اخراج رونالد کومان هم وضع بارسا را بهتر نکرد!
۱۱۶۵۸۱۵
۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
۶ 
شروع فصل ۲۲-۲۰۲۱ برای بارسا چیزی فراتر از وحشتناک بوده است طوری که تیم فعلی را در رده بدترین تیم‌های تاریخ این باشگاه قرار می‌دهد. چیزی البته بسیار دور از انتظار برای این تیم محبوب!

خبر ورزشی: بارسلونا مقابل الاوس هم متوقف شد تا روند ناامیدکننده خود را همچنان ادامه دهد. با وجود اخراج رونالد کومان سرمربی هلندی این تیم، اوضاع در نوکمپ هنوز تغییری نکرده است.

کلمه بحران شاید به معنای واقعی کلمه در مورد تیم فعلی بارسلونا معنی پید کند، تیمی که در وضعیتی قرار گرفته که گویا سال‌ها با دوران پرافتخار خود فاصله دارد و دیگر هیچ نشانی از بزرگی در این تیم دیده نمی‌شود.

شروع فصل ۲۲-۲۰۲۱ برای بارسا چیزی فراتر از وحشتناک بوده است طوری که تیم فعلی را در رده بدترین تیم‌های تاریخ این باشگاه قرار می‌دهد. بارسلونا ۱۶ امتیاز از ۱۱ بازی خود به دست آورده است که برابر است با بدترین آمار‌های این تیم از زمانی که بازی‌ها سه امتیازی شدند. پیش از این دو بار در فصول ۰۱-۲۰۰۰ و ۰۳-۲۰۰۲ بارسا چنین اماری را در شروع فصل رقم زده بود.

ورزشگاه خالی

نکته ناامیدکننده‌تر بارای بارسلونا این است که هواداران این تیم هم به شکل واضح دست از حمایت از تیم فعلی کشیده اند. در بازی مقابل آلاوس فقط ۳۷ هزار نفر در ورزشگاه نوکمپ حاضر شدند تقریبا یک سوم ظرفیت واقعی این ورزشگاه. مدیریت ضعیف باشگاه طی سال‌های اخیر که منجر به جدایی بسیاری از ستاره‌های سرشناس به ویژه بازیکنانی مثل لیونل مسی و لوئیس سوارس شده، کار را به جایی رسانده که هواداران از پشتیبانی تیم محبوب خود در این مقطع دست بکشند.

مشکل درون دروازه

بارسلونا در همه سال‌های اخیر هیچ وقت چنین مشکلاتی را در خط دفاع و دروازه خود نداشته است، در واقع از زمان سال‌های اول حضور ویکتور والدس درون دروازه این تیم به بعد، بارسا با چنین وضعیتی ررو به رو نشده بود. مارک آندره ترشتگن دروازه بان بارسلونا در سال‌های قبل بازیکنی تاثیرگذار و کاملا تعیین کننده در بازی‌های این تیم بود، اما حالا به نظر می‌رسد این دروازه بان آلمانی هم کارایی خود را از دست داده است. موضوعی که البته به تنهایی به او مربوط نمی‌شود بلکه متوجه ضعف‌های دفاعی فاحشی است که بارسا دارد.

از دست رفتن روحیه جنگندگی

حضور سرخی بارخوان به عنوان مربی موققت روی نیمکت کاتالان‌ها به نظر می‌رسد که تغییر چندانی در وضعیت این تیم ایجاد نکرده، دست کم مقابل الاوس که چنین بود. این موضوع نشان می‌دهد که رونالد کومان تنها مشکل بارسلونا نبود. روحیه جنگجویی و خودباوری کلید گمشده این تیم است، تیمی با بازیکنان بااستعداد و جوان که به نظر می‌رسد توانایی خود را اصلا باور ندارند و اعتماد به نفس لازم در آن‌ها دیده نمی‌شود. بارخوان بعد از بازی گفت: «آن‌ها می‌دانند که بازیکنان خوبی هستند، اما باید به خودشان باور داشته باشند.»

اوضاع بدتر می‌شود

هرچند که شروع بارسا در این فصل بسیار بد بوده، اما اوضاع حتی از این هم می‌تواند برای این تیم بدتر شود. آن‌ها سه شنبه یک بازی مهم و سرنوشت ساز در اوکراین مقابل دیناموکیف در لیگ قهرمانان اروپا دارند. برنده نشدن در این بازی، شانس آن‌ها برای رسیدن به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا را به کمترین حد ممکن می‌رساند و این موضوع می‌تواند مشکلات درون و بیرون زمین این تیم را بیشتر از قبل کند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج