معرفی متضررترین خودروسازان
۱۴۸۴۰۸
۰۵ آبان ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۱
۱۱ 
در شرایطی که فراخوان‌های خودروسازان برای تعویض کیسه‌های هوای معیوب ساخت شرکت ژاپنی تاکاتا ادامه دارد، سازمان ملی ایمنی بزرگراه آمریکا به انتشار فهرست به‌روز شده‌ای از خودروهای دارای این مشکل اقدام کرد و از صاحبان آنها خواست نسبتا به تعویض این کیسه‌ها که در خطر منفجر شدن و پرتاب ترکش وار قطعات قرار دادند اقدام کنند.
خبرگزاری ایسنا: در شرایطی که فراخوان‌های خودروسازان برای تعویض کیسه‌های هوای معیوب ساخت شرکت ژاپنی تاکاتا ادامه دارد، سازمان ملی ایمنی بزرگراه آمریکا به انتشار فهرست به‌روز شده‌ای از خودروهای دارای این مشکل اقدام کرد و از صاحبان آنها خواست نسبتا به تعویض این کیسه‌ها که در خطر منفجر شدن و پرتاب ترکش وار قطعات قرار دادند اقدام کنند.

 تصور می‌رود بیش از 7.75 میلیون دستگاه خودرو که در آمریکا به فروش رفته‌اند و از مدل سال 2000 تا 2008 را دربرمی‌گیرند، این مشکل را دارند.

رطوبت بالا ممکن است باعث شود کیسه‌های هوای تاکاتا بکار گرفته شده در این خودروها منفجر شود و قطعات آن به راننده و سرنشین خودرو صدمه بزند. در حال حاضر 10 خودروساز بزرگ با این مشکل روبرو هستند که اکثریت آنها با خودروسازان ژاپنی است.

1- هوندا


در میان خودروسازان احتمالا هوندا بیش از سایرین از شراکت با تاکاتا افسوس خواهد خورد زیرا بیش از پنج میلیون دستگاه خودروهای هوندا و آکورا شامل هوندا آکورد، سیویک، سی آر- وی، المنت، اودیسه، پایلوت، ریج لاین، آکورا ام دی ایکس، تی ال/سی ال و آر ال مدل سال‌های 2001 تا 2005 از سوی سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا به دلیل مشکل کیسه‌های هوای معیوب فراخوان شده اند.

شمار دقیق خودروهای مشمول فراخوان این شرکت پنج میلیون و 51 هزار و 364 دستگاه است با اینهمه ممکن است برخی خودروها دو برابر شمارش شده باشند یا با گسترش تحقیقات شمار بیشتری به فراخوان‌ها افزوده شود. از سال 1990 حدود 9 میلیون دستگاه خودروی آکورد به دلایل مختلف فراخوان شده اند.

2- تویوتا


کورولا که یکی از پرفروش‌ترین خودروهای جهان شناخته شده در فهرست فراخوان‌های کیسه هوای تاکاتا برای چهار مدل سال قرار دارد و احتمالا بیشترین خودروهایی که به مراکز خدماتی تویوتا برده خواهند شد را تشکیل می‌دهد. کل خودروهای فراخوان شده تویوتا در حال حاضر 877 هزار دستگاه شامل مدل‌های لکسوس اس سی، تویوتا کورولا، کورولا ماتریکس، سکویا و توندرا مدل سال‌های 2002 تا 2005 هستند.

این رقم شامل پنج مدل مذکور به همراه مدل‌های متعدد پونتیاک وایب است که تویوتا برای جنرال موتورز در مدت مورد بحث تولید کرد.

3- نیسان

خودروسازان ژاپنی سه رتبه اول فهرست فراخوان تاکاتا را به خود اختصاص دادند. طبق برآورد سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا، 694 هزار و 626 دستگاه نیسان و اینفینیتی شامل مدل‌های نیسان ماکسیما، پت فایندر، سنترا، اینفینیتی 130/135، کیو ایکس 4، اف ایکس 35/اف ایکس 45 تولید سال‌های 2001 تا 2005 که در آمریکا فروخته شده‌اند احتمالا مشکل کیسه هوا دارند.

نیسان هفته گذشته اعلام کرد فراخوان جهانی کیسه‌های هوای تاکاتا 260 هزار دستگاه دیگر افزایش خواهد یافت با اینهمه تصور می‌رود شمار معدودی به مصرف کنندگان در آمریکا فروخته شده اند.

4- بی ام و

هفت مدل از خودروهای سری 3 بی ام و در فراخوان سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا برای کیسه‌های هوای معیوب تاکاتا قرار دارند که شامل مدل‌های سدان، کوبه، اسپورتس واگن، کانورتیبل و ام 3 کوپه مدل سال‌های 2000 تا 2006 هستند. در حال حاضر 627 هزار و 615 دستگاه از خودروهای بی ام و در فهرست فراخوان‌های کیسه هوا قرار دارند.

5- کرایسلر


گروه کرایسلر احتمالا 371 هزار و 309 دستگاه خودرو در فهرست فراخوان‌ها دارد که شامل خودروهای پیکاپ دوج رام مربوط به مدل‌های شش سال است. پیکاپ‌های رام یکی از خودروهایی بوده که در 25 سال گذشته بیشترین فراخوان برای آنها اعلام شده است.

6- جنرال موتورز


اگرچه شمار خودروهای مشمول فراخوان جنرال موتورز نهایی نشده اما از مدل‌های متعددی در فراخوان مربوط به مشکل کیسه هوا نامبرده شده که شامل چوی کروز مدل سال‌های 2013 و 2014، مدل جی ام سی، شوی، ساب، اولدز موبایل، پونتیاک و کادیلاک هستند که قدیمی‌ترین مدل سال آنها 2003 است.

در حالیکه سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا از دو مدل خودروی جنرال موتورز در فهرست فراخوان‌های کیسه هوای تاکاتا نام برده است اما منابع رسانه ای شمار خودروهای این شرکت که این مشکل را دارند را حداقل 150 هزار دستگاه برآورد کرده اند.

7- مزدا

حداقل 64 هزار و 872 دستگاه خودروی مزدا در فهرست اخیر سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا قرار دارند که شامل مدل‌های مزدا 6، مزدا اسپید 6، آر ایکس 8، ام پی وی و بی سریزی تراک هستند.

8- فورد


تاکنون 58 هزار و 669 دستگاه خودروی فورد در فهرست فراخوان کیسه‌های هوای معیوب قرار گرفته اند. این فهرست شامل رنجر 2004، جی تی 2004 تا 2006 و موستانگ 2005 تا 2007 است.

9- سوبارو


حداقل 17 هزار و 516 دستگاه سوبارو از جمله خودروهای محبوب این شرکت تحت فراخوان قرار گرفته‌اند که شامل مدل‌های باجا، لگاسی، اوت بک و ایمپرزا تولید شده در فاصله سال 2003 تا 2005 هستند.

10- میتسوبیشی

سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا تاکنون 11 هزار و 985 دستگاه خودروی میتسوبیشی را شناسایی کرده که احتمالا کیسه هوای به کار رفته در آنها معیوب است و شامل مدل‌های میتسوبیشی لانسر و رایدر سال‌های 2004 تا 2007 هستند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج