زنان با دیدن این علائم و تغییرات باید نگران شوند
۱۱۵۶۳۰۱
۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۸
۲ 
در بدن انسان‌ها بعضی اوقات علائم و تغییراتی نامحسوس دیده می‌شود که شاید متوجه آن‌ها نباشید؛ اما این علائم ممکن است هشداری برای وجود یک بیماری باشند.

برترین‌ها: در بدن انسان ها بعضی اوقات علائم و تغییراتی نامحسوس دیده می شود که شاید متوجه آن ها نباشید؛ اما این علائم ممکن است هشداری برای وجود یک بیماری باشند.

هر چقدر که زمان می گذرد، آگاهی مردم نسبت به سرطان افزایش پیدا می کند اما هنوز هم بسیاری از افراد نسبت به مشکلات بزرگی مثل سرطان تخمدان و سایر سرطان ها آگاهی کامل ندارند و در نتیجه هنوز هم باید سعی کنند در این زمینه آپدیت باشند و اطلاعات خود را به روز کنند.

در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک قصد داریم علائمی از سرطان ها را به خانم ها معرفی کنیم که معمولاً آن ها را نادیده می گیرند.

خونریزی غیر معمولی

خونریزی غیر معمول یا خونریزی از مقعد معمولاً توسط خانم ها نادیده گرفته می شود اما ممکن است سیگنال مشکلی در روده یا رحم آن ها باشد. اینها علائمی هستند که باید برایشان آزمایش بدهید. اگر خونریزی از جای غیر معمول اتفاق افتاد، باید هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنید و جلوی آسیب را بگیرید.

خستگی مداوم

اگر مدام احساس خستگی دارید، فرقی هم ندارد که چقدر می خوابید، استراحت می کنید یا کافئین مصرف می کنید، ممکن است علامت سرطان باشد. احتمالاً خستگی زیاد باعث می شود که انگیزه نداشته باشید و مدام در طول روز چرت بزنید. آزمایش ها می تواند تعیین کند که چه مشکلی در بدن شما وجود دارد.

زنان، با دیدن این علائم و تغییرات نگران سرطان شوند

نفخ

نفخ یا احساس درد و فشار در استخوان های نزدیک قسمت تناسلی که بیش از دو هفته طول می کشد، می تواند علامت هشدار دهنده سرطان تخمدان باشد که پزشک به خوبی این وضعیت را بررسی می کند.

افزایش وزن غیرمنتظره

افزایش وزن ناخواسته و بدون تلاش و تغییر در عادات دفع مدفوع، می تواند جزو علائم سرطان تخمدان باشد. علائم سرطان تخمدان مبهم است. این خانم ها معمولاً در دفع مدفوع مشکلاتی را تجربه می کنند. معمولاً علائم آن ها چند هفته طول می کشد و باید به پزشک مراجعه کنند.

کاهش وزن غیر منتظره

کاهش وزن غیرمنتظره و بدون تلاش، جزء علائمی است که باید به آن توجه کنید. ممکن است مشکلاتی را نشان دهد که از آن خبر ندارید. این کاهش وزن معمولاً همراه با کاهش اشتها و تغییر در عادات دفع مدفوع ایجاد می شود که علامت سرطان کبد، روده، لوزالمعده است و معمولاً برای بعضی ها چنین علامتی را ایجاد می کند.

زنان، با دیدن این علائم و تغییرات نگران سرطان شوند

تغییرات پوستی

هر تغییر در پوست مانند ایجاد خال جدید یا مشکلات پوستی دیگر، می تواند نشان دهنده سرطان پوست باشد که آزمایش ها و چکاپ های منظم توسط متخصص پوست می تواند از بدتر شدن شرایط جلوگیری کند.

تغییرات پوستی در قسمت های غیر قابل رویت

شما قطعا پوست کمر و پوست بالای سر خود را نمی بینید. در چنین حالتی پزشک متخصص می تواند با چکاپ به خوبی تمام نواحی پوست شما را ببیند و اگر خطر سرطان پوستی باشد، هر چه سریع تر از آن جلوگیری کند. پس بهتر است که این قسمت ها را فراموش نکنید.

جوش های طولانی مدت

سرطان پوست ممکن است با ظاهر شدن جوش روی گردن یا سر اتفاق بیفتد که یک برآمدگی های شبیه به جوش هستند. همیشه باید مراقب رشد آن ها باشید و اگر چیزی جدید در این ناحیه ایجاد شد و دو هفته طول کشید، به متخصص پوست مراجعه کنید.

زنان، با دیدن این علائم و تغییرات نگران سرطان شوند

گرفتگی صدا

گرفتگی صدا می تواند علامت سرطان تارهای صوتی باشد. معمولاً بیش از حد حرف زدن وضعیت را بدتر می کند. متخصصان پیشنهاد می کنند که اگر تار های صوتی شما تا 4 هفته دچار گرفتگی شده باشد، باید حتماً مورد بررسی قرار بگیرد.

لکه سفید یا قرمز داخل دهان

لکه سفید و قرمز داخل دهان که خود به خود از بین می رود و ممکن است روی زبان، سقف دهان، لثه یا قسمت داخلی گونه یا لب ایجاد شده باشد، گاهی اوقات علامت سرطان دهان است. اگر بیشتر از سه هفته باقی ماند، حتماً به دندانپزشک و متخصص مراجعه کنید.

پریود های نامنظم

نامنظمی در دوران قاعدگی علامت سرطان است. همچنین لکه بینی زیاد و خونریزی های خیلی شدید، خونریزی بعد از رابطه جنسی و مشکلات این چنینی هم باید مورد بررسی قرار بگیرد تا علت غیر معمول بودن پریود را متوجه شوید.

زنان، با دیدن این علائم و تغییرات نگران سرطان شوند

درد مزمن لگن

اگر شما مدام احساس نفخ دارید یا درد لگن غیرطبیعی را احساس می کنید و بعد از دستشویی کردن سریعاً باز هم احساس می کنید که می خواهید به دستشویی بروید، حتما باید به متخصص مراجعه کنید. داشتن هر کدام از این علائم، یک الی دو بار در زندگی، طبیعی است اما اگر بیشتر از این تعداد شد، پزشک باید علت را تشخیص دهد.

کاهش اشتها

کاهش اشتها اولین علامتی است که باید به آن توجه داشته باشید. کاهش ناگهانی اشتها می تواند علامت سرطان باشد. مهم ترین چیزی که باید در مورد بدن بدانید، میزان اشتهای شما است که نباید به یکباره و بدون دلیل تغییر کند.

اضافه وزن

مطالعات نشان می دهد که 13 نوع سرطان مختلف هستند که با اضافه وزن خودشان را نشان می دهند. تقریبا 40 درصد سرطان ها با چاقی ارتباط دارند. رژیم غذایی گیاهی و استفاده از حبوبات و گوشت قرمز سالم و ارگانیک و دوری از غذاهای صنعتی و چربی های اشباع و قند، می تواند از این فرایند جلوگیری کند.

زنان، با دیدن این علائم و تغییرات نگران سرطان شوند

سر درد نوع جدید

بسیاری از سردرد رنج می بریم و ممکن است روزانه، هفتگی یا ماهانه به آن مبتلا شویم اما بعضی از سردردها الگوهای جدیدی دارند و شما متوجه می شوید که با سردرد قبلی متفاوت است. تومور مغزی می تواند باعث فشار زیاد به مغز و تداخل در جذب و توزیع مایعات مغذی را ایجاد کند و باعث سردرد شود که پزشک می تواند آن را تشخیص دهد.

حالت تهوع و استفراغ

حالت تهوع عامل نگرانی نیست اما گاهی اوقات به دلیل مشکلات جدی اتفاق می افتد که یکی از آنها کاهش سرعت رشد توده مغزی است، البته به شرطی که حالت تهوع و استفراغ دائمی باشد.

عرق شبانه

اغلب خانم ها در دوران یائسگی یا قبل از یائسگی با عرق مواجه می شوند که هنگام شب اتفاق می افتد و گاهی اوقات مشکلات دیگری را نشان می دهد که اگر چندین ماه به طول انجامید و تغییرات دیگری را مشاهده کردید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

زنان، با دیدن این علائم و تغییرات نگران سرطان شوند

درد مزمن

درد مداوم در خانم ها می تواند نشان دهنده مشکلی باشد که خود به خود بهبود پیدا نمی کند و باید هر چه سریع تر توسط پزشک بررسی شود.

تنگی نفس

سرطان ریه علت اصلی مرگ و میر بر اثر سرطان در بین خانم ها است. خانم ها معمولاً کمتر از آقایان سیگار می کشند، به همین دلیل به فکر سرطان ریه نیستند اما این سرطان در بین آن ها رایج است و علائم آن شامل تنگی نفس، کاهش وزن، درد قفسه سینه یا خستگی است. آگاهی بیشتر از این سرطان می تواند به جلوگیری از آن کمک کند.

خونریزی بعد از رابطه جنسی

گاهی اوقات خونریزی بعد از رابطه جنسی می تواند علامت مشکلات جدی باشد و در بعضی از افراد علامت سرطان دهانه رحم است. اگر این اتفاق پشت سر هم رخ داد، حتما باید آن را بررسی کنید و مطمئن شوید که عفونت یا مشکلات دیگر ندارید.

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:10 - 1400/07/03
چرا من تقریبا همرو دارم:/
پاسخ ها
ستاره
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۳
منم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۳
خدا شفا بده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۳
بیشتر دارین ب خودتون تلقین میکنین چون تحرکات ورزشی ندارین و بیشتر کسل و...هستین اگ تغذیه خوب مثل خرما شیر و سرخیز باشین و نیم ساعت ورزش کنین سالم و شاداب میشین
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۳
چه جالب منم همه رو دارم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۳
منم:!
سید
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۴
مهران؟!؟
Iran, Islamic Republic of
09:44 - 1400/07/03
کلا همه چی نشانه سرطانه پس
-
16:27 - 1400/07/03
من که بیشترش رو داشتم . سرطان دارم؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج