خلاف ادعای خودروسازان ثابت شد
۱۴۴۱۶۳
۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۵
۱ 
تحقیقات جدید نشان داد تلفن‌های هوشمند و سیستم‌های سرگرمی اطلاعاتی داشبورد که با فرمان صوتی فعال می‌شوند، باعث حواس پرتی راننده می‌شوند.
خبرگزاری ایسنا: تحقیقات جدید نشان داد تلفن‌های هوشمند و سیستم‌های سرگرمی اطلاعاتی داشبورد که با فرمان صوتی فعال می‌شوند، باعث حواس پرتی راننده می‌شوند.

طبق تحقیقاتی که از سوی بنیاد ترافیک ایمنی AAA و دانشگاه یوتاه منتشر شده است، این سیستم‌ها به راننده امکان می‌دهند زمانی که در حال رانندگی است رادیو را تنظیم کرده و پیام کوتاه بفرستد یا تماس تلفنی بگیرد اما بسیاری از این سیستم‌ها به اندازه‌ای امکان خطا یا پیچیدگی دارند که مستلزم تمرکز بیشتر راننده برای استفاده از آن‌ها هستند.

یکی از این تحقیقات به بررسی سیستم‌های سرگرمی اطلاعاتی در برندهای خودرو مانند شورولت، کرایسلر، فورد، هیوندای و مرسدس پرداخت در حالی که تحقیقات دومی سیستم صوتی «سیری» آیفون اپل را برای ناوبری، ارسال پیام کوتاه و پست‌های فیس‌بوک و توییتر و همچنین چک تقویم بدون نگاه کردن به گوشی بررسی کرد.

اپل و گوگل سرگرم همکاری با خودروسازان هستند تا تلفن‌های هوشمند را با سیستم‌های اطلاعاتی سرگرمی مرتبط کرده و به رانندگان امکان دهند در زمان رانندگی به طور همزمان از برنامه‌های مورد علاقه خود استفاده کنند.

سیستم‌های سرگرمی که با پیام صوتی فعال می‌شوند از یک تا پنج امتیاز گرفتند که امتیاز یک به معنای عدم حواس پرتی و امتیاز پنج برابر با انجام مسائل ریاضی پیچیده و حفظ کردن کلمات بود.

سیری اپل در میان سیستم‌های فرمان صوتی با ۴.۱۴ بدترین امتیاز را کسب کرد و سیستم «مای لینک» شورولت نیز با ۳.۷، بدترین امتیاز را در میان سیستم‌های اطلاعاتی سرگرمی به دست آورد.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، این تحقیقات برخلاف ادعاهای خودروسازان است که سیستم‌های صوتی را به عنوان راهی مطمئن برای اتصال به اینترنت و دسترسی به سرگرمی‌های مورد علاقه به خریداران عرضه می‌کنند.

فعالان ایمنی اظهار می‌کنند رانندگان فکر می‌کنند این سیستم‌ها مطمئن و بدون خطر هستند زیرا در خودرو گنجانده شده و به صورت صوتی فعال می‌شوند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج