افزایش ۲برابری قیمت سیب‌زمینی در یک سال
۱۱۷۲۰۳۲
۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۹
۴ 
میانگین قیمت انواع میوه در میادین میوه‌وتره‌بار تهران در اول آذر ۱۴۰۰، نسبت به‌مدت مشابه سال گذشته ۳۷ درصد و میانگین قیمت سبزی و صیفی نیز در این بازه زمانی ۲۶ درصد رشد داشته است.

روزنامه همشهری نوشت: نرخنامه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران نشان می‌دهد در یک‌سال گذشته، به‌ترتیب خیار با 7.5درصد، پرتقال با 8.5درصد و پیاز با 11درصد، کمترین افزایش قیمت را در میادین میوه‌وتره‌بار دارند و بعد از آنها، به‌ترتیب گوجه فرنگی، کدوی مسمایی و لوبیا سبز، افزایش قیمت پایینی داشته‌اند. طی این مدت، بادمجان با بیش از 2برابر، سبزی‌های برگی و همچنین سیب زمینی با نزدیک به 2برابر، به‌ترتیب بیشترین افزایش قیمت را در میادین میوه‌وتره‌بار داشته‌اند و بعد از آنها، به‌ترتیب موز، کدو حلوایی و سیب‌زرد افزایش قیمت بالایی را تجربه کرده‌اند.

گزارش‌های آماری منتشر شده نشان می‌دهد امسال قیمت محصولات کشاورزی افزایش قابل ملاحظه‌ای را در مقایسه با مدت مشابه سال قبل داشته است.

جدیدترین گزارش مرکز آمار از متوسط قیمت محصولات و هزینه خدمات کشاورزی نیز گرانی 2برابری سیب‌زمینی را تأیید کرده است. بر اساس این گزارش در تابستان امسال، در بخش سبزیجات، سیب‌زمینی نسبت به‌مدت زمان مشابه سال قبل تورم 90/2‌درصدی داشته است. براساس این گزارش، هندوانه با 124.4و خربزه با 135.3درصد افزایش قیمت در میان محصولات جالیزی گران‌شده طی امسال هستند.

افزایش 2برابری قیمت سیب‌زمینی در یک سال

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج