روسیه قاتل ناوهای هواپیمابر را آزمایش کرد
۱۱۷۰۷۰۳
۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۵
۱ 
روسیه یک موشک بالدار جدید ازنوع تسیرکون که به قاتل ناوهای هواپیمابر معروف شده است، آزمایش کرد.

ایرنا: روسیه یک موشک بالدار جدید ازنوع تسیرکون که به قاتل ناوهای هواپیمابر معروف شده است، آزمایش کرد.

وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه در گزارشی اعلام کرد: موشک تسیرکون از ناو «آدمیرال گورشکوف» و از دریای سفید در شمال روسیه پرتاب شد.

بر اساس این گزارش، موشک پرتاب شده به هدف دریایی در دریای سفید اصابت کرد.

روسیه قاتل ناوهای هواپیمابر را آزمایش کرد

وزارت دفاع روسیه همچنین گفت که بخشی از محدوده دریایی که موشک پرتاب شد و به هدف اصابت کرد برای تامین امنیت کشتیرانی، بسته اعلام شده بود.

براساس گزارش رسانه های روسی، موشک مافوق صوت تسیرکون با سوخت جامد و رادار گریز، می تواند اهداف را در فاصله حدود ۵۰۰ کیلومتری نابود کند که تا ۸۰۰ کیلومتر نیز می تواند افزایش یابد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به تازگی اعلام کرد که موشک جدید مافوق صوت تسیرکون (معروف به قاتل ناوهای هواپیمابر) سال ۲۰۲۲ به ارتش روسیه تحویل می شود.

به گزارش دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، پوتین در جلسه با سران وزارت دفاع روسیه و صنایع دفاعی این کشور در سوچی خاطرنشان کرد که مراحل آزمایش موشک مافوق صوت تسیرکون به پایان می رسد و از سال آینده، این موشک ها به ناوگان نظامی روسیه تحویل خواهد شد.

وی با بیان اینکه آزمایشات این موشک موفق بوده است، اظهار کرد: موشک تسیرکون در جریان آزمایشات بطور دقیق به هدف اصابت کرد.

رئیس جمهوری روسیه گفت: موشک مافوق صوت تسیرکون از زیر آب و نیز از عرشه ناو پرتاب شده و همه موشک های پرتاب شده به هدف اصابت کرده اند.

موشک تسیرکون در حالی برای تحویل به نیروی دریایی روسیه آماده شده است که رویارویی دریایی روسیه و غرب در دریاها بویژه در دریای سیاه وارد مرحله جدید شده است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج