چراغ سبز اینفانتینو به طرح عربستانی‌ها
۱۱۶۰۹۱۴
۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۷
۳ 
جیانی اینفانتینو رئیس فیفا گفت برگزاری جام جهانی دو سال یک بار اهمیت مسابقات را کم نخواهد کرد.

همشهری آنلاین: عربستنانی ها از چند ماه قبل پیشنهاد برگزاری جام جهانی به صورت هر دو سال یک بار را مطرح کردند. پیشنهادی که بیشتر مورد توجه کشورهای نه چندان معتبر در این رشته ورزشی قرار گرفت. اما کم کم فیفا نسبت به این طرح روی خوش نشان داد و چندین اجلاس هم در این خصوص برگزار کرد. حالا رییس فدراسیون جهانی فوتبال هم موافقت خود را با اجرای این طرح اعلام کرده است.

خبرگزاری رویترز در این خصوص نوشت: جیانی اینفانتینو رئیس فیفا گفت برگزاری جام جهانی دو سال یک بار اهمیت مسابقات را کم نخواهد کرد و تاثیری در کیفیت و اعتبار آن نخواهد داشت.

در همین راستا فیفا نهاد حاکم بر دنیای فوتبال در حال بررسی امکان انجام جام جهانی هر دو سال یک بار است، اقدامی که با انتقاد شدید کنفدراسیون‌ها، باشگاه‌ها، بازیکنان و گروه‌های هوادار مواجه شده است.

جام جهانی با ۴۸ تیم (از سال ۲۰۲۶) در حال حاضر قطعی شده است. اینفانتینو در مصاحبه‌ای و در پاسخ به اینکه آیا این رویداد هر دو سال یا چهار سال یک‌بار انجام می شود یا خیر؟ گفت: باید دانست که برگزاری جام جهانی دوسال یک بار اهمیت مسابقات را کم نخواهد کرد و تاثیری در کیفیت و اعتبار آن نخواهد داشت. اعتبار یک رویداد بستگی به کیفیت آن دارد، نه تعداد دفعات آن. شما هر سال سوپرجام دارید، ویمبلدون یا لیگ قهرمانان هر سال برگزار می‌شود و همه هیجان زده و منتظر آن هستند.

اینفانتینو هم‌چنین گفت که فیفا به دنبال گسترش جام باشگاه های جهان است که هر ساله برگزار می شود.

وی افزود: ما می‌خواهیم ارزش مسابقات قهرمانی ملی و لیگ های داخلی را افزایش دهیم. ما باید قالب مناسب را پیدا کنیم.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج