هاشمی: تا شنبه منتظر کامرانی می‌مانیم
۱۱۷۰۵۹۳
۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۶
۱ 
سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران گفت: آمدن سوریه به ایران اتفاقی بود و از کانال فدراسیون نبود، ولی ما گفتیم که شنبه یک بازی با این تیم انجام دهیم.
خبرگزاری میزان: سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران گفت: آمدن سوریه به ایران اتفاقی بود و از کانال فدراسیون نبود، ولی ما گفتیم که شنبه یک بازی با این تیم انجام دهیم.
 
مصطفی هاشمی  در حاشیه تمرین تیم ملی بسکتبال گفت: حامد حدادی، مهدی کامرانی و صمد نیکخواه بهرامی را بنا به دلایلی در اختیار نداریم اما باید با تمام توان به مصاف رقبای خود برویم و امیدوارم با حل شدن مشکلات این سه بازیکن به زودی شاهد حضور آنها در ترکیب تیم ملی باشیم.
 
وی درباره غیبت مهدی کامرانی در اردوی تیم ملی گفت: مهدی کامرانی در چند روز اول در اردوی تیم ملی حضور داشت اما متاسفانه به دلیل مشکلات خانوادگی و بیماری پسرش مجبور به ترک اردو شد که امیدوارم این مساله هر چه زودتر حل شود و شاهد سلامتی وی باشیم. او بازیکن بزرگی است و نبودش در پست گارد راس برای ما ملموس خواهد بود. البته این بازیکن حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه می‌تواند آن مهدی کامرانی گذشته باشد اما حضورش برای بازیکنان دیگر در این پست درسی خواهد بود که باید این تجربه به جوانترها منتقل شود. 
 
سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران ادامه داد: حامد حدادی و صمد نیکخواه بهرامی نیز به دلیل حضور در خارج از کشور در این اردو حضور ندارند،  این افراد همگی ستاره‌های بسکتبال ما هستند و همچنین انکار ناپذیرند. حامد و صمد شایستگی لازم را از نظر من، نه به عنوان مربی تیم ملی بلکه به عنوان کارشناس بسکتبال دارند و ما به آنها نیاز داریم. اگر برسند و شرایط حضور در تیم ملی را داشته باشند از آنها استفاده خواهیم کرد. 
 
وی درباره برنامه‌هایش برای آماده‌سازی این تیم عنوان کرد: بعد از بازی با بحرین، بازیکنان در اختیار باشگاه‌هایشان قرار می‌گیرند، سپس آنها را دوباره رصد می‌کنیم تا برای پنجره بعدی مسابقات در اختیار داشته باشیم. در واقع تا پایان لیگ به همین شکل ادامه می‌دهیم و نمی‌توانیم بازی تدارکاتی داشته باشیم. بازیکنان در لیگ در کنار مربیان بزرگی تمرین می‌کنند و همان مربیان که من نماینده آنها هستم، به آماده‌سازی بازیکنان کمک می‌کنند. ۱۵ اردیبهشت که لیگ تمام شود، نگاه بلند مدت‌تر به بازی‌های تدارکاتی خواهیم داشت.
 
هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا غیبت کامرانی در پنجره اول مسابقات جام جهانی ۲۰۲۳ و رقابت با بحرین قطعی است؟ گفت: این اتفاق ممکن است رخ دهد. روزی دو بار با او حرف می‌زنم. تا شنبه منتظر کامرانی می‌مانیم و اگر نیاید، یقیناً در این اردو نخواهد بود، ولی همچنان مدنظر ما هست. کامرانی بازیکنی است که خودخواهی ندارد و سطح بازی‌اش به بسکتبال ما حداقل در این مقطع کمک می‌کند.
 
وی درباره اینکه چه بازیکنی جایگزین کامرانی می‌شود، گفت: در حال حاضر  رسول مظفری را دعوت کرده‌ایم، اما اینکه چه استراتژی انتخاب کنیم در چند روز آینده مشخص می‌شود. در واقع روز دوشنبه که فهرست ۱۴ بازیکن را اعلام می‌کنیم، یا یک گارد یا دو بازیکن در این پست معرفی خواهیم کرد.
 
سرمربی تیم ملی بسکتبال در خصوص حضور تیم سوریه در ایران و بازی تدارکاتی با آنها گفت: آمدن سوریه به ایران اتفاقی بود و از کانال فدراسیون نبود، ولی ما گفتیم که شنبه یک بازی با این تیم انجام دهیم. این یک بازی تدارکاتی است. سبک بازی کشورهای عربی مثل هم است و مانند ما نیستند که بازی هیجانی و سریع را در دستور کار خود قرار دهند. شاید این بازی، یک شبیه‌سازی برای دیدار با بحرین باشد، البته مطمئن نیستم، ولی می‌خواهیم نهایت استفاده را ببریم. ضمن اینکه همچنان عقیده دارم که سقف آرزوهای‌مان بلندتر است ما بعد از تیم اول استرالیا مدعی قهرمانی در آسیا هستیم و باید سقف آرزوهای خود را بالا نگه داریم.
 
هاشمی درباره عدم سفر لبنان به کشورمان برای انجام بازی تدارکاتی گفت: لبنان از ما خواست که به آنجا برویم. بالطبع هر تیمی هم که بخواهد برود، پول بلیت را خودش باید بپردازد. دیدم که اگر بخواهیم تا لبنان برویم و بیاییم، تیم خسته می‌شود، به همین دلیل تقاضا کردیم آنها به ایران بیایند. فکر می‌کنم آنها هم فکر ما را داشتند و نیامدند.
 
 
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج