خواننده‌ای که با شستشوی مغزی، تجاوز می‌کرد
۱۱۵۶۷۹۴
۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۰
۱ 
در چند سال گذشته، زن‌های متعددی روایاتی هولناک از ارتباطشان با خواننده معروف، مرلین منسون (با اسم واقعی برایان وارمر) مطرح کردند.

میدان: در چند سال گذشته، زن‌های متعددی روایاتی هولناک از ارتباطشان با خواننده معروف، مرلین منسون (با اسم واقعی برایان وارمر) مطرح کردند. البته منسون تاکنون همه اتهامات را رد کرده است. در ادامه به طور خلاصه داستان اتهامات منسون را مرور می‌کنیم، سپس تحلیل مختصری از الگوهای مشترک میان آنها ارائه خواهد شد.

خواننده‌ای که با شستشوی مغزی، تجاوز می‌کرد

هشدار: این روایات شامل خشونت و زن‌ستیزی شدید است.

ایوان ریچل وود (بازیگر سریال وست‌ورلد) نخستین زنی بود که به تفصیل درباره ارتباط خود با منسن صحبت کرد. وود ابتدا در پاییز ۲۰۱۸ بدون اسم بردن از منسون، رابطه پر خشونت خود را در صحن علنی یک مجلس قانون‌گذار تشریح کرد. اینجا هدف وود از شرح داستانش تشویق اذهان عمومی و مجلس قانون‌گذار به تغییر یک قانون مربوط به خشونت خانگی بود. او گفت سال‌ها به خاطر ترس برای جان خود در اینباره سکوت کرده است. وود گفت از آن رابطه‌ برایش «اختلال شدید اضطراب پس از سانحه، حمله‌های وحشت، ترس شبانه، و دردهای فیزیکی» به جا مانده است. وود در سال ۲۰۱۹ نیز، در دادگاه دیگری روایت خود را بیان کرد اما باز هم گفت از ذکر اسم آزارگر هراس دارد.

کمی بعد و در اوج جریان #من_هم در آمریکا، شکایتی علیه مرلین منسون به پلیس ارائه شد. اما این اتهام جنبه عمومی پیدا نکرد. منسون اتهامات را رد کرد و دادگاه نیز شواهد را کافی ندانست.

خواننده‌ای که با شستشوی مغزی، تجاوز می‌کرد

در زمستان سال ۲۰۲۱، بالاخره ایوان ریچل وود در یک پست اینستاگرامی از رابطه‌اش با منسون نوشت و برای نخستین بار نام او را گفت. وود نوشت «وقتی نوجوان بودم با مرلین منسون وارد رابطه عاطفی شدم و سال‌ها به شکل وحشتناکی تحت آزار او قرار داشتم. او من را شستشوی مغزی داد و با فریب مجبور به اطاعت از خود کرد». به گفته وود منسون پس از اینکه به تدریج او را ایزوله و از خانواده و دوستانش دور کرد، وی را تحت کنترل و آزار همه‌جانبه قرار داد. به گفته وود منسون او را مجبور به انجام کارهایی همچون «لباس پوشیدن به شیوه‌ای خاص»، «حفظ وزنی بخصوص» می‌کرد و نمی‌گذاشت بدون اجازه او «بخوابد» و یا «غذا بخورد» و در صورت سرپیچی او را با «تنبیه بدنی»، «تجاوز»، «تهدید به مرگ»، «حبس در اتاقی بسته»، «تهدید به انتشار تصاویر خصوصی» مجازات می‌کرد. وود همچنین به رفتارهای فاشیستی و «یهودستیز» منسون اشاره کرد.

منسون این اتهامات را «قویا» رد کرد و آنها را «تحریف وحشتناک واقعیت خواند». او گفت روابطش همواره با توافق بوده‌اند.پس از این اظهارات، شرکت‌های ضبط آلبوم منسون همکاری خود را با او قطع کردند.

در همین زمان، فیبی بریجز، خواننده سبک گوتیگ، گفت یک بار به خانه منسون رفته بوده و او اتاقی با نام «اتاق تجاوز» نشانش داده. به گفته بریجز، همکاران، شرکت‌ها، و گروه موسیقی منسون از نوع روابط او خبر داشته‌اند و به دروغ اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند.

ازمه بیانکو، (بازیگر سریال نبرد تاج و تخت)، دومین فردی بود که اتهاماتی جدی علیه منسون مطرح کرد. بیانکو در توصیف ارتباطش با منسون گفت در سال‌های رابطه‌اش، منسون برنامه زندگی او را کنترل می‌کرده، دستور می‌داده چه بپوشد، گاه با چاقو زخمی‌اش می‌کرده، به او مکررا تجاوز کرده، و مانع ارتباط او با خانواده‌اش می‌شده است. بیانکو می‌گوید منسون به کرات بدون رضایت او یا زمان‌هایی که هشیار نبوده با او رابطه داشته است. بیانکو در بهار ۲۰۲۱ شکایتی علیه منسون تنظیم کرد.

یک ماه بعد، منسون اظهارات بیانکو را کذب خواند و «قویا» رد کرد. در ماه می ۲۰۲۱، اشلی مورگان، بازیگر، درباره آزارهایی که در رابطه‌ با منسون داشت نوشت و گفت منسون به او تجاوز کرده است.

در همین ماه، اشلی واترز، که سابقا دستیار شخصی منسون بود، نیز شکایتی علیه او تنظیم کرد. اتهامات او شامل تعرض جنسی، آزار جنسی، خشونت جنسی و آزار عاطفی بودند.

خواننده‌ای که با شستشوی مغزی، تجاوز می‌کرد

در اواخر ماه می، زن دیگری به نام جین دوو اتهامات مشابهی علیه منسون مطرح کرد و گفت منسون سال‌ها پیش او را تحت «سواستفاده جنسی»، «فریبکاری»، و «آزار روانی» قرار داده است.جین دوو در همین رابطه به فیلمی به نام «گروپی» اشاره کرد که منسون یکبار برای تهدید به او نشان داده بود. در این فیلم منسون و چند مرد دیگر به دختر نوجوانی از طرفدارانش را وادار به خوردن ادرار کرده‌اند. منسون به جین دوو گفته بوده که در صورت سرپیچی چنین بلاهایی سرش خواهد آمد.

تیم مرلین منسون این اتهامات را نیز «قویا» رد کردند. 

در ماه ژوئن ۲۰۲۱، اشلی مورگان شکایت خود را به دادگاه ارائه داد و منسون را علاوه بر اتهامات قبلی، به قاچاق انسان و حبس غیرقانونی هم متهم کرد. مرگان در اظهارات گفت «زندگی‌ام در کنار او به روشنی در خطر بود. او تهدیدم می‌کرد که هروقت بخواهد من را خواهد کشت.»

در نهایت، چند هفته پیش، وکلای منسون در پاسخ به شکایت ازمه بیانکو به طور رسمی این اتهامات را رد کردند. منسون اتهامات را «نادرست و بی‌ارزش» خواند و مدعی شد که این شکایت بخشی از «حملاتی سازمان‌یافته و برنامه‌ریزی‌ شده‌اند.» منسون گفت این زنان «سعی دارند از جنبش #من‌_هم سواستفاده کنند و آن را به بیراهه ببرند» به گفته وی «آنها ماه‌هاست که در حال توطئه و دسیسه‌چینی برای نابودی شهرت و قدرت او هستند.»

الگوهای مشترک در روابط آزارگرایانه

شاید داستان مرلین منسون، از نظر برخی متناسب با فیگور نامعمول این خواننده در صحنه عمومی، و به‌همین دلیل موردی «اغراق‌شده و استثنایی» به نظر بیاید. اما با نگاه به الگوهای رفتاری منسون اتفاقا می‌توان رفتارهای مشترکی میان او و بسیاری روابط آزارگرایانه «رایج و عمومی» مشاهده کرد. ایوی لوپین، آموزگار روابط بی‌دی‌اس‌ام، در کانال یوتیوب خود الگوهای تکراری در روابط منسون را بررسی کرده که در ادامه خلاصه‌ای از آن را می‌نویسیم:

خواننده‌ای که با شستشوی مغزی، تجاوز می‌کرد

۱. خیانت؛ منسون تقریبا در تمام روابط خود از یک‌طرف به شدت حسود بود و پارتنر‌ خود را شدیدا محدود و کنترل می‌کرد، و از طرف دیگر برخلاف قرار رابطه -مبتنی بر انحصاری و تک‌همسری‌بودن- خودش با زنان دیگر رابطه داشت.

۲. سریع جلو رفتن رابطه: در روایت‌های همه زنان می‌توان دید که منسون پس از شروع رابطه به سرعت به تک‌تک آنها اظهار عشق شدید کرده است. او در همان ابتدای رابطه به هرکدام از آنها گفته بود که برایش خاص و استثنایی هستند و برای هم ساخته‌ شده‌اند. منسون در این دوره‌ی «ماه‌عسل» رابطه‌، اعتماد و عشق زنان را به دست می‌آورد و از آنها دعوت می‌کرد که باهم زندگی کنند.

۳. تغییر در ظاهر و پوشش زنان: بر اساس روایات، منسون در روابط مختلفش سلیقه خود را در پوشش، وزن، و آرایش به زنان تحمیل می‌کرده. تک‌تک این از زنان گفته‌اند که منسون اصرار داشته آنها ظاهر بخصوصی داشته باشند و در صورت سرپیچی آنها را تحقیر و تنبیه می‌کرده است. خود منسون در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۱۵ می‌گوید «اگر دختری در رابطه با شما شلوار گرمکن پوشید، آن رابطه تمام است. این یعنی او دیگر اهمیتی به شما نمی‌دهد. وقتی وارد خانه می‌شوید زن همیشه باید با لباس جذاب به استقبال شما بیاید و بگوید عزیزم من در خدمتم.»

۴. تحمیل گرسنگی، بی‌خوابی، و سرما: بر اساس شهادت این زنان، منسون غذا خوردن و خوابیدن آنها را کنترل می‌کرده و آنها حق نداشتند بی‌‌اجازه او بخوابند و چیزی بخورند. منسون گاه برای چند روز آنها را از غذا و خواب محروم می‌کرده. به علاوه، به شهادت زنان، منسون خانه را در تاریکی کامل و دمای ۱۶ درجه نگه می‌داشته و اجازه نمی‌داده آنها لباس گرم بپوشند.

۵. کنترل کلیدها و حبس: در روایت‌های مختلف زنان، به اتاقی اشاره شده که بدون پنجره و منفذ بوده و منسون زنان را برای تنبیه و شکنجه در آن مدت‌ها حبس می‌کرده است. منسون علاوه بر حبس، گاه آنها را در سرمای شب، بدون لباس کافی از خانه بیرون می‌انداخته است.

۶. خشونت فیزیکی: در تمامی روایت‌ها، آزارهای فیزیکی مثل پرتاب اشیا به سمت زنان، کتک‌زدن، زخمی‌کردن با چاقو، دنبال کردن زنان با تبر و چوب بیس‌بال، وجود دارد. به علاوه، خود منسون در مصاحبه‌ای می‌گوید وقتی ایوان ریچل‌ وود با او بهم زده او «گاهی ۱۵۸ بار پشت هم به او زنگ می‌زده و هر بار با تیغ دست و صورت خود را زخمی می‌کرده است تا نشان دهد که از دست او چه دردی می‌کشد.» باید تاکید کرد که خودزنی و یا تهدید به آسیب‌ به خود برای وادار کردن دیگری به تن دادن به یک خواسته، نه نشانه‌ی عشق، بلکه یکی از شیوه‌های آزار و تحمیل‌گری است.

۷. ایزوله کردن: یکی از روش‌های مشترک منسون برای کنترل زنان، جدا کردن و ایزوله کردن آنها از دوستان و خانواده‌شان بوده است. منسون به تدریج با کنترل بر موبایل، کامپیوتر، و شبکه‌های اجتماعی این زنان و تنبیه آنها در صورت ارتباط با آشنایان خود، ارتبا‌‌ط‌های آنها را کنترل و محدود می‌کرد. بدین‌ترتیب آنها جرات نداشتند در مورد شرایطشان به نزدیکان خود بگویند. ایزوله کردن یکی از روش‌های بسیار رایج در روابط آزارگرایانه است. به گفته ایوی لوپین، فردی که تحت رابطه آزارگرایانه و فریبکارانه است، برای محافظت از خود و بقا سعی می‌کند توجیه و توضیحی برای شرایط دردناکش بتراشد تا وضعیت را قابل‌تحمل و فهم‌پذیر کند. در چنین شرایطی حضور نزدیکان و در جریان بودن آنها می‌تواند آگاهی لازم را به فرد تحت آزار بدهد و به او در خارج شدن از رابطه کمک کند. پس تعجبی ندارد که یکی از الگوهای ثابت کنترل‌گری در روایات آزار، محدود کردن روابط فرد و رفته‌رفته تنها کردن اوست.

۸. تحمیل استفاده از مواد مخدر و الکل: این هم یکی دیگر از الگوهای ثابت در روابط منسون است. او با اصرار بر استفاده از مواد مخدر و الکل، خصوصا به زنان کم‌سن و جوان، هشیاری آنها را کاهش می‌داد و گاه آنها را به مواد وابسته می‌کرد و بدین‌طریق رفتارهای مطلوب خود را با راحتی بیشتری انجام می‌داد.

۹. رفتارهای ضدیهود: منسون علاوه بر همه اینها، به استفاده از علامت صلیب‌شکسته نازی‌ها، پوشیدن یونیفرم فاشیست‌ها، کشیدن سبیل هیتلری و مجبور کردن زنان به این کار علاقه‌مند است. جالب آنکه تقریبا تمام این زنان یهودی‌/یهودی‌زاده‌اند و منسون خودش گفته فقط با زنان یهودی رابطه برقرار می‌کند.

خواننده‌ای که با شستشوی مغزی، تجاوز می‌کرد

الگوهای رایج در توجیه رفتارهای آزارگرایانه

علاوه بر رفتارهای آزارگرایانه تکرارشونده و رایج، در واکنش‌های منسن و مدافعانش به اتهامات نیز الگوهای تکراری دیده می‌شود. به این معناکه رفتارهایی مشابه به واکنش‌های منسن و هوادارانش از سوی بسیاری از دیگر متهمان به آزارگری دیده شده‌ است که در ادامه مرور می‌کنیم. البته تحلیل علت این تکرار از ادعای این متن خارج است.

توجیه خشونت و آزار با روابط بی‌دی‌اس‌ام: بسیاری از هوادارن و مدافعان منسون رفتارهای او را تحت عنوان روابط ‌بی‌دی‌اس‌ام توجیه می‌کنند. آنها می‌گویند خشونت و کنترل بخشی از روابط بی‌دی‌اس‌ام است و به ویژه با توجه به ظاهر و پرسونای موسیقیایی منسون، تمایل به چنین رفتارهایی واضح و عیان بوده و به همین‌‌دلیل ایرادی به منسون وارد نیست. نکته‌ مهمی که ایوی لوپین به آن می‌پردازد این است که اصل بنیادی روابط بی‌دی‌اس‌ام، حصول توافق کامل و همه‌جانبه طرفین نسبت محتوای بازی/اجرا، مراقبت، و حفظ امنیت طرفین با استفاده از کلمه امن است.

آنچه در صورت نبود چنین رضایت و توجه همه‌جانبه‌ای رخ بدهد، جز شکنجه، کنترل، و تجاوز نیست. در مورد منسون، اظهارات زنان به روشنی نشان می‌دهد که آنها تمایلی به چنین روابط نداشته‌اند و اساسا آنچه رخ داده بدون علاقه و مشارکت آنها بوده است. همچنین، هیچ‌یک از ملزومات ضروری چنین روابطی در ارتباط آنها انجام نشده است.

انکار: آنچه میان منسن و دیگر متهمان به آزار -از هاروی واینستن گرفته تا محسن نامجو- مشترک است، انکار همه‌جانبه اتهامات است. منسن هر آنچه به او منتسب شد را به شدت رد کرده و تمامی اتهامات را دروغین و ساختگی خوانده و افراد بسیاری هم حرف او را باور داشته و دارند. وجود شاهدان متعدد با هویت واقعی و حتی مقام اجتماعی (اغلب زنان در رابطه با منسن از بازیگران و چهره‌های معروف و ثروتمند هالیوودند)، موجب باورپذیری کامل روایت آنها نبوده است.

توطئه و دسیسه‌‌چینی: مورد مشترک دیگر میان منسون و دیگر متهمان به آزار توضیح آنها درباره علت متهم‌شدنشان است. از نظر آنها پشت روایت‌ها توطئه‌چینی زنان خوابیده که دلیل اصلیش نه آنچه رخ داده، بلکه حسادت و انتقام‌جویی است. گویا کلیشه قدیمی زن حسود و انتقام‌جو هنوز هم تا حدودی در اذهان باورپذیر و موجه به شمار می‌آید.

نگرانی برای سوءاستفاده از جنبش زنان: اگر به خاطر داشته باشید، محسن نامجو در پاسخ خود به اتهامات گفت کسانی که او را متهم کرده‌اند «فعالان واقعی» جنبش زنان نیستند و سعی دارند از جنبش من‌هم سواستفاده کنند. بدین‌ترتیب او جایگاه خود را از جایگاه متهم و آزارگر، به جایگاه شاکی و حتی دغدغه‌مند مسائل زنان تغییر داد. صحبت‌های اخیر منسون (و همینطور هاروی واینستین و دیگران) نیز به طرز عجیبی مشابه حرف‌های نامجوست.

در پایان

آزار و تجاوز متاسفانه نه نادرند و نه استثنایی. اما آنچه ماجرای مرلین منسون را کمی خاص و شاید ناامیدکننده‌تر می‌کند، این است که با وجود شدت و زننده‌گی آنچه او کرده و تکرار آنها در روابط متعددش، فضای عمومی و قانون همچنان در برخورد با وی مردد است. جزئیات روایت‌ها نشان می‌دهند که عوامل صنعت موسیقی، همکاران، و نوازنده‌هایی که در طول سال‌ها منسون را می‌شناختند، از سال‌ها پیش در جریان خشونت و آزارگری او بوده‌اند. در سال ۱۹۹۵ منسون در یک برنامه تلویزیونی با جزئیات در مورد فیلم «گروپی»، همان فیلمی که جین دوو هم از آن حرف می‌زند، تعریف می‌کند.

در این برنامه، مجری برنامه و دو نفر دیگر با شنیدن آنچه در فیلم گذشته ابرو بالا می‌اندازنند و می‌خندند. این یعنی فرهنگ تجاوز چنان عادی و بدتر از آن حتی محترم است، که اغلب یا آن را عادی می‌پندارند و از کنارش می‌گذرند و یا حتی اگر آن را نادرست بدانند به خود جرات مداخله را نمی‌دهند. با تمام هیاهویی که در باب «قدرت‌گرفتن»، «مردستیزی»، و «خشونت» فمینیست‌ها می‌شود، هنوز که هنوز است ابتدایی‌ترین حقوق، مانند مورد تجاوز و شکنجه قرار نگرفتن به واسطه جنسیت، تبدیل به هنجار و باوری بدیهی نشده است.

انتشار یافته: 46
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:11 - 1400/07/05
قیافه اش که دست کمی از شیطان
پاسخ ها
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
این شخص بسیار افسار گسیخته و از نظر شر و پلیدی همه چی تمومه .
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
مرلین منسون شیطان پرسته
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
لامصب شبیه جنه
Iran, Islamic Republic of
07:47 - 1400/07/05
این خیلی کثافته ، شیطان پرسته .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
خوده دخترا رو چرا کسی متهم نمیکنه خودشون دوس داشتن باشن انتخابشون این ادم بوده پس حقشونه
Iran, Islamic Republic of
08:03 - 1400/07/05
وحشی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
خوب اونها هم اگه مریض نبودن چرا میرفتن طرف همچین قیافه ای
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
دخترا خودشون مشکل داشتن که رفتن سمته همچین ادمی دخترا عموما دنبال پولن طرفم زرنگ بوده حالشونو گرفته وحشی و درمانده دختران فقط
Iran, Islamic Republic of
08:07 - 1400/07/05
أین خواننده چقدر زشت و بدترکیب و چندش و پلید و بی دین هس
Iran, Islamic Republic of
08:38 - 1400/07/05
اون زنها حقشون بوده این بلاها سرشون بیاد چرا همون اول رابطشونو قطع نکردن؟ مگه این روابط و مسایل جنسی اونجا عادی و طبیعی نیست؟ پس ازچی میترسیدن؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
اون زنها افتخار میکردن که با بازیگر معروف دوست هستن و دوست نداشتن رابطه تمام بشه پس حقشون بوده مغز فندقیها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
تهدید میکرده به انتشار عکس خصوصی شون
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
شستشو مغزی رو در کنار سندروم استکهلم رو هیچوقت دست کم نگیرد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
کرم از خوده درخته.
مشکل خود زنان بودن. نه خواننده.
چون از خواننده سوءاستفاده کردند. بعد هم سرش رو با پنبه بریدن
United Arab Emirates
09:19 - 1400/07/05
رنگ رخساره خبر میدهد از سر درون
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
احسنت
Iran, Islamic Republic of
09:26 - 1400/07/05
یه چیزی در مورد این جنبش من-هم خیلی جالبه که تمام این خانوما حداقل ده سال یا حتی بعضی وقتا بیشتر یادشون میاد که وقتی توی رابطه بودن خیلی باهاشون بدرفتاری میشده ! اما همون رابطه رو گاهی بارها وسالیان سال ادامه میدادن ودراون زمان هیچ مشکل وشکایتی نداشتن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
ترس در مورد عوامل مختلف مثلا عدم باور بقیه یا پرسیدن اینکه خوب چرا نگفتی چرا کاری نکردی یا اینکه نتونن اثبات کنن یا همیشه در موردشون قضاوت بشه جلوی اون ها رو میگرفته
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
باجگیران من_هم

یک مورد جالب دیگه اینه که چون همشون یک روایت رو تعریف کردن نتیجه گرفتن که پس تهمت ها درسته.
Iran, Islamic Republic of
09:28 - 1400/07/05
زنا خودشون باهاش بودن بعد همیشه ادای پشیمونا رو در میارن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
این ادم یک کنترلگر و با پول و نفوذ بوده این ها رو بذار در کنار اینکه هنوز جامعه از این زن های مورد تجاوز حمایت نمیکنه و هنوز یه مرد حاضر نیست به زنی که بهش تجاوز شده ازدواج کنه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
زنان فرشته نیستند
Iran, Islamic Republic of
10:13 - 1400/07/05
قانون خارج برای خارجه نه ما اگه بیل زنید فکری به حال باغچه خود بکنید پدر بابک خرمدین بچه و دامادشو تیکه تیکه می‌کنه به دخترش تجاوز کرده قانووووون ایران فقط ده سال زندان بهش میده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
اتهام تجاوز به دخترش هنوز اثبات نشده
Iran, Islamic Republic of
10:56 - 1400/07/05
با این که پسرم ولی ترسیدم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
ترس نداره
Iran, Islamic Republic of
11:08 - 1400/07/05
این بابا تو تمام اجراهاش و اهنگاش همین کارارو نشون میده اینا هم رفتن باهاش طرح دوستی ریختن بعد انتظار داشتن مثلا یارو عاشق پیشه و اینا باشه؟!
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1400/07/05
همانا حیوان خواندن بعضی آدمها توهینی است به حیوانات
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1400/07/05
هر چی نگاه میکنم هیچی تو ظاهرش نیست که آدم میلی برای رابطه باهاش داشته باشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
مگه ظاهرش را کامل دیدی؟
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1400/07/05
با این تیپ و سر و وضع و اون طور رفتار های وحشیانه ی علنی، من موندم این زن ها به چه امیدی با این زباله رابطه شروع کردن و بدتر سالهای سال ادامه دادن. به وقتش از سر کنجکاوی و هوا و هوس و عشق شهرت رفتن با طرف حال و حول کردن، یه کم که سن بالاتر رفته و هیجان رابطه تخلیه شده یاد مظلومیت و حقوق زنان افتادن.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
بخاطر پول چیزی که زنا همشون عاشقشن پوله قیافه و چاقی لاغری فقط اداس تو پول داشته باش جنیفرم برات میاد
Iran, Islamic Republic of
13:54 - 1400/07/05
چقدر قیافه ش انرژی منفی داره.حیف این صفحه که درمورد این مردک مطلب نوشته
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1400/07/05
چقدر قیافه اش وحشتناکه.این زنها خود آزاری داشتن با این دیوانه رابطه برقرار میکردن فقط دیدن قیافه اش خودش به تنهایی خودآزاریه
Iran, Islamic Republic of
15:33 - 1400/07/05
Lamb of God
Third day of seven day
این اهنگاش خیلی خوبن
پاسخ ها
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
هر چقدر هم قشنگ باشن ، شنیدن صدای این شیطان پر از نحسی و شومی و انرژی منفیِ .
Iran, Islamic Republic of
16:53 - 1400/07/05
مرلین منسون اسم یه زن منحرف و یک مرد منحرف همزمان با هم هستن.اینا واسه معروفیت هر کاری میکنن
Iran, Islamic Republic of
19:14 - 1400/07/05
من دیدمش ترسیدم . این زنا فقط به خاطر شهرت بیشتر باهاش رابطه داشتن
واقعا حیوون از این بالاتره
Iran, Islamic Republic of
19:54 - 1400/07/05
هر کسی وارد رابطه با این آدم بشه،خودش مشکل روانی داره
Germany
21:28 - 1400/07/05
یکی از بدبختی‌های جامعه امروز بشری این است که پول و شهرت نقشه مهم و اساسی در زندگی بازی میکند ؛ اکثر زنهای این دوره و زمانه شدیدن وابسته به ثروت و موفقیت یک مرد هستند مخصوصا در جوامع پیشرفته البته نه اینکه پول بد است ولی همه چیز را بخاطر پول خواستن جالب و مطلوب نیست چون خوشبختی و سعادت مطلق نمی‌آورد و متاسفانه هستند مردانی که از موقعیت خود سو استفاده میکنند و این بسیار عمل غیر اخلاقی و غیر انسانی است.
Iran, Islamic Republic of
10:06 - 1400/08/12
انسان هایی که جنبه آزادی و احترام را ندارند و بی هویتن وآدمهایی که بی هدف متوید می شوند و بیهدف بزرگ می شوند و فقط روزگار را سپری می کنند که عمر بگذرد ..........
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج