حمله اوباما به چین، روسیه و حزب جمهوری‌خواه
۱۱۶۸۰۱۵
۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۴
۶ 
رئیس جمهور اسبق آمریکا در سخنرانی در اجلاس تغییرات اقلیمی در شهر گلاسکو از چین، روسیه و حزب جمهوریخواه آمریکا بابت بی توجهی به موضع تغییرات آب و هوایی انتقاد کرد.

خبرگزاری فارس: «باراک اوباما» رئیس‌جمهور پیشین ایالات متحده، از روسای جمهور چین و روسیه بابت عدم حضور در اجلاس بررسی تغییرات اقلیمی در شهر گلاسکو انتقاد کرد.

به گزارش «خبرگزاری فرانسه» اوباما دوشنبه شب به وقت تهران در سخنرانی گفت: «ناامید کننده است که شاهد هستیم سران دو کشور بزرگ تولیدکننده گازهای گلخانه‌ای جهان، چین و روسیه، حتی از شرکت در اجلاس گلاسکو خودداری می‌کنند.»

حمله اوباما به چین، روسیه و حزب جمهوری‌خواه

رئیس جمهور اسبق دموکرات آمریکا که در اجلاس تغییرات اقیلمی سخنرانی می‌کرد، قانونگذاران حزب جمهور خواه را نیز هدف حملات لفظی خود قرار داد.

اوباما گفت که هم او و هم «جو بایدن» رئیس جمهور کنونی آمریکا تاحد زیادی به خاطر این واقعیت که یکی از دو حزب بزرگ ایالات متحده تصمیم گرفته‌اند نه تنها در حاشیه باشند، بلکه خصومت خود را نسبت به علم بررسی شرایط جوی ابراز کنند و تغییرات اقلیمی را به یک موضوع حزبی تبدیل کنند، محدود شده‌اند.

اوباما گفت: «‌فرقی نمی‌کند جمهوریخواه باشید یا دموکرات. ممکن است خانه شما در فلوریدا از طغیان آب دریاها پر شده باشد، محصولات شما در داکوتا از بین برود یا خانه کالیفرنیا شما بسوزد.»

وی افزود:«طبیعت، فیزیک وعلم به وابستگی‌های حزبی اهمیتی نمی‌دهند.»

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج