چرا مسی حاضر به بازی رایگان برای بارسلونا نشد؟
۱۱۵۹۸۵۰
۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۰
۱ 
رئیس بارسلونا روز گذشته گفت که تصور می‌کرد لیونل مسی یک سال رایگان برای باشگاه بازی کند و اینکه می‌دانست او از پی اس جی پیشنهاد خوبی دریافت کرده بود.

ورزش سه: تابستان امسال دوران ۲۱ ساله حضور لیونل مسی در بارسا به اتمام رسید و او راهی پی اس جی شد.

روز گذشته خوان لاپورتا رئیس بارسلونا در مصاحبه با راک ۱ ادعای جالبی در مورد لیونل مسی مطرح کرد. او گفت که دوست داشت مسی اعلام کند حاضر است یک سال رایگان برای بارسلونا بازی کند، اما در عمل چنین اتفاقی رخ نداد.

لاپورتا پس از انتخاب شدن به عنوان رئیس جدید بارسا و از ماه مارس وعده داده بود که قرارداد مسی را تمدید خواهد کرد، اما در حالی که به نظر می‌رسید همه چیز مهیای نهایی شدن است، باشگاه اعلام کرد که توان مالی برای تمدید مسی را ندارد و در نهایت دو طرف قطع همکاری کردند. لاپورتا در مصاحبه دیروز خود فاش ساخت که لیونل مسی از مدت‌ها قبل از پی اس جی پیشنهاد خوبی دریافت کرده بود.

دیاریو اسپورت این مساله را بررسی کرده و نوشته است که لیونل مسی هرگز فرصت طرح چنین خواسته‌ای را پیدا نکرد.

در گزارش اسپورت آمده است که مسی از روز‌های ابتدایی مذاکره با بارسا و زمانی که متوجه شد باید ۵۰ درصد از دستمزدش را برای کمک به بارسا کاهش دهد، درنگ نکرد و بلافاصله آن را پذیرفت. مسی می‌دانست که بارسلونا برای رعایت فرپلی مالی تحت فشار زیادی قرار دارد و حتی قبول کرد که در فصل ۲۲-۲۰۲۱ تنها ۱۰ میلیون یورو خالص دستمزد دریافت کند و مابقی دستمزد، در سال‌های بعد به وی پرداخت شود. مسی به هم تیمی هایش نیز گفته بود که هرگز بر سر مسائل مالی با باشگاه وارد بحث نشد و از طرف او هر خواسته بارسا مورد قبول بود.

مسی در مراسم خداحافظی خود نیز تاکیدداشت که هرکاری کرد تا بماند، ولی نشد.

اسپورت نوشته است که در جلسه نهایی باشگاه با پدر مسی، پیشنهاد تمدید پس گرفته شد و بارسلونا اعلام کرد که دیگر تمایلی برای این کار ندارد. در واقع هرگز فرصتی نصیب مسی نشد تا اعلام کند حاضر است رایگان برای بارسا به میدان برود. خواسته‌ای که اگر زودتر مطرح می‌شد، مورد قبول نیز قرار می‌گرفت، ولی مساله اینجاست که موضع باشگاه در مورد تمدید با مسی منفی بود و تصمیم نهایی را قبل از جلسه نهایی گرفته بودند.

لاپورتا و معاونانش معتقد بودند برای نجات اقتصادی باشگاه، جدایی مسی امری محتوم است و راه بازگشتی نیز وجود ندارد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج