مجردهای آمریکایی رکورد زدند
۱۴۱۴۰۰
۰۵ مهر ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۸
۵ 
نتایج یک تحقیق جدید نشان داد تعداد افراد بزرگسال در آمریکا که تاکنون هرگز ازدواج نکرده‌اند به رکورد بی‌سابقه‌ای رسیده است.
خبرگزاری ایسنا: نتایج یک تحقیق جدید نشان داد تعداد افراد بزرگسال در آمریکا که تاکنون هرگز ازدواج نکرده‌اند به رکورد بی‌سابقه‌ای رسیده است.

در سال 2012 میلادی از هر پنج فرد 25 سال به بالا در آمریکا یک نفر ازدواج نکرده است. این رقم نسبت به سال 1906 میلادی افزایش بی‌سابقه‌ای داشته چرا که در آن زمان از هر 10 نفر که در این گروه سنی قرار داشتند تنها یک نفر مجرد بوده است.

کارشناسان مرکز تحقیقاتی «pew» اظهار داشتند که چند عامل مختلف به افزایش مجردها در این کشور دامن زده است. به طور مثال، افراد تمایل دارند در سنین بالاتر ازدواج کنند. میانگین سنی ازدواج اول اکنون در زنان 27 سال و در مردان 29 سال است اما در سال 1960 این رقم در زنان و مردان به ترتیب 20 و 23 سال بوده است.

مردم آمریکا به شدت در مورد اهمیت ازدواج مردد هستند. مرکز Pew در سال 2013 میلادی بررسی را انجام داد و در آن پرسشی را مطرح کرد مبنی بر اینکه در صورتی که افراد ازدواج کردن و صاحب فرزند شدن را یک اولویت قرار دهند، جامعه بهتر است یا جامعه زمانی بهتر می‌شود که افراد اولویت‌هایی به غیر از ازدواج و بچه‌دار شدن داشته باشند. در این بررسی مشخص شد حدود 46 درصد شرکت‌کنندگان با جمله نخست و 50 درصد با جمله دوم موافق بوده‌اند.

بررسی‌های این مرکز همچنین حاکی از آن است که امروزه مردان با میزان تحصیلات دبیرستانی و پایین‌تر در آمریکا نسبت به مردان با سطح تحصیلات بالاتر تمایل زیادی به ازدواج ندارند. هر چند در زنان عکس این وضعیت مشاهده می‌شود.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج