یک بازیگر: فضا برای کار هنری بازتر شده است
۱۳۶۹۲۸
۱۸ شهريور ۱۳۹۳ - ۲۳:۲۹
۱ 
بازیگر تئاتر و تلویزیون گفت: با روی کار آمدن دولت جدید، فضا و شرایط برای انجام فعالیت های هنری بازتر و بهتر شده است.
ایرنا: بازیگر تئاتر و تلویزیون گفت: با روی کار آمدن دولت جدید، فضا و شرایط برای انجام فعالیت های هنری بازتر و بهتر شده است.

بهنام تشکر روز سه شنبه در نشست خبری مدیران و بازیگران تئاتر 'دختر یانکی' در گرگان اظهار کرد: در عرصه تئاتر یک مقدار فضا بهتر شده و گروه های نمایشی راحت تر کار می کنند.

وی افزود: گروه های تئاتری بیشتری وارد کار شده اند و با نمایش هایی که کارگردان ها علاقه دارند کار می کنند و در مجموع فضا تلطیف تر و حال و هوا بهتر شده است.

وی به دیدار هنرمندان با رئیس جمهور در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و افزود: حجت الاسلام والمسلمین روحانی در این دیدار اظهار کرد که 'هم دولت و هم هنرمندان باید پا به پای همدیگر پیش بروند، در دوره های گذشته هنرمندان زیاد دولت را برنمی تافتند و دولت ها هم از هنرمندان بیم و واهمه داشتند اما اکنون دولت و هنرمندان باید با هم جلو روند' که این گفته بسیار مهم و تعیین کننده است.

بازیگر مجموعه تلویزیونی 'ساختمان پزشکان' ادامه داد: هدف از اجرای این نمایش ها در شهرستان ها این است که پس از این همه اتفاقات تلخی که در هشت سال اخیر در فرهنگ و هنر ما افتاده، حال باید از یک جا شروع کرد و همه گروه های هنری در حوزه های تئاتر، سینما، هنرهای تجسمی و ... به بازسازی فرهنگ و هنر بپردازند.

تشکر در باره اجرای نمایش دختر یانکی در گرگان گفت: پس از اجرای این نمایش در تهران، تصمیم گرفتیم به شهرستان های مختلف برویم و با گروه های تئاتری شهرستان ها و مشکلات آن ها آشنا سویم تا برای حل این مشکلات به تعامل برسیم و خوشبختانه ادارات کل فرهنگ و ارشاد استان ها تاکنون با ما همکاری داشته اند.

بازیگر سریال تلویزیونی 'دودکش' افزود: هدف بعدی این است که دوستداران تئاتر در شهرستان ها بتوانند نمایش های پایتخت را هم ببینند و با استقبالی که از این نمایش ها می شود می بینیم که مردم می آیند که کار تئاتر ببینند نه این که ما راببینند زیرا تماشاگران با سکوت خود به کار توجه دارند و با آن همراهند.

تشکر با بیان این که ما این کار را ادامه خواهیم داد، ابراز امیدواری کرد که سایر گروه های نمایشی هم از این فرصتی که برای ارائه کارهای هنری در شهرستان ها وجود دارد استفاده کنند.

'بهرام تشکر' کارگردان و طراح صحنه نمایش 'دختر یانکی' نیز در این نشست خبری به اصحاب رسانه گفت: اجرای این نمایش پس از 1.5 ماه تمرین، از بهمن 92 در فرهنگسرای 'نیاوران' تهران آغاز شد و در مجموع 33 اجرا داشت.

وی افزود: این نمایش پس از تهران تاکنون در شهرهای چالوس، بابل و شیراز به روی صحنه رفته و در نظر داریم پس از گرگان، در شهرهای اراک، رشت و مشهد هم به روی صحنه برویم و این برنامه تا پایان مهر ادامه خواهد یافت.

وی از همکاری مدیران کل و معاونت هنری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هایی که تاکنون این نمایش اجرا شده تشکر کرد و افزود: با برغم علاقه بسیاری که به اجرای این نمایش در ساری داشتیم اما به دلیل مخالفت شورای نظارت بر نمایش این شهرستان موفق به اجرا نشدیم هر چند آن ها دلیل این مخالفت را بیان نکردند، ولی در بابل موفق به اجرا شدیم.

وی در ادامه گفت: هدف ما این است که دوستداران و علاقه مندان به هنر تئاتر در شهرستان ها که دسترسی کمتری به نمایش های تهران دارند بتوانند از این فرصت استفاده کنند.

وی اجرای نمایش های گروه های تهران در شهرها را یک اتفاق فرهنگی دانست و افزود: باید سبد فرهنگی خانوارها را متنوع تر کنیم و مردم بیشتری بتوانند تئاتر ببینند.

بهرام تشکر اجرای نمایش هایی همچون 'بداهه گویی' در سالن حافظ تهران، 'ماه زدگان' در مجموعه تئاتر شهر و 'هستی کالیفرنیا' را در کارنامه خود دارد.

نمایش 'دختر یانکی' نوشته 'نیل سایمون' با ترجمه 'شهرام زرگر' توسط انتشارات 'نیلا' در سال 92 وارد بازار کتاب شد.

در این نمایش که یک طنز سیاسی است زندگی دو ژورنالیست را روایت می کند و داستان آن در دهه 70 میلادی در نیویورک رخ می دهد.

اجرای این نمایش با بازی 'بهنام تشکر، یکتا ناصر و بهرام تشکر' از دوشنبه شب در تالار فخرالدین اسعد گرگانی شهر گرگان آغاز شده در مجموع چهار اجرا خواهد داشت.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج