تماشاگران بازی ایران و کره‌جنوبی روی هوا!
۱۱۵۹۶۷۲
۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۶
۲ 
از کوالالامپور خبر می رسد احتمال این که بازی ایران و کره جنوبی در حضور تماشاگران برگزار شود، فوق العاده ضعیف است!

طرفداری: از کوالالامپور خبر می رسد احتمال این که بازی ایران و کره جنوبی در حضور تماشاگران برگزار شود، فوق العاده ضعیف است!

دکتر امین نوروزی مشاور پزشکی رییس فدراسیون فوتبال چهارشنبه گذشته از صدور مجوز حضور تماشاگران واکسن زده در بازی ایران و کره جنوبی از سوی وزارت بهداشت خبر داد اما از مالزی خبر می رسد ایران هنوز نامه حضور تماشاگران در ورزشگاه را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه نکرده است.

در حالی که فدراسیون فوتبال طی روزهای گذشته بارها تاکید کرده در تلاش است بازی ایران و کره جنوبی با حضور تماشاگران برگزار شود و حسن کامرانی فر دبیرکل فدراسیون از برگزاری جلسه های مهم برای ورود بانوان به ورزشگاه خبر داده و دکتر نوروزی مشاور پزشکی شهاب عزیزی خادم تاکید کرده از وزارت بهداشت برای ورود تماشاگران واکس زده مجوز گرفته شده است، پیگیری خبرنگار رسانه طرفداری برای پی بردن به تعداد دقیق تماشاگران حاضر در ورزشگاه آزادی در بازی ایران و کره جنوبی، با جوابی غیرمنتظره از کنفدراسیون فوتبال آسیا همراه بود؛ گویا فدراسیون فوتبال کشورمان هنوز نامه رسمی برای حضور تماشاگران در ورزشگاه را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه نکرده است.

حضور تماشاگران در بازی ایران و کره‌جنوبی روی هوا

به گفته یکی از مقامات ارشد کنفدراسیون فوتبال آسیا، تیم های میزبان اگر قصد دارند در شرایط فعلی که منطقه درگیر ویروس کرونا است، بازی های خانگی خود را با حضور تماشاگر برگزار کنند، باید حداکثر تا 14 روز قبل از زمان برگزاری بازی، نامه رسمی بزنند تا کنفدراسیون فوتبال آسیا با اعزام ناظر و دریافت گزارش های ویژه پزشکی، میزان ظرفیت ورزشگاه برای پذیرش تماشاگر با رعایت پروتکل های بهداشتی را تعیین کند اما فدراسیون فوتبال تا روز چهارشنبه گذشته و در فاصله کمتر از یک هفته تا برگزاری این بازی هنوز نامه رسمی در این خصوص به کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا ارسال نکرده بود.

البته وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال نامه نگاری های داخلی را انجام داده اند. به گفته سخنگوی وزارت بهداشت آنها حتی مجوز حضور ده هزار تماشاگر را به فدراسیون فوتبال داده اند و فدراسیون هم در ظاهر تمام کارهای مربوط به حضور تماشاگران را انجام داده و فقط مانده نحوه بلیت فروشی الکترونیک اما مساله مهم تر این است که فدراسیون نامه رسمی اعلام آمادگی برای برگزاری بازی با حضور تماشاگران را به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه نکرده است.

با این حساب احتمال حضور تماشاگر در ورزشگاه آزادی برای تماشای این بازی فوق العاده ضعیف است و نه تنها بانوان که از مدتها قبل منتظر چنین روزی بودند تا در ورزشگاه حاضر شوند، نمی توانند بازی ایران و کره جنوبی را از نزدیک ببینند که تماشای این بازی برای آقایان هم ممکن نخواهد بود.

پیش از این گفته می شد فدراسیون فوتبال قصد دارد به جای فروش بلیت به تماشاگران و دردسرهای مربوط به سهمیه بانوان و آقایان، ظرفیت یک هشتم سکوهای ورزشگاه آزادی که برای این بازی از سوی وزارت بهداشت مجاز تشخیص داده شده را با دعوت از کادر درمان پر کند اما از آن جایی که فیفا تاکید داشته بلیت فروشی باید برای عموم باشد و بانوان بتوانند آزادنه مثل آقایان برای تماشای بازی بلیت تهیه کنند، چنین کاری منتفی است.

در حال حاضر مشکل اساسی تر این است که اگر این مقام ارشد کنفدراسیون فوتبال آسیا درست بگوید و ایران هنوز برای حضور تماشاگران به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا نامه نزده باشد، امکان حضور تماشاگر در بازی روز سه شنبه ایران و کره جنوبی وجود ندارد.

شاید مسئولان فدراسیون تصور می کنند همان نامه ای که قبل از بازی با سوریه برای دریافت میزبانی زدند، برای حضور تماشاگران هم کافی باشد اما به گفته مقام ارشد کنفدراسیون، ایران میزبانی را با ارائه آمارهایی که نشان می داد کرونا در کشور کنترل شده دریافت کرد اما مجوز میزبانی به شرط برگزاری بازی پشت درهای بسته و بدون تماشاگر بود و فدراسیون هایی که می خواهند در حضور تماشاگران میزبان باشند، باید 14 روز قبل از بازی نامه جداگانه بزنند.

البته این احتمال وجود دارد فدراسیون برای در امان ماندن از دردسرهای حضور بانوان عامدانه نامه نزده باشد چراکه اینفانتینو آخرین بار تهدید کرده بود فیفا زیربار حضور گزینشی بانوان نمی رود و بانوان باید مثل آقایان امکان خرید بدون محدودیت بلیت را داشته باشند.

ایران و کره جنوبی سه شنبه 20 مهر در ورزشگاه آزادی به مصاف هم می روند.

انتشار یافته: 26
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:11 - 1400/07/17
فکر می کنم مشکل از کرونا نیست. ظاهراً بعضی اقایان با حضور بانوان مخالفت کرده اند و فدراسیون هم دنبال این است که کلا حضور تماشاگران را لغو کند و کنفدراسیون آسیا را بپیچاند.
پاسخ ها
مجید
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
دقیقا
غفور
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
اگه از مسؤلین مملکت باشه، حاضرا بازی ایران با کره جنوبی بدون حضور تماشاگر باشه ولی بانوان به ورزشگاه نروند
وحید
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
دقیقا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
چه الزامی که خانم ها باید تو وزشکاه باشن؟ حتما خبری هست که اینقدر دوست دارین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
احسنت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
دقیقا
آرش عیدی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
زن بیادورزشگاه چه کنه.بیادتاسلفی بگیره.یاحرف های ناجوریاد بگیره.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
مشکل ازواکسنهای تاییدنشده بهداشت جهانیست که هیچ تاییدیه ای ندارند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
به خداوند متعال و اهل‌بیت (ع) آخرت هم وجود داره، و حضور بانوان به این شکل مورد رضایت خدا و اهل بیت (ع) نیست، باید با سازو کار دیگری بانوانی که اصرار به حضور دارند رو در کمال آرامش و امنیت و رعایت موازین شرعی در بخش ویژه بانوان حضور داشته باشند. باید در این مورد و در زمان حضور بانوان در ورزشگاه برایشان کار فرهنگی قوی انجام داد.
Iran, Islamic Republic of
00:24 - 1400/07/17
اینا خبرداشتن که باید طبق اون زمانبندی که جهت هماهنگی با کنفدراسیون فوتبال آسیا باید نامه نگاری و درخواست میکردن و نکردن ،،پس درنتیجه مشخص شد که فقط الکی خواستن به فیفا بگن که آره ما اله و بله....!واقعا شما مردمو چی فرض کردین؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
00:31 - 1400/07/17
هیچ چیز فوتبالمون مثل آدما نیست
Iran, Islamic Republic of
00:33 - 1400/07/17
شک نکنید مشکل حضور زنان هست
Iran, Islamic Republic of
00:47 - 1400/07/17
خاطرتان جمع فدراسیون ایران دروغ میگویدونامه نگاری فقط درداخل انجام شده ومیخوان مردم رافریب بدهند. وازحضوربانوان میترسند
Iran, Islamic Republic of
00:51 - 1400/07/17
تا کی میخوان فیفا بپیچونن بلاخره این کرونا تموم میشه، اونوقت چه کلکی میخوان بزنن. هرچنداینها تو کلکک زدن دروغ گفتن استادند
Iran, Islamic Republic of
00:58 - 1400/07/17
اینکار دقیقا عامدانه هست که جلوی حضور بانوان بگیرن
Iran, Islamic Republic of
01:03 - 1400/07/17
واقعاشیرمادرونان پدرحلاتان باشه
Iran, Islamic Republic of
01:07 - 1400/07/17
جای زن ورزشگاه نیست.براسلامتی جامعه ضروریه.
پاسخ ها
میثم
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
دوست عزیز شما که مخالف حضور زنان در ورزشگاهی، به فرض که شما درست بگی و ورزشگاه محیط مناسبی برا خانمها نباشه ولی دو نکته رو در نظر داشته باش: اول اینکه اگه ورزشگاه محیط مناسبی برا خانمها نیست مشکل از آقایونه و اگه قرار به حذف یه جنس باشه بهتره اونیکه مشکل سازه رو حذف کنن نه اونیکه ممکنه براش مشکل بوجود بیاد. در ثانی چرا آقایون برای خانمها تصمیم میگیرن و صلاح و مصلحت خانمها رو بهتر از خودشون میدونن و چرا اجازه نمیدن خودشون برای خودشون تصمیم بگیرن اگه محیط ورزشگاه نامناسبه بذارین خودشون تصمیم بگیرن که ورزشگاه نرن
Iran, Islamic Republic of
01:10 - 1400/07/17
اصلا معلوم نیست چه کسی راست میگویید چه کسی دروغ. مسعولان می‌گویند بازی با تماشاگر برگزار می‌شود کنفدراسیون می‌گوید نامه درخواست بازی با حضور تماشاگر ارسال نشده. امیدواریم بعد از مدتها مردم برای این بازی بتوانند به ورزشگاه بروند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
همه چی سفید سیاه داره غیر از دروغ !
Iran, Islamic Republic of
02:36 - 1400/07/17
خانمها برای دیدن فوتبال بانوان نمیرن استادیوم ولی همش غر میزنن چرا برای مسابقات مردان چرا مجوز ندارن
Iran, Islamic Republic of
03:04 - 1400/07/17
به فیفا چه ربطی داره زنان باشن یا نباشن جو ورزشگاه مناسب زنان نیست
Iran, Islamic Republic of
06:18 - 1400/07/17
اینا چرا اینقدر از زن میترسن جای تامل و تعجبه!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج