آخرین وضعیت حضور پژو در ایران
۱۵۱۷۷۱
۲۰ آبان ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۴
۱ 
ظاهرا رفت و آمدها همچنان ادامه دارد هر چند چشم شرکت فرانسوی به نتایج مذاکرات هسته‌ای دوخته شده است.
روزنامه دنیای اقتصاد: ظاهرا رفت و آمدها همچنان ادامه دارد هر چند چشم شرکت فرانسوی به نتایج مذاکرات هسته‌ای دوخته شده است.

آخرین خبر اینکه پس از پایان نمایشگاه تبریز بازهم مذاکره‌کنندگانی از شرکت پژو وارد ایران شدند تا تصمیمات نهایی در مورد فعالیت دوباره را مرور کنند. به این ترتیب هر چند دو شرکت ایران‌خودرو و پژو در انتظار توافق نهایی در مذاکرات هسته‌ای و لغو تحریم‌ها هستند، اما بنا دارند که مذاکرات را معطل تصمیمات هسته‌ای نکنند.

 در این زمینه یک منبع آگاه در شرکت ایران‌خودرو در گفت و گو با خبرنگار ما عنوان کرد که این شرکت دو گزینه در مورد ادامه مذاکره با پژو پیش رو دارد به این معنا که می‌تواند صبر پیشه کند تا پس از تعیین تکلیف نهایی پرونده هسته‌ای ایران به مذاکرات با پژو ادامه دهد یا آن را لغو کند.

وی ادامه می‌دهد که گزینه دوم این است که دو طرف زمان را از دست ندهند و با خوش‌بینی نسبت به سرنوشت پرونده هسته‌ای مذاکرات جدی خود را ادامه دهند. این منبع آگاه همچنین تاکید می‌کند که دو شرکت ایران‌خودرو و پژو در نهایت گزینه دوم را انتخاب کرده؛ به‌طوری‌که هم‌اکنون مذاکرات 95 درصد پیشرفت داشته است.

در همین حال خبر می‌رسد که شرکت پژو چهار شرط ایران برای حضور دوباره در صنعت خودرو ایران را پذیرفته است؛ به‌طوری‌که یکی از این شروط سرمایه‌گذاری پژو در ایران است که ظاهرا طرف فرانسوی این شرط را پذیرفته است .

شرط دوم ایجاد مرکز تحقیقات مشترک دو شرکت وشرط سوم نیز صادرات خودرو توسط پژو است .همچنین استفاده از پلت‌فرم مشترک نیز از دیگر شروط ایران‌خودرویی‌ها بوده که طرف فرانسوی این شرط را نیز قبول کرده است، اما ایران‌خودرو یک خواسته دیگر نیز از شرکت پژو داشته که آن نیز تبدیل ایران به پایگاه صادراتی غرب  آسیا است که مورد مذکور نیز به گفته این منبع آگاه در توافقات 95 درصدی دو شرکت قرار گر فته است. هم‌اکنون چین پایگاه صادراتی پژو در غرب آسیا است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج