اعتراض باشگاه‌های انگلیسی؛ چرا تسلیم سعودی شدید؟
۱۱۵۹۸۳۸
۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۸
۴ 
ادعای گاردین:
۱۹ باشگاه انگلیسی از اتحادیه فوتبال این کشور درخواست برگزاری جلسه‌ای کرده اند تا اعتراض خود به خرید سهام نیوکاسل توسط سعودی‌ها را ابراز کنند.

ورزش سه:  سه روز پیش بود که اعلام شد صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی به ریاست بن سلمان ولیعهد این کشور، با قراردادی ۳۰۵ میلیون پوندی ۸۰ درصد سهام باشگاه نیوکاسل را خریداری کرده و مالک این باشگاه شده است.

اعتراض باشگاه‌های انگلیسی؛ چرا تسلیم سعودی شدید؟

این خبر موجی از شادی را میان هواداران نیوکاسل آورد و آن‌ها بیرون ورزشگاه سنت جیمز پارک به جشن و پایکوبی هم پرداختند، ولی در میان باشگاه‌های دیگر انگلیسی بازخورد مثبتی نداشت. سعودی‌ها ۱۸ ماه در تلاش بودند تا مالک نیوکاسل شوند و پس از دادن تضمین‌های لازم مبنی بر عدم دخالت حکومت سعودی موفق شدند امضای نهایی اتحادیه فوتبال انگلیس را بگیرند.

طبق ادعای نشریه گاردین، ۱۹ باشگاه انگلیسی تقاضای جلسه‌ای فوری کرده اند تا با سران اتحادیه در مورد اتفاق اخیر صحبت کنند. آن‌ها معتقدند دیگر برای به هم زدن این قرارداد دیر شده، ولی توضیح می‌خواهند که چرا این قضیه آنقدر دیر به اطلاع شان رسیده و اینکه چرا در نهایت تسلیم سعودی‌ها شده اند.

اعتراض باشگاه‌های انگلیسی؛ چرا تسلیم سعودی شدید؟

مارس گذشته نیز باشگاه‌های لیگ برتر به ریچارد مسترز مدیر اجرایی و گری هافمن رئیس لیگ برتر در مورد توافق نیوکاسل با سعودی‌ها اعتراض کرده بودند، ولی این اعتراضات به جایی نرسید. انتظار می‌رود که نیوکاسل به تدریج تبدیل به منچسترسیتی یا پی اس جی جدید فوتبال اروپا شود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج