دلخانی: بعد از برد حسن یزدانی گریه کردیم
۱۱۶۱۷۷۷
۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۹
۱ 
قهرمان وزن ۶۳ کیلوگرم کشتی فرنگی جهان گفت: وقتی حسن یزدانی، تیلور را برد همه گریه کردیم و انگیزه زیادی گرفتیم.

خبرگزاری فارس: میثم دلخانی که یکی دیگر از میهمانان برنامه امروز (شنبه) دایره طلایی بود، با تاکید بر اینکه وزن عادی اش 65 کیلوست و نهایتا برای مسابقه 2 تا 3 کیلو کم می کند، در مورد رسیدنش به دوبنده تیم ملی در جهانی اسلو اظهار داشت: من در جهانی نورسلطان هم حضور داشتم و متاسفانه پنجم شدم. یک ماه در مسابقات امیدهای جهان شرکت کردم و توانستم طلا بگیرم. در ادامه در جام تختی شیراز کشتی گرفتم و آنجا هم اول شدم. یک ماه بعد به آسیایی هندوستان رفتم و به مقام سوم رسیدم. بعد هم کرونا آمد و 6 ماه اردوهای تیم ملی تعطیل شد و همچنین مسابقات جهانی لغو شد.

وی با اشاره به اینکه در ایام کرونا در شیراز تمریناتش را دنبال کرده، افزود: 6 ماه در شیراز با همکاری هیات کشتی و شهرداری یک سالن در اختیارم قرار گرفت و تمرین می‌کردم. بعد از شروع لیگ، برگشتیم به اردو و یک سال و نیم در اردوها حضور داشتم و 16 مرحله اردو را پشت سر گذاشتیم. من با اوج آمادگی به جهانی نروژ رفتم.

دلخانی در مورد مربیانی که بیشترین نقش را در کارش داشته اند، عنوان کرد: در 10 سالگی کشتی را در باشگاه دستغیب زیر نظر اصغر کشاورز شروع کردم و اکنون زیر نظر آقایان حسینی، محب تاش و نوروزی تمرین کردم.

این قهرمان شیرازی در مورد برنامه‌اش برای آینده تصریح کرد: از قدیم گفته‌اند حفظ قهرمانی سخت تر از کسب آن است، توقع مردم هم از ما خیلی بالاست و باید تلاشم را بیشتر کنم تا بار دیگر مدال طلا بگیرم. علیرضا دبیر هم برای مان صحبت می‌کرد، همین را می‌گفت که وقتی قهرمان جهان باشی، در مسابقه بعدی حریفان در شروع کشتی دو هیچ از تو عقب ترند و مدال های دوم و سوم را راحت تر می گیری. من هم به دنبال کسب مدال های بیشتر هستم.

دلخانی با اشاره به اینکه پیروزی حسن یزدانی مقابل تیلور چقدر روی روحیه فرنگی کاران پیش از اعزام تاثیر داشته، خاطرنشان کرد: شبی که ما به جهانی اعزام می شدیم، در خانه کشتی داشتیم کشتی او با تیلور را می‌دیدیم، خیلی از ما با برد حسن یزدانی گریه کردیم، تیلور سدی شده بود برای کشتی ایران و برد یزدانی هم خیلی چسبید و هم به ما انگیزه زیادی داد. شاهکار آزادکاران در نروژ این امید را به ما داد که ما هم نتیجه درخشانی بگیریم که خداراشکر بهتر از آزادکاران هم نتیجه گرفتیم.

وی اضافه کرد: به پژمان درستکار سرمربی تیم ملی آزاد هم تبریک می‌گویم که در فرصت کم تیم خیلی قوی را آماده کرد.

دلخانی در مورد مبارزه اش با ابولادزه گرجستانی گفت: 100 درصد مطمئن بودم او را می‌برم، من در سرپا خیلی قرص و محکم هستم و کم امتیاز می‌دهم اما در خاک برعکس، هم خوب امتیاز می‌گیرم و هم امتیاز از دست می‌دهم. قبلا با او کشتی گرفته بودم و می دانستم می‌توانم ببرم. متاسفانه اشتباه خودم باعث شد که 4 امتیاز از دست بدهم، اما توانستم آن را جبران کنم.

وی ضمن تشکر از همشهریانش و همچنین خانواده اش، در خاتمه تاکید کرد: با جایی در مورد لیگ صحبت نکردم، در این مدت خیلی تحت فشار بودم و نیاز به ریکاوری دارم. شاید در دور برگشت یا فینال لیگ کشتی بگیرم.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج