پرکاربردترین موتور جستجوگر
۱۲۷۳۲۶
۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۵۸
۹ 
براساس آمار ها، گوگل محبوب ترین موتور جست جوی جهان است.
خبرگزاری ایرنا: براساس آمار ها، گوگل محبوب ترین موتور جست جوی جهان است.

پایگاه بیزنس ویک نوشت: تا ماه جولای سال میلادی جاری، 89.47 درصد از تمام کاربران اینترنت، موتور جستجوی گوگل را مورد استفاده قرار داده اند.

بر اساس آمار منتشر شده توسط مرکز آمار StatCounter موتور جستجوی یاهو با 3.99 درصد از بازار، در رتبه دوم موتورهای جستجو قرار داد و پس از آن، موتور جستجوی مایکروسافت ( Bing ) با سهم 3.84 درصدی از بازار، رتبه سوم را به خود اختصاص داده است؛ این در حالی است که دو موتور جستجوی Ask Jeeves و Baidu هریک تنها 0.52 درصد از سهم بازار را دارند.

موقعیت غالب گوگل، در اروپا آشکارتر است و سهم آن از بازار اروپا به 91.36 درصد از کاربران کامپیوتر های رومیزی و 95.9 درصد از کاربران موبایل می رسد.

موتور جستجوی گوگل در تمام کشورهای جهان جز چین رتبه اول را دارد.

در کشور چین موتور جستجوی Baidu با سهم 67.3 درصدی از کاربران، مقام اول را به خود اختصاص داده است.

گوگل در بین کاربران موبایل و تبلت نیز مقام اول را دارد و 92.1 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است. البته شاید گوگل این سهم عظیم از بازار را تا حدی مدیون سیستم عامل موبایل اندروید باشد.

اما این تنها بخشی از ماجراست، چرا که کاربران کامپیوترهای رومیزی و کیفی، به انتخاب خود از موتور جستجوی گوگل استفاده می کنند و اغلب به انتخاب خود، همین موتور جستجو را روی تجهیزات موبایل خود نیز به کار می گیرند.

با وجود این که سایر موتور های جستجو تلاش می کنند به گوگل برسند، کاملا آشکار است که راهی طولانی پیش رو دارند و با توجه به آمار ها، به نظر می رسد زمان زیادی تا آن هنگام باقی مانده است.

دو دانشجوی دانشگاه استنفورد آمریکا به نام های Larry Page و Sergey Brin سال ها پیش در قالب پروژه دانشجویی روی یک موتور جستجو به نام ˈBackrubˈ تحقیق می کردند. این دو دانشجو مدتی بعد دانشگاه استنفورد را رها و پس از ثبت اختراع موتور خود، اقدام به تاسیس گوگل در سال 1998 کردند.

گوگل در سال 2000 به بزرگترین موتور جستجوی دنیا و سودآورترین شرکت تجاری تبدیل شد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج