جدیدترین آمار از نرخ باروری تهرانی ها
۱۲۳۸۱۱
۲۴ تير ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۴
۵ 
رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: براساس آمار مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، نرخ باروری در تهران 1.18 فرزند بوده، بنابراین یکی از نکات قابل توجه در این راستا رشد هدفمند باروری است.
خبرگزاری ایرنا: رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: براساس آمار مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، نرخ باروری در تهران 1.18 فرزند بوده، بنابراین یکی از نکات قابل توجه در این راستا رشد هدفمند باروری است.

از دانشگاه علوم پزشکی تهران، «علی جعفریان» افزود: در راستای افزایش جمعیت، حفظ سلامت باروری از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه همه جنبه های رشد جمعیت باید مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: آنچه در دانشگاه و از نظر گروه پزشکی اهمیت دارد، حفظ سلامت باروری است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد، آنچه مورد توجه است، افزایش نرخ باروری است و این نباید اشتباه شود با اینکه بطور مثال زنی طی چهار سال، چهار زایمان داشته باشد، بلکه باید برای بارداری برنامه ریزی داشت تا به مادر فشار زیادی وارد نشود و جمعیت مورد نیاز توسعه و رشد کشور نیز تامین شود.

جعفریان با بیان اینکه هرچه جامعه به سمت صنعتی شدن پیش می رود نرخ باروری کاهش می یابد، افزود: در دانشگاه علوم پزشکی تهران، برنامه های سلامت باروری مطابق قبل اجرا می شود و برای افزایش جمعیت نیز پس از ابلاغ دستورالعمل های وزارت بهداشت عمل خواهیم کرد.

وی، نقش آموزش را در ترغیب جامعه و تشویق به باروری موثر خواند و گفت: پس از تدوین بسته پیشنهادی وزارت بهداشت، مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه که مجری آموزش عمومی باروری سالم هستند، می توانند افراد در سطح جامعه را از نتایج مثبت رشد جمعیت آگاه سازند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج