کشتی‌گیرانی که بیشتر پهلوان هستند تا قهرمان!
۱۱۶۰۸۹۵
۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۵
۱ 
علی اشکانی، قهرمان کشتی فرنگی جهان و سرمربی اسبق تیم ملی، در یادداشتی به تحلیل عملکرد ملی پوشان ایران در مسابقات جهانی نروژ پرداخته.

علی اشکانی در خبرآنلاین نوشت: تیم‌های ملی کشتی فرنگی ایران‌ در ادوار گذشته چندین بار ‌روی سکو رفتند که یکی از این دفعات همین رقابت‌های جهانی کشتی نروژ است. ما در این رقابت‌ها بر سکوی دوم جهان قرار گرفتیم که جای تعریف و تمجید دارد.

کشتی ما به خوبی پوست‌اندازی کرد و نتایج آن را در نروژ دیدیم. رقابت‌های جهانی نروژ سطح بالایی داشت، بسیاری از قهرمانانی که در المپیک به میدان رفتند و حائز رتبه‌های برتر شدند در نروژ هم حضور داشتند از جمله همین کشتی‌گیران قهرمان خودمان.

از سوی‌ دیگر برخی ‌ کشورها با نفرات جدیدی به رقابت‌های جهانی آمده بودند تا خودشان را در مقیاس گسترده‌ای محک بزنند. تیم‌ملی کشتی فرنگی ایران نیز با توجه به این‌که پوست اندازی بسیار خوبی داشت نتایج خوبی هم گرفت. این نتایج درخشان نشان داد بحث انتقال کشتی‌گیران کم سن و سال از رده‌های سنی نوجوانان و جوانان به بهترین شکل ممکن انجام شده ‌و همه چیز به نحو احسن پیش رفته است.

ماحصل این برنامه‌ریزی دقیق، کشتی‌گیرانی هستند که نتایج درخشان آنها را در نروژ شاهد بودیم. من از نزدیک با شرایط روحی و روانی برخی از این کشتی‌گیران آشنایی دارم و می‌دانم برای رسیدن به این جایگاه چه شرایط سختی را پشت سر گذاشته‌اند. مثلا میثم دلخوانی وقتی ۱۵‌ساله بود در نخستین مسابقه بین‌المللی‌اش‌ در کنارش حضور داشتم. زمانی که شکست خورد بسیار گریه کرد اما بعد از آن با استمرار و تمرین بسیار زیاد خودش را به این مرحله رساند. او الان به خوبی می‌درخشد.

بقیه کشتی‌گیران تیم‌ملی نظیر یوسفی نیز چنین رویه‌ای را پشت سر گذاشتند. واقعا باید شاکر بود که چنین استعدادهایی ثمر دادند. این کشتی‌گیران که از قشر ضعیف و حداکثر متوسط جامعه هستند بیشتر پهلوانند تا قهرمان. آنها حالا مسؤولیت اجتماعی بزرگی دارند و باید الگوی مناسبی باشند. باید از مربیان سازنده این افتخارآفرینان هم تشکر کرد. فدراسیون کشتی در زمینه قهرمانی بسیار خوب عمل کرده است. این فدراسیون در بحث مربی نیز عملکرد خوبی داشته است. امیدوارم در بحث انتخابی‌های تیم‌ملی هم شاهد تصمیم‌گیری‌های جدیدی باشیم.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج