آقای رئیس‌جمهور! مهارت سخنرانی‌ات را تقویت کن
۱۱۶۲۷۱۶
۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۶
۶ 
روزنامه همدلی در گزارشی به حواشی برخی سخنرانی‌های رئیس دولت سیزدهم پرداخته است.

روزنامه همدلی در گزارشی به حواشی برخی سخنرانی‌های رئیس دولت سیزدهم پرداخته است.

ی

در بخشی از این گزارش آمده:

*روسای جمهوری ایران از ابتدای انقلاب تاکنون به طور کلی افرادی بودند که در امر سخنرانی از مهارت بالایی برخوردار بودند.

* محمود احمدی‌نژاد از همه بیشتر با سخنرانی‌های خود حاشیه‌ساز بود. هرچند که این حاشیه‌ها نه به خاطر خطاهای کلامی بلکه به خاطر ادبیات خاصی که استفاده‌‌ می‌کرد ایجاد‌‌ می‌شد.

* سیدابراهیم رئیسی این روزها با سخنرانی‌های خود واکنش برانگیز‌‌ می‌شود. سخنرانی‌هایی که خطاهای کلامی زیادی دارد. او گاهی جملاتی به کار‌‌ می‌برد که خیلی معنای خاصی نمی‌دهد.

* به طور مثال بارها شده که رئیسی در بازدید‌های عمومی در میان مردم از چنین جملاتی استفاده کرده یا هنگامی که قصد ترک کشور به اجلاس سازمان همکاری‌های شانگهای را داشت نیز در بخشی از سخنرانی خود در پاویون دولت در فرودگاه مهرآباد به این سبک صحبت کرد که واکنش کاربران فضای مجازی را برانگیخت.

* تکرار خطای کلامی در به کار بردن کلمات مختلف باعث شده تا افکار عمومی نسبت به سخنرانی‌های او حساس شوند و هربار که او کلمه‌ای را اشتباه‌‌ می‌گوید خیلی سریع در فضای مجازی دست به دست‌‌ می‌شود و بخشی از محتواها را به خود اختصاص‌‌ می‌دهد.

* همین هم باعث شد وقتی سخنرانی ضبط شده او برای اجلاس سالانه سازمان ملل پخش شود بسیاری به این نکته تأکید کنند که احتمالا او خیلی سخنرانی خوبی نداشته چون فیلم نهایی بارها بریده شده بود. در کنار این‌ها او بارها کلماتی را اشتباه به کار برده است.

* در همین راستا هم دیروز دوباره رئیس جمهوری سخنی گفت که واکنش‌برانگیز شد. او در آیین گشایش سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی سخنرانی کرد. او در این سخنرانی ، «شیخ محمدسعید رمضان البوطی» را «شیخ طوطی» خواند. فیلم سخنان او خیلی سریع در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. البته حالا او خودش هم به تازگی به این اشتباهات متعدد اعتراف کرده است.

* چندی پیش سیدابراهیم رئیسی با اشتباه لفظی خود شوخی کرد. وقتی او به جای «ریاست‌جمهوری» گفت «قوه قضائیه»؛ تاکید کرد: «این ماجرا هم شبیه وزارت نفت شد که آقای رستمی هر چه‌ می‌گفت به وزارت نفت می‌رسید!» پیش از این رستم قاسمی وزیر نفت دولت احمدی‌نژاد که به عنوان وزیر راه و شهرسازی به مجلس پیشنهاد شده بود در صحن علنی به جای وزارت راه از کلمه وزارت نفت استفاده کرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج