ادعای برنامه‌ریزی روسیه برای حمله به اوکراین
۱۱۶۸۷۸۱
۲۰ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۵
۳ 
آمریکا بدون اشاره به شواهدی مشخص مدعی شده روسیه احتمالاً در حال برنامه‌ریزی برای حمله به اوکراین است.

خبرگزاری فارس: منابع خبری مدعی شده‌اند آمریکا به اتحادیه اروپا هشدار داده روسیه ممکن است در حال برنامه‌ریزی برای حمله به اوکراین باشد.

وبگاه شبکه خبری بلومبرگ امروز پنجشنبه نوشت آمریکا زنگ هشدار را برای متحدان اروپایی‌اش به صدا درآورده که روسیه، با توجه به شدت گرفتن تنش‌ها میان مسکو و اتحادیه اروپا بر سر مهاجران و عرضه انرژی ممکن است حمله احتمالی به اوکراین را در دست بررسی داشته باشد.

ادعای برنامه‌ریزی روسیه برای حمله به اوکراین

چندین فرد مطلع از این موضوع به بلومبرگ گفته‌اند واشنگتن به دقت تقویت نیروهای روسیه در نزدیکی مرز اوکراین را رصد می‌کند و مقام‌های آمریکایی همتایان اروپایی‌شان را از دغدغه‌هایشان درباره احتمال یک عملیات نظامی روسیه مطلع کرده‌اند.

بلومبرگ مدعی شده گمان می‌رود این ارزیابی‌ها مبتنی بر اطلاعاتی باشند که آمریکا هنوز آنها را با دولت‌های اروپایی در میان نگذاشته است.

این رسانه نوشته، چنانچه قرار باشد پاسخی جمعی به اقدام احتمالی روسیه داده شود آمریکا بایستی اطلاعات خودش را در اختیار دولت‌های اروپایی قرار دهد.

افراد مطلع از این موضوع ادعا کرده‌اند این ارزیابی‌ها به شواهدی که به صورت عمومی در دسترس است مستند هستند.

روسیه می‌گوید استقرار نیروهای نظامی در مرزهایش، یک مسئله داخلی این کشور است و ارتباطی به هیچ برنامه تهاجمی ندارد. مسکو همچنین از آمریکا بابت دامن زدن به تنش‌ها از طریق آوردن ناوهایش در دریای سیاه انتقاد کرده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج