قبل از این خیلی جاها مدیر بوده‌اند. من خودم هم با آقای سجادی در باشگاه سایپا کار کردم و به نظرم در مجموع مدیر توانمندی است. قطعاً آقای سجادی به درجه‌ای از تجربه رسیده که فرق افراد کاربلد و صادق با اشخاص مجیزگو را تشخیص بدهد.

* در مورد استقلال و پرسپولیس به نظر من باید یک فکر اساسی کرد وگرنه مشکلات حل و فصل نمی‌شود. مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره مرتب در حال تغییر هستند. واقعاً در چنین شرایطی اصلاً نمی‌توان گفت مدیرعامل یا هیئت مدیره یعنی چه؟ هر کسی می‌آید ۶ ماه می‌ماند و می‌رود. مشکلات در این شرایط و با این وضعیت حل نمی‌شوند.

* کارلوس کروش در بدو ورود به مصر ابراز امیدواری کرده که بتواند خاطرات خوشی را برای فوتبال این کشور برجا بگذارد. امیدوارم خاطراتی که بر جا می‌گذارد مانند یادگاری اش در کلمبیا نباشد! تیم ملی فوتبال کلمبیا در تاریخ حیات خود هرگز طی دو مسابقه ۹ گل نخورده بود ولی چنین اتفاقی در دوران سرمربیگری آقای کیروش رخ داد! سال‌ها پیش یک بازیکن تیم ملی کلمبیا به نام اندرس اسکوبار را به خاطر اینکه دروازه تیم ملی کشورش را در جام جهانی به اشتباه باز کرده بود به رگبار بستند. کارلوس کروش شانس آورد به خاطر نتایجی که گرفت، او را در کلمبیا به رگبار نبستند!

انتشار یافته: 37
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:19 - 1400/06/30
بیا سرمربی تاج بشو!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
...
اگر کی روش را ترور میکردند جشن میگرفتی...
چرا دیدگاه ات عوض نمیشود...خشونت واسلحه در ورزش جایگاه ندارد...
کمی مطالعه درس اخلاق خوب است..
به همه چیزکارداری..
لنگی در حسرت ستاره
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
فقط در مورد کشف زندگی در سیارات دیگه اظهار فضل نکردن.. کوتاه بیا مرد...
Iran, Islamic Republic of
20:26 - 1400/06/30
آقای مایلی کهن سخنران خوبی است .
Iran, Islamic Republic of
20:28 - 1400/06/30
بعضی ها اینقدر حسادت می کنند کینه ای هستند گذشته از فوتبال در کار کشتی هم دخالت می کنند قرار داد های خودشان را یادشان رفته
Iran, Islamic Republic of
20:33 - 1400/06/30
زمان دادکان ایران به رنک ۱۶ فوتبال رسید یعنی ۱۶ امین تیم قدرتمند دنیا هرمس می خواست با ایران بازی دوستانه برگزار کنه باید پول می داد نه مثه الان که پول هم بدین کسی با ما بازی نمی کنه
Iran, Islamic Republic of
20:33 - 1400/06/30
مایلی کهن فقط مخالفت بلده.. از زمین و زمان شاکیه.. بابا یه پست بهش بدبد تا ببینید چطور همه چیز یهو خوب میشه.. هنوز من ندیدم مایلی کهن از کسی تعریف خوب بکنه. کلا سر جنگ داره با همه..
پاسخ ها
بدون نام
United States
۲۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
به نظرم برازنده روزنامه کیهان هست...اخه این رفتار خوراکه روزنامه کیهانه!!خخخخخ
Iran, Islamic Republic of
20:43 - 1400/06/30
عشق است پرسپولیس کبیر با ۸۰میلیون طرفدار در ایران
پاسخ ها
مرضیه
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
هههه. بعید میدونم بیشتر از 8 میلیون طرفدار داشته باشه.
ایـــــــرانے
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
یڪ سوال
ایران ۷۹میلیونه
تراڪتور ده میلیون
استقلال نزدیڪ سی میلیون
سپاهان پنج میلیون
مشهد واراڪ و سیرجان وشیراز وشمال هم برای تیمهاشون ده میلیون طرفدار
اونوقت هشتاد میلیون هم پرسپولیس
بابا جمعیت ڪشور ما رفت بالای صدو پنجاه میلیون ،چه خبره؟
Iran, Islamic Republic of
20:43 - 1400/06/30
عشق است پرسپولیس کبیر
عشق است کوروش کبیر
Iran, Islamic Republic of
20:43 - 1400/06/30
تنها عشق دنیا عشق است پرسپولیس کبیر پرطرفدار ترین تیم دنیا
پاسخ ها
احمــــد
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
رِئال مادرید وبارسلونا در همه ڪشورها حداقل چند میلیون طرفدار دارن
و میشه گفت بالای ۵۰۰یا ۶۰۰میلیـــــون طرفدار بین المللی دارن
اونوقت پرسپولیس باسی یا چهل میلیون طرفدار شد پرطرفدار جهان
جالبه و جوڪـ زیبایی است
Iran, Islamic Republic of
20:47 - 1400/06/30
توخوبی
پاسخ ها
علی پرسپولیسی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
نه تو خوبی
Iran, Islamic Republic of
20:50 - 1400/06/30
افرین ممد! بچه ها سنتون میره بالا مثل ممد نباشید! حیف
Germany
20:56 - 1400/06/30
لونگیه دیــوانه!! اینم عین حسن روشنه،
جفنگیات زیاد میگن
Iran, Islamic Republic of
21:03 - 1400/06/30
حالا شاید ی سری حرفاش درست باشه اما چرا دیگه اینقدر از این شاخه به اون شاخه پریده
Iran, Islamic Republic of
21:09 - 1400/06/30
تو هم مشخص نیست چپت سر کدوم بافه هست
Iran, Islamic Republic of
21:10 - 1400/06/30
آه و افسوس. چقدر چرت و پرت
Iran, Islamic Republic of
21:27 - 1400/06/30
همه چی و همه کس ایراد دارن فقط تو خوبی!!!!!
هرچند وقت میای چرت و پرت میگی تو دید باشی.!
Iran, Islamic Republic of
21:30 - 1400/06/30
اخه تو چکار ای راجب فوتبال والیبال کشتی دادکان کیروش..... همه خرف میزنی. بگیر بخاب بابا
Iran, Islamic Republic of
21:32 - 1400/06/30
آقای میلی کهن تو خودت چاپلوس سیاسی هستی بازهم زبان درآوردی یادت رفته چطور گریه میکردی روپای علی دایی افتادی حالا عیب خودت رو بپوشون تو یک انگشت فرهاد هم نمیشی اژدها وقتی پوست میندازه مارمولک میشه اینو به شما میگن
Iran, Islamic Republic of
21:33 - 1400/06/30
حاج محمد چه عجب از سلطان چیزی نگفتی.
Iran, Islamic Republic of
21:38 - 1400/06/30
بعضی ادم ها که دیگه کسی تحویل شون نمیگیره با ایراد گرفتن از دیگران میخوان معروف بشن
Iran, Islamic Republic of
21:41 - 1400/06/30
همین که آدم نترسیه کافیه بدون ترس حرفشا میزنه واقعا دلسوز پرسپولیس
Iran, Islamic Republic of
21:42 - 1400/06/30
ای کاش ایشون نقطه نظرات راهگشایشون رو درباره روابط فرانسه واسترالیا هم بیان می کردند
Iran, Islamic Republic of
21:42 - 1400/06/30
اینقدر نسبت به آقای کی روش کینه به دل داره ،وقتی ازش می پرسند وضعیت جسمی شما چطور است،آخرین بار چه کتابی خواندید می گوید آقای کی روش رفته به مصر،کی روش در کلمبیا نتیجه نگرفت، همه را می چسباند به آقای کی روش،
Iran, Islamic Republic of
22:45 - 1400/06/30
آخر آقای مایلی شما سنگ ورزشگاه آزادی توی سرد ودست پای دایی افتادنت و000 بازهم گیر دادی به فرهاد مجیدی 80میلیون مردم ایران میدانندفرهاد مردبزرگیه بیشترازاین نسوز
Iran, Islamic Republic of
23:01 - 1400/06/30
باز فشار اقتصادی بهش اومده شروع کرده ی کاسبی بکنه
زمین و زمان تورو میشناسن
Iran, Islamic Republic of
23:02 - 1400/06/30
آقای مایلی شما هم در پرسپولیس هم در تیم ملی مربیگری کردید وهیچ گلی بسر هیچ کدام نزدی پس لطف کن کم گیر به همه بده آزموده را آزمودن خطاستدپس لطف کن پرسپولیس را به حاشیه نبر بازی سختی در پیش هست ممنون
Iran, Islamic Republic of
00:30 - 1400/06/31
همه بد هستن فقط تو خوبی ...‌‌
عشق است تاج کبیر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج