مبلغ قبض برق وزیر نیرو چقدر است؟
۱۱۶۵۹۲۸
۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۲
۳ 
مدیرعامل شرکت توانیر، گفت: طی پنج سال گذشته میزان مصرف برق وزیر نیرو همواره در حد الگوی مصرف بوده، بطوریکه از ۱۷۰ کیلووات ساعت تا ۲۳۰ کیلووات ساعت در ماه مصرف داشتند و بطور میانگین زیر ۳۰ هزار تومان هر ماه قبض برق پرداخت کرده‌اند.

ایسنا: مدیرعامل شرکت توانیر، گفت: طی پنج سال گذشته میزان مصرف برق وزیر نیرو همواره در حد الگوی مصرف بوده، بطوریکه از ۱۷۰ کیلووات ساعت تا ۲۳۰ کیلووات ساعت در ماه مصرف داشتند و بطور میانگین زیر ۳۰ هزار تومان هر ماه قبض برق پرداخت کرده‌اند.

محمدحسن متولی زاده امروز در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی برق در جمع خبرنگاران با بیان اینکه الگوی مصرف برق در تهران ۳۰۰ کیلووات ساعت است، اظهار کرد: اکثر قریب به اتفاق مسئولان صنعت برق در حد الگو مصرف برق دارند.

به گفته وی از اول فروردین تا ۳۱ شهریور ماه ۸۵ درصد مشترکان خانگی در حد الگو مصرف داشتند. به عبارت دیگر ۲۵ میلیون مشترک ماهانه زیر ۳۰ هزار تومان قبض برق پرداخت کرده اند.

وی با بیان اینکه ۱۳ درصد مشترکان تا دو برابر الگو مصرف برق داشته اند، گفت: تعداد محدودی از مشترکان که حدود دو درصد هستند، بیش از دو برابر الگو مصرف می کنند که معادل ۸۵۰ هزار مشترک است و اعتقاد داریم که این گروه به راحتی می توانند مصرف خود را کاهش دهند. ادامه داد: اگر تنها این ۱۵ درصد مانند بقیه مردم مصرف می کردند، امسال هیچ خاموشی در کشور اتفاق نمی افتاد و باید گفت که انرژی مصرفی این دسته از مشترکان معادل کل انرژی ۸۵ درصد مشترکانی است که در حد الگو مصرف می کنند.

متولی زاده با اشاره به برنامه‌های دولت در راستای تشویق و تنبیه مشترکان پر مصرف گفت: ابزارهایی را در نظر گرفته‌ایم که به محض تصویب دولت آنها را اعلام خواهیم کرد و بر اساس آن برای مشترکان پر مصرف، جرایم سنگینی را لحاظ می کنیم که تا تابستان امسال به شرط تصویب دولت اجرایی می شود.

او با بیان اینکه در حوزه مقابله با پرمصرف‌ها باید به بحث فرهنگسازی توجه کنیم، گفت: باید شرایطی ایجاد شود تا سیاست‌های مقابله ای در دستور کار قرار گیرد و برای این کار نیازمند حمایت عموم مردم هستیم. البته راه‌های تشویقی را نیز برای کسانی که مصرف خود را کاهش می دهند نیز لحاظ کرده ایم.

وی با بیان اینکه ارزش انرژی مصرفی در ایران بیش از ۵۰ میلیارد دلار است که می تواند تبدیل به رفاه و آرامش و یا تبدیل به حرارت و آلودگی شود، گفت: تا این لحظه سیاست هایی که دنبال می شود، به دلیل اینکه نرخ انرژی پایین بوده هیچ اثر خاصی را نداشته است و اگر شاهد کاهش مصرف بوده‌ایم به دلیل مدیریت مصرف خود مشترکان بوده است. اما اکنون دولت به این نتیجه رسیده که می تواند از این فرصت استفاده کند.

وی ادامه داد: طرح‌هایی در این راستا مطرح شده اما هنوز به نتیجه قطعی نرسیده است و ما به عنوان وزارت نیرو و بخش برق به دنبال این مسئله هستیم.

 

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Romania
12:29 - 1400/08/10
تعدادی‌ازکارکنان‌اداره‌برق‌بادستکاری کنتور برق‌هیج‌ّپولی‌پرداخت نمیکنند
Iran, Islamic Republic of
12:34 - 1400/08/10
اگر راست میگی مصرف برق دولت مردان قبل را منتشر کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۰
یکی از ادارات رفتم لامپ ها روشن بخاری روشن پنجره باز بود
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1400/08/10
اداره برقی هابادستکاری کنتود.که بلدهستند.مصرف خودراکم میکنند..بررسی کنید.سرزده بدون اغماض.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج