مذاکره اروپایی‌ها با ایران به کمک چین
۱۱۵۷۸۵۸
۰۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۱
۴ 
پاریس اعلام کرد که به همراه شرکایش برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با ایران روی کمک چین به منظور به کار بستن قانع‌کننده‌ترین بحث‌ها در گفت و گوی خود با تهران حساب باز کرده است. سخنگوی وزارت خارجه فرانسه روز پنجشنبه در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا چین برای متقاعد کردن تهران برای از سرگیری مذاکرات وین به اندازه کافی نقش سازنده ایفا می‌کند، اظهار داشت: فرانسه، «شرکای E ۳» و دیگر شرکای این کشور در توافق هسته‌ای و آمریکا با هم متحد بوده و از ایران می‌خواهند بدون تاخیر به مذاکرات بازگردد.

ایرنا: پاریس اعلام کرد که به همراه شرکایش برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با ایران روی کمک چین به منظور به کار بستن قانع‌کننده‌ترین بحث‌ها در گفت و گوی خود با تهران حساب باز کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه روز پنجشنبه در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا چین برای متقاعد کردن تهران برای از سرگیری مذاکرات وین به اندازه کافی نقش سازنده ایفا می‌کند، اظهار داشت: فرانسه، «شرکای E۳ » و دیگر شرکای این کشور در توافق هسته‌ای و آمریکا با هم متحد بوده و از ایران می‌خواهند بدون تاخیر به مذاکرات بازگردد تا گفت‌وگوها در خصوص بازگشت به تعهدات از سوی ایران آمریکا در مفاد برجام را به سرعت به سرانجام برسانیم.

مذاکره اروپایی‌ها با ایران به کمک چین

بر اساس تارنمای وزارت خارجه فرانسه، سخنگوی دستگاه دیپلماسی این کشور تاکید کرد: این پیامی است که پاریس اخیرا در دیدار وزرای خارجه فرانسه و ایران در نیویورک به مقامات ایرانی منتقل کرد و پیامی است که همه ما به طور جداگانه و از طریق واسطه هماهنگ کننده توافق هسته‌ای به تهران منتقل می‌کنیم، چرا که تنها راه منطبق بر منافع جمعی ما است.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه در توئیتی گزارشی از دیدار و گفت‌وگوی خود با وزیر امور خارجه فرانسه در نیویورک ارایه و این دیدار را «سازنده» و «رو به جلو» توصیف کرد و گفت: در این گفت و گو از بی عملی سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان شدیدا انتقاد کردم.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج